ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، فرزاد هوشیارپارسیان، رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اینکه تورهای تهران گردی پس از ایام نوروز نیز تا پایان فصل بهار ادامه خواهد داشت، گفت:

این تورهای گردشگری همزمان با نمایشگاه کتاب و ماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای خواهد داشت.

وی در روز سه شنبه در نشست تشریح عملکرد اقدامات ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز 96 اظهار داشت:

10بسته تور گردشگری در قالب شمیران گردی، قلب تاریخی تهران؛ عودلاجان، سه برج(برج های میلاد، طغرل، آزادی)، تپه های عباس آباد، تورهای باغ گیاه شناسی، دریاچه شهدای خایج فارس تا پایان فصل بهار با قیمت میانگین 20هزار تومان روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

هوشیارپارسیان افزود:

علاقه مندان از طریق سامانه 137، USSD *137*1396# می توانند از این تورهای گردشگری اطلاع پیدا کرده و ثبت نام کنند.

وی با اشاره به آماده سازی سه مسیر گردشگری بهارستان، امام خمینی(ره)، شمیران گردی به صورت پایدار گفت:

مسیرهای دائمی گردشگری تهران در پنج مسیر ایجاد شود.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران به همزمانی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و ماه مبارک رمضان در فصل بهار اشاره نمود و گفت:

تورهای گردشگری متناسب با نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه و تورهای شبگردی متناسب با ماه مبارک رمضان در خردادماه برگزار خواهد شد.

هوشیارپارسیان با اشاره به اینکه در دنیا 30 نوع گردشگری وجود دارد که 27 نوع آن در تهران قابل اجرا می باشد، افزود:

علاوه بر نشست های تخصصی تهران شناسی، برای برگزاری تورهای تهران گردی از نظرات مشاوران استفاده کرده و همچنین از متخصصان نیز دعوت می کنیم که نظرات خود را در این رابطه اعلام کنند.

وی همچنین گفت:

تور حیات وحش و پرنده گردی با وجود 6 هزار نوع پرنده از جمله تورهایی است که در تهران قابلیت اجرا دارد و بر این اساس با همکاری مشاوان به دنبال راه اندازی تور پرنده نگری در پارک سرخه حصار هستیم که امیدواریم در آینده اجرایی شود.

حضور بیش از 7هزار نفر در تورهای گردشگری نوروزی شهرداری تهران

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران به استقبال شهروندان در تورهای گردشگری این ستاد در ایام نوروز 96 اشاره نمود و بیان کرد:

7هزار و 230 نفر در این تورهای گردشگری شرکت کردند.

لازم به ذکر است که در سال گذشته 19مسیر گردشگری در ایام نوروز تعریف شده بود.

وی در ادامه افزود:

امسال 24 تور گردشگری در قالب یک روزه، نیم روزه، پیاده روی و سبز(دوچرخه سواری) در بافت تاریخی تهران تدارک دیده شد که براساس نظر سنجی های انجام شده 75درصد از گردشگران از تنوع مسیرها و قیمت پایین تورهای تهرانگردی رضایت داشتند.

هوشیارپارسیان با بیان اینکه براساس نظرسنجی های انجام شده سال گذشته 60 درصد از شرکت کنندگان در تورهای گردشگران شهرداری تهران از دیگر شهرهای ایران بودند، تصریح کرد:

این میزان، امسال 46درصد بود که نشان دهنده استقبال مردم شهر تهران از تورهای گردشگری است.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران از اطلاع رسانی رسانه ها در ایام نوروز تقدیر کرد و گفت:

براساس نظرسنجی انجام شده بیش از 60 درصد مخاطبان از طریق تبلیغات میدانی و رسانه ها به جز رسانه ملی، با تورهای گردشگری شهرداری تهران آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران از 25 اسفندماه 95 تا 13 فروردین ماه 96 آمادگی برگزاری یکصد هزار نفر تور گردشگری را داشت، ادامه داد:

بیش از 800 نفر پرسنل شهرداری تهران در مناطق22گانه شهرداری تهران آماده خدمت رسانی بوده و در برگزاری این تورها از ظرفیت 354 کانون گردشگری محلات استفاده شد.

