karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 شهریور 1401

به روز رسانی

28 شهریور 1401

به گزارش خبرگزاری میراث آریا

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از بازگشایی کاخ مروارید برای بازدید عموم به عنوان موزه عبرت با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز، فریدون محمدی روز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید وزیر میراث‌فرهنگی از مجموعه کاخ مروارید در جمع خبرنگاران گفت: «در این بازدید وزیر از فضاهای مختلف کاخ بازدید کرد و برخی پیشنهادات در مورد کاخ نیز ارائه شد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه وزیر دستور بازگشایی کاخ مروارید را بعد از پاک‌سازی فوری آن داده است، افزود: «قرار است سطوحی که به علت فرسایش دچار آسیب شده برداشته شود و بعد از پاک‌سازی وسایلی چون موکت و فرش و... برخی از امکاناتی که در مکان‌های دیگر استقرار داده شده نیز برگردانده شود.» 

محمدی با بیان اینکه قرار است کاخ مروارید به عنوان موزه عبرت برای بازدید عموم بازگشایی شود، ادامه داد: «همچنین قرار است فضاهای تفریحی این کاخ بازسازی و به کودکان یتیم و بی سرپرستی داده شود تا جایی به این وسعت که قبلا به تنهایی خواهر شاه از آن استفاده می‌کرده، مورد استفاده بچه‌های یتیم و بی‌سرپرست قرار گیرد.»

او مدت زمان لازم برای پاک‌سازی کاخ را با اختصاص اعتبار و نیرو ۲۰ روز عنوان کرد و گفت: «اگر دستگاه‌های دیگر مخصوصا شهرداری به کمک ما بیایند، می‌توانیم زودتر کاخ را باز کنیم.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز در مورد زمان مرمت این کاخ گفت: «این کاخ در اختیار یکی از نهاد‌های انقلابی است و هرچند که مدیریت آن با میراث‌فرهنگی است ولی هر گونه اقدامی برای مرمت نیاز به همراهی آن‌ها دارد. وزارتخانه در نظر دارد از طریق بخش خصوصی یا مشارکت دستگاه‌های دیگر مرمت و بازسازی را انجام دهد.»

بازگشایی کاخ مروارید کرج

تازه‌ ترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

من رفتم دمه در اونجا یه آقایی نمیدونم از سر جالیز نگهبانی اونجا گذاشتن میگم امکان بازدید هست با یه لحنه عجیبی میگه نه کلا تعطیله انگار ارثه باباشونه بعد عجیب تر این که تلفنه اینجارم قطع کردن از پریز کلا کشیدن به هیچ احدی جواب نمیدن. مرمت یا تعمیر دو ماه بیشتر طول نمیکشه نه چند سال.

انتشار:22 آذر 1402

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.