karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 اسفند 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز تعطیلات نوروزی وزارت خارجه اقدام به ارایه برخی توصیه های مسافرتی به هموطنانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، کرد.

در این توصیه ها این موارد دیده می شوند: 

1- قبل از انجام سفر علاوه بر ملاحظه هشدارهای مسافرتی مندرج در وبسایت وزارت امور خارجه ، توجه ‏خاصی به اعتبار گذرنامه، اخذ روادید معتبر سفر و هشدارهای پزشکی، بهداشتی و امنیتی کشور مقصد ‏داشته باشید. 

2- در صورت بروز هرگونه مشکل ضمن به همراه داشتن نشانی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ‏در کشور مقصد، در اسرع وقت به نمایندگی کشورمان مراجعه کنید. 

3-  قوانین و مقررات دولت مقصد را در مدت اقامت رعایت کنید. 

4- قوانین و مقررات گمرکی و نیز مقررات مربوط به انتقال پول نقد (اعلام ارز همراه و همراه نداشتن ‏بیش از ده هزار دلار یا معادل آن) را رعایت کنید. 

5- موادمخدر توتون، تنباکو و هرگونه مواد مشابه مشکوک را همراه نبرید. 

6- دارو و قرص های ممنوعه کشور مقصد (از جمله قرص های کدئین دار استامینوفن ، ‏آرام بخش و ...)‏ را همراه نبرید. 

7- سلاح سرد و گرم همراه نداشته باشید. 

8- هنجارهای فرهنگی و اجتماعی کشور مقصد را که در تعارض با ارزش های ایرانی اسلامی نیست؛ رعایت کنید. 

9- به افراد ناشناس اعتماد نکنید و مدارک هویتی تان را به آنها نسپارید. 

10- در تمام مراحل سفر از قبول کردن بسته های مسافرتی افراد دیگر خودداری کنید. 

11- به اعتبار گذرنامه، مدت ویزا و رعایت مقررات مربوط به ثبت اقامت در کشور مقصد توجه داشته باشید. 

12- به هشدارهای پزشکی و بهداشتی و واکسینه نمودن خود توجه کنید. 

13- از سفر به مناطق ناامن و بدنام خودداری کنید و قبل از سفر از وضعیت امنیتی کشورهای مقصد مطلع شوید. 

14-به محدودیت حمل طلا در سفر به خارج از کشور خصوصا سفر به هندوستان توجه کنید. 

15- مجددا تاکید می شود قبل از سفر به کشور مقصد، شماره تلفن و نشانی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ‏در محل اقامت را در اختیار داشته باشید. 

وزارت خارجه

 #اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.