هوشیارپارسیان به برپایی 120 غرفه اطلاع رسانی در سطح شهر تهران نیز اشاره نمود و گفت:

در این غرفه ها، 97هزار بسته تهران گردی برخلاف سال گذشته که رایگان بود امسال به قیمت یکهزار تومان فروخته و اشتغال زایی نیز برای غرفه داران ایجاد شد.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود:

گردشگران از طریق سامانه 137، سایت ستاد گردشگری شهرداری تهران به نشانیvisit.tehran.ir، سامانه USSD *137*1396# و برنامه تلفن همراه «تهران من» از تورهای گردشگری این ستاد و نحوه رزرو این تورها اطلاع پیدا کردند که استفاده از خدمات ستاد گردشگری شهرداری تهران در فضای مجازی نسبت به سال گذشته 80درصد افزایش داشت.

وی همچنین گفت:

در ایام نوروز 23هزار و 400نفر با سامانه137تماس گرفتند که از این تعداد 14هزار نفر یکی از تورهای تهرانگردی را رزرو کرده و 7هزار و 230 در این تورها شرکت کردند.

هوشیارپارسیان در ادامه افزود:

تورهای سه برج (میلاد، طغرل، آزادی)، شمیران گردی، امامزاده یحیی(ع)، باغ گیاه شناسی بیشترین بازدیدکننده را در نوروز داشت.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار کرد:

در مسیر شمیران گردی، خانه های قدیمی از جمله خانه علاءالسلطنه در نیاوران و خسروشاهی در جماران، سرای کاظمی و خانه دبیرالملک(اوقات فراغت) در منطقه12 و خانه تیمورتاش در منطقه11 با همکاری ارتش در میدان حر که مردم نمی توانستند بازدید کنند، بازگشایی شد و تا پایان فرودین ماه به صورت رایگان میزبان علاقه مندان است.

وی به حضور 3هزار و 400 نفر از خانواده شهدا در تورهای رایگان گردشگری نوروزی شهرداری تهران اشاره کرد و اظهار نمود:

یکهزار و 100نفر در محلات محروم و کم برخوردار نیز در این تورهای گردشگری شرکت کردند که شهرداری تهران 53 محله فقیرنشین و کم برخوردار شناسایی کرده و به خانواده این محلات خدمات ویژه ای ارائه می کند که برگزاری تورهای گردشگری رایگان یکی از این خدمات است.

هوشیارپارسیان با اشاره به افزایش 70درصدی استفاده مسافران نوروزی از کمپ های اسکان موقت شهرداری تهران تصریح کرد:

امسال 11 کمپ اسکان موقت برای مسافران علاوه بر امکانات اسکان، نصب دستگاه های ورزشی و سرگرمی و ارائه خدماتی همچون کارواش رایگان و... آماده سازی شد که 4هزار و 314 خانوار از خدمات این کمپ ها استفاده کردند.

اتوبوس گردشگری 2طبقه پلاک گذاری نشده است

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت اتوبوس های بدون سقف گردشگری در ایام نوروز گفت:

اتوبوس 2 طبقه گردشگری (Hop-On Hop) با ظرفیت 51نفر در محور شمیران،2 مسیر تجریش-پارک وی، نیاوران و منطقه 12میزبان گردشگران داخلی و خارجی بود.

وی افزود: 

2 اتوبوس کروک(یک طبقه بدون سقف) نیز در ایام نوروز،2 تا سه بار در روز به دلیل حجم زیاد تهرانگردان به ارائه خدمات مشغول بود.

هوشیارپارسیان یکی  از مشکلات اتوبوس 2 طبقه گردشگری را شماره گذاری و نصب پلاک عنوان کرد و گفت:

این اتوبوس ها با مشارکت سرمایه گذار خارجی و داخلی وارد کشور شده و تمام استانداردهای محیط زیستی را دارد اما روند پلاک گذاری این اتوبوس 6ماه زمان می برد و تردد این اتوبوس در حال حاضر با هماهنگی پلیس راهور انجام می شود.

او با بیان اینکه در فاز اول، پنج اتوبوس 2 طبقه گردشگری وارد کشور خواهد شد، افزود:

در حال حاضر با توجه به مشکلات پلاک گذاری، یک اتوبوس وارد شده است.

هوشیارپارسیان به آماده سازی هفت خودروی 9نفره در مسیرهای گردشگری با همکاری بخش خصوصی اشاره کرد و ادامه داد:

این خودروها نیازمند هماهنگی بین بخشی است که در صورت حل مسائل و ایجاد هماهنگی، خودروهای 9نفