karnaval.ir

الهه افهامی

انتشار

03 خرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

اگر از ارتفاع ترس دارید، کمی با احتیاط این مطلب را بخوانید، برای شما این بار کمی هیجان و آدرنالین را در نظر گرفته ایم . 

می خواهیم به بلندای صخره های قرمز رنگ یوتا برویم، جایی که شاید تا به امروز تنها قلمرو کرکس ها بود، اما حالا چندین نفر از دوست داران آدرنالین، بر بالای آن قدم گذاشته اند.

برای آن ها ترس از ارتفاع معنا ندارد، بی پروا در جایی میان زمین و آسمان قدم برمی دارند و هم قدم با بال عقاب ها و کرکس ها می شوند.

در ادامه برای شما از روش جدید اسلک لاین خواهیم گفت که به تازگی گروهی از دوست داران این ورزش، آن را در یوتا انجام داده اند .

با کارناوال همراه باشید.

اسک لاین در یوتا

تصور کنید در فضایی ما بین زمین و آسمان قدم برمی دارید و این درحالی است که سرنوشت شما به قدم هایتان وابسته است.

اراده ای آهنین می خواهد قدم برداشتن در میان آسمان ها و در قلمرو کرکس ها.

این جا را شبیه به کشتی های فضایی ساخته اند. اما هر چه قدر هم که خطرناک باشد از این مکان چشم اندازی رویایی از #یوتا خواهید داشت و این پاداش کسانی است که جرات افسانه ای دارند، هیچ کس جز آن ها نمی تواند مناظر حیرت آور این منطقه را این چنین از نزدیک لمس کند.

اسک لاین در یوتا

فستیوال GGBY

هر سال در فصل پاییز در "مواب" MOAB  فستیوالی برگزار می شود که G.G.B.Y نام دارد. در این #فستیوال مواب میزبان همه اسلک لاینر ها است و گروهی از این افراد ماجراجو راهی این مقصد می شوند تا قدرت و توانایی های خاص خود را به نمایش بگذارند.

هر سال این فستیوال به طرز معمولی برگزار می شد و محل عبور اسلک لاینرها طنابی نازک بود، که آن ها قدم های پر جسارت شان را روی آن برمی داشتند . اما این بار در مواب اتفاقات هیجان انگیز دیگری رخ داد، اتفاقاتی که ایده آن  از شخصی به نام Andy Lewis شروع شد و در راه اندازی این ایده افراد بسیاری به صورت داوطلبانه مشارکت داشتند. اندی لوییس با طراحی ساختاری شبیه تار عنکبوت بر بالای صخره های یوتا ، فستیوال را این بار با رنگ و بویی دیگر برگزار کرد که در ادامه از جزییات آن بیشتر خواهیم گفت.

اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا

"آکا مستر اسلک لاین "  و "اندی لوییس"  | ملقب به میمون های یوتا

" اندی لوییس "Andy Lewis   و "آکا مستر اسلک لاین" AKA 'Mr Slackline ، دو شخصیت ملقب به میمون های یوتا ایده برگزاری این فستیوال را دادند.

تصور کنید در فضایی 185 متری و در ارتفاع 150 متری از سطح زمین قرار داشته باشید و البته خانه ی شما چیزی جز یک الیاف تور گونه که شبیه یک تار عنکبوت است نباشد. 

داستان از آن جایی شروع می شود که  این دو نفر تصمیم می گیرند اسلک لاینی دیوانه وار را در یوتا برقرار کنند.

این دو نفر برای مستند کردن فعالیت شان در نهایت با  Wingate Motion همکاری شان را آغاز کردند.

در طی مصاحبه ای که با این دو نفر می شود، از آن ها پرسیده می شود این ایده چگونه به ذهن آن ها خطور کرد ، که در پاسخ می گویند :

ساختن این 5 ضلعی کار آسانی نبود، ما برای ساختن آن از 7000متر طناب و کنف استفاده کردیم تا آن را به ارتفاعات صخره های قرمز رنگ یوتا بیاوریم؛ اما حالا روش جدیدی برای تفریح دست و پا کرده ایم، #اسلک لاین به سبک Spacenet .

اسک لاین در یوتا

"اسپیس نت ها" Spacenets،ویژگی  های جدید فستیوال جی جی بی وای

Spacenet چیست : این ساختار از به هم پیوستن چند صد ساختار 5 ضلعی کوچک و  تور مانندی تشکیل شده است، که در نهایت یک ساختار بزرگ و به شکل 5 ضلعی را به وجود می آورد. در فستیوال جی جی بی وای  دو اسپیس نت ساخته شده و بر فراز دره های یوتا نصب شده است.

