ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 اسفند 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا و بر اساس گزارشی از روزنامه مشهور آساهی شیمبون ژاپن، وزارت دادگستری ژاپن از احتمال توقف صدور ویزای جدید کاری برای شهروندان ایران و ترکیه به دلیل عدم همکاری در روند اخراج نیروهای کار خارجی از ژاپن خبر داد. 

بر اساس این گزارش، پس از بازبینی و اصلاح قانون "کنترل مهاجرت و به رسمیت شناختن پناهندگان"، اتباع خارجی که به این کشور وارد می شوند باید گذرنامه کشوری را داشته باشند که در صورت بروز مشکل و اخراج ژاپن، کشورشان این افراد را تحویل بگیرند. 

در ادامه این گزارش آمده است، موارد مشابه بسیاری از عدم پذیرش افراد اخراج شده از ژاپن توسط ایران دیده شده و ترکیه نیز اعلام کرده که در صورت تمنام شدن اعتبار گذرنامه، اتباع خود را نمی پذیرد. بر اساس قانون کنترل مهاجرت ژاپن، اتباع خارجی که به طور غیرقانونی در ژاپن اقامت دارند، مجرم هستند و باید این کشور را ترک کنند. وزارت دادگستری ژاپن زمان اعلام تصمیم نهایی خود را پایان ماه مارس (فروردین ماه) اعلام کرده است. آمار و ارقام نشان می دهد در حال حاضر در ژاپن بیش از یک میلیون و 600 هزار فرصت شغلی وجود دارد اما نیروی کاری برای انجام آن وجود ندارد. موضوعی که باعث شده تا دولت ژاپن به فکر جذب نیروی کار خارجی بیفتد. در همین راستا مجلس ژاپن قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن صدها هزار خارجی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET