karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز نشنال جئوگرافیک

در تصویر پیش رو، لودرهای بزرگی را در نیروگاه توماتو-آتسومای ژاپن می بینید که زغال سنگ خام نیروگاه را تامین می کنند. 

کریس مک کان، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک درباره این عکسش می نویسد:

این لودرها طولی 90 متری دارند که در این عکس هوایی و از این فاصله زیاد، بسیار کوچک به نظر می رسند. برای آن که اندازه ها بیشتر دست‌تان بیاید، کافی‌ست نگاهی به نقطه های زرد نزدیک لودرها نگاه کنید، این نقطه ها در واقع اجسامی به اندازه یک خودرو هستند. 

مک کارن در ادامه قدری درباره محل عکس برداری توضیح می دهد:

برای آن که به عظمت این نیروگاه و کار آن پی ببرید، خوب است بدانید که توماتو - آتسوما توانایی تامین برق سالانه 800,000 خانه نه چندان بزرگ آمریکایی را دارد و هر سال چیزی نزدیک 10 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می کند!

نیروگاه توماتو- آتسوما در جزیره هاکایدو (Hokkaido) ژاپن قرار دارد.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.