ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایلنا، رحرمت‌ الله رفیعی -رییس انجمن دفاتر مسافرتی کشور- در خبری اعلام کرد با توجه به اینکه برخی از کشورهای اروپایی دغدغه درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت شان داشتند، در حال حاضر این موضوع برای آنها عملیاتی شده است.  

حرمت‌ الله رفیعی درباره درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت گردشگران خارجی چنین گفت:

این موضوع برای برخی از کشورهای اروپایی که دغدغه درج نشدن مهر ویزای ایران در پاسپورت شان را داشتند، عملی شده است. چراکه با توجه به تحریم‌ها این نگرانی برای برخی ایجاد شده بود که اگر مهر ایران در پاسپورت آنها زده شود؛ از مراودات آنها با آمریکا جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه افزود:

البته باید بگویم که این موضوع هنوز تاثیری در کار ما ایجاد نکرده و سبب افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران نشده است چراکه هیچ‌ وقت این موضوع ها تاثیری آنی نمی‌ گذارد و با گذر زمان خود را نشان می‌ دهد. دلیل این موضوع هم این است که گردشگران همیشه برای سفر به ایران از مدت‌ ها قبل برنامه‌ ریزی خود را انجام می‌دهند. در نتیجه باید گفت که تاثیر درج نشدن مهر روی پاسپورت گردشگران نیز چند ماه طول خواهد کشید.

پیش از این در مرداد ماه علی اصغر مونسان -معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی- از همکاری و موافقت نیروی انتظامی و وزارت امورخارجه برای مهر نخوردن گذرنامه گردشگران خارجی هنگام ورود به ایران خبر داده بود. آقای مونسان این خبر را در نشست هم اندیشی معاون رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران ایران اعلام کرده بود. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET