karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، ناصر مشهدی زاده، دبیر کارگروه توسعه ی گردشگری استان های اصفهان، قم و مرکزی، همزمان با برگزاری مراسم قالیشویان در مشهد اردهال، شناسایی و بهره وری از ظرفیت های گردشگری 500 روستای این سه استان را مطرح کرد. او با اشاره به فراخوان مستندنگاری آئین های عزاداری در این استان ها، در جمع خبرنگاران کاشان گفت:

شناسایی و مستندنگاری ظرفیت های ناشناخته ی گردشگری در سه حوزه جاذبه های تاریخی، فرهنگی و آئینی، میراث ناملموس و طبیعی مانند تالاب ها، آبشاره، چشمه ها و دره های روستاهای هدف گردشگری در این سه استان در دستور کار قرار دارد.

او اضافه کرد:

برخی از آئین های شناسایی شده مانند آئین سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان و تعزیه نطنز در تقویم ملی گردشگری و تقویم این استان ها ثبت شده اما نیازمند تدوین فهرستی جامع در این زمینه هستیم. 

همچنین مشهدی زاده عنوان کرد:

سند اقتصاد مقاومتی این سه استان نیز با محور کشاورزی و گردشگری در حال تدوین می باشد که تاکنون فهرست استان قم تکمیل شده است. 

وی افزود:

بر اساس سند طرح های گردشگری با شاخص های جذب سرمایه‌گذاری، پویایی، زودبازدهی و بوم گردی روستایی قابلیت جذب و عملیاتی شدن دارند چرا که این استان ها با توجه به قرار گرفتن در محور طلایی گردشگری کشور (از تهران تا شیراز و بندرعباس) از ظرفیت جغرافیایی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و سیاسی ویژه ای برخوردار هستند. 

او در ادامه از امضای تفاهم نامه ای میان سه استان اصفهان، قم و مرکزی با هدف توسعه گردشگری، هم افزایی و تعریف مزیت های جدید در افزایش میزان اقامت، اسکان و پذیرایی گردشگران خبر داد. 

همایش میراث جهانی قالیشویان و توسعه گردشگری فرهنگی، آئینی و مذهبی با حضور جمعی از مسئولان سه استان اصفهان قم و مرکزی در مشهد اردهال کاشان برگزار شد. 

نقاره خوانی، پخش نماهنگ و رونمایی از کتاب کارآفرین برتر، نوشته ی سیدعلی ضیایی از جمله بخش های این همایش بود که در غیاب میهمانان خارجی برگزار گردید. 

مشهد اردهال در 42 کیلومتری غرب کاشان قرار گرفته است.

ورود به صفحه اختصاصی مراسم قالیشویان مشهد اردهال

مراسم قالیشویان مشهد اردهال

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.