ساختن و نصب چنین ساختاری قطعا نمی تواند به تنهایی توسط Andy’s انجام شده باشد.

در این پروژه 50 نفر جامپر و های لاینر و هم چنین تعدای از افراد داوطلب مشارکت داشتند و نصب آن هم 3 روز به طول انجامیده است.

این شبکه تارعنکبوتی در ارتفاع 400 فوتی از صخره های یوتا واقع شده است.

از بالای این طناب ها برخی ورزش های بانجی و برخی اسکای دایو انجام می دهند.

راه رفتن بر روی طناب های مرتفع هم  فعالیتی عادی است که کوه نوردان انجام می دهند. هر " اسپس نت " Spacenets پنج شاخه با 100 کیلوگرم وزن دارد؛ اما با این حال این دو اسپیس نت می توانند وزن 15 انسان بالغ را تحمل کنند.

اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا

هیجان به سبک "اسپیس نت" Spacenets

 افرادی با دل و جرات بر فراز بیابان یوتا تار عنکبوت هایی را نصب کرده اند که این تار عنکبوت ها بسیار غول پیکر هستند به صورتی که آن ها می توانند بر روی آن ها راه بروند و بپرند.

 هر سال در طول فصل پاییز در مواب ، تعدادی ورزشکار و ماجراجو در طول صحرای یوتا به دنبال تجربه ی جدید ترین هیجان ها به این مکان می آیند .

 از میان همه کسانی که در این مکان جمع می شوند ،"بیس جامپرها"  BASE jumpers و "های لاینرها" highliners ها از سرتاسر جهان به این منطقه می آیند تا #آدرنالین را با طعمی دیگر امتحان کنند .

#های لاینر ها مدت زیادی از زمان خود را در بالای این صخره ها می گذرانند و تمرکز خود را برای راه رفتن به صورت آویزان بر روی طناب ها صرف می نمایند ؛ در حالی که "جامپرها" jumpers  خود را برای پریدن های وحشیانه آماده می نمایند.

هر دو فعالیت جمعیت های متفاوتی را با علایق متفاوت جلب می کند. علاوه بر ویژگی های خاص این کویر، ما همگی به دنبال استراحت و کسب آرامش در  هستیم.

 امسال جمع شدن آن ها با همه سال های پیش متفاوت است زیرا امسال ساختار 5 ضلعی گونه بر بالای صخره های قرمز دره قرار دارد که همه ورزشکاران از آن استفاده می نمایند.

"های لاینر" Highliners در سرتاسر مسیر راه می روند که تا ارتفاع 80 متری می تواند تغییر کند . بیس جامپرها  از سوراخ بزرگی که در وسط این ساختار وجود دارد می پرند  و "پاراگلایدر" paragliders با نوعی لباس خاص بر فراز آسمان ها پرواز می کنند.

دو  " اسپیس نت " Spacenets توسط طنابی به هم متصل هستند که اسلک لاینرها روی آن راه می روند؛ این چالش برانگیز ترین نوع اسلک لاین می باشد.

اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا

لوییس از پایان خوش مراسم می گوید

 

این واقعا جای شکر گزاری دارد زیرا در این مراسم خطرناک حتی یک نفر هم آسیب ندید و هم چنین مورد دیگری که جای شکر گزاری داشت این بود که در این مراسم روابطی جدید به وجود آمد و جامعه ای جدید به جامعه ورزشکاران اضافه گردید. 

همه ما مشتاقانه منتظر هستیم تا سال بعد هم دوباره برنامه ای جدید به همراه مراسم و اتفاقات جدید رقم بخورد.

 لوییس خود ایده ی برگزاری این مراسم را با این شکل جدید داده بود ، به همین دلیل هم مسئولیت بسیاری روی دوش او بود اما دوستانش او را تنها نگذاشته و کمک های بسیاری برای برگزاری هر چه بهتر فستیوال کردند. لویی قدردان زحمات تمام دوستاش خواهد بود و امیدوار است در سال آینده هم اتفاقات خوبی مانند این سال رقم بخورد.

اسک لاین در یوتا
اسک لاین در یوتا

سخن کارناوال

نظر شما چیست ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.