ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از بالا رفتن نرخ ارز و شرایط اقتصادی به عنوان دلایل کاهش سفرهای خارجی گردشگران ایرانی خبر داد. 

 آقای تیموری، در حاشیه پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو- جاده ابریشم در این مورد اظهار کرد: 

پارسال شاهد کاهش آمار سفرهای خارجی ایرانیان بودیم، به طوری که در سال گذشته تعداد هفت میلیون نفر گردشگر از ایران خارج شده‌اند که این رقم در سال ۹۶ به میزان ۱۰ میلیون نفر بود که با توجه به آمار ارائه شده، شاهد کاهش سفرهای خارجی گردشگران ایرانی هستیم. 

ایشان دلیل کاهش سفرهای خارجی ایرانی ها را بالا رفتن نرخ ارز و شرایط اقتصادی اعلام کرد و ادامه داد: 

خوشبختانه طی سال‌های اخیر اقبال مردم به سفرهای داخلی زیاد شده و گردشگری داخلی و توجه به مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویکردها طی سال گذشته توانست حجم بسیار خوبی از گردشگری را به خود اختصاص دهد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه افزود: 

 در ایام نوروز سال‌جاری در مجموع ۷۷ میلیون اقامت شب در کشور ثبت شد و به طور کلی در حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت ایران در طول ایام ۱۶ روزه عید سفر کردند که این عدد با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر کشور رشد ۵.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. 

آقای تیموری به آمار گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده اند، اشاره کرد و گفت: 

در سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی وارد ایران شدند که با توجه به تعداد پنج میلیون و ۱۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی در سال ۹۶، این آمار رشد ۵۲.۵ درصدی را نشان می‌دهد. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.