ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، ناصر مشهدی زاده، دبیر کارگروه توسعه ی گردشگری استان های اصفهان، قم و مرکزی، همزمان با برگزاری مراسم قالیشویان در مشهد اردهال، شناسایی و بهره وری از ظرفیت های گردشگری 500 روستای این سه استان را مطرح کرد. او با اشاره به فراخوان مستندنگاری آئین های عزاداری در این استان ها، در جمع خبرنگاران کاشان گفت:

شناسایی و مستندنگاری ظرفیت های ناشناخته ی گردشگری در سه حوزه جاذبه های تاریخی، فرهنگی و آئینی، میراث ناملموس و طبیعی مانند تالاب ها، آبشاره، چشمه ها و دره های روستاهای هدف گردشگری در این سه استان در دستور کار قرار دارد.

او اضافه کرد:

برخی از آئین های شناسایی شده مانند آئین سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان و تعزیه نطنز در تقویم ملی گردشگری و تقویم این استان ها ثبت شده اما نیازمند تدوین فهرستی جامع در این زمینه هستیم. 

همچنین مشهدی زاده عنوان کرد:

سند اقتصاد مقاومتی این سه استان نیز با محور کشاورزی و گردشگری در حال تدوین می باشد که تاکنون فهرست استان قم تکمیل شده است. 

وی افزود:

بر اساس سند طرح های گردشگری با شاخص های جذب سرمایه‌گذاری، پویایی، زودبازدهی و بوم گردی روستایی قابلیت جذب و عملیاتی شدن دارند چرا که این استان ها با توجه به قرار گرفتن در محور طلایی گردشگری کشور (از تهران تا شیراز و بندرعباس) از ظرفیت جغرافیایی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و سیاسی ویژه ای برخوردار هستند. 

او در ادامه از امضای تفاهم نامه ای میان سه استان اصفهان، قم و مرکزی با هدف توسعه گردشگری، هم افزایی و تعریف مزیت های جدید در افزایش میزان اقامت، اسکان و پذیرایی گردشگران خبر داد. 

همایش میراث جهانی قالیشویان و توسعه گردشگری فرهنگی، آئینی و مذهبی با حضور جمعی از مسئولان سه استان اصفهان قم و مرکزی در مشهد اردهال کاشان برگزار شد. 

نقاره خوانی، پخش نماهنگ و رونمایی از کتاب کارآفرین برتر، نوشته ی سیدعلی ضیایی از جمله بخش های این همایش بود که در غیاب میهمانان خارجی برگزار گردید. 

مشهد اردهال در 42 کیلومتری غرب کاشان قرار گرفته است.

ورود به صفحه اختصاصی مراسم قالیشویان مشهد اردهال

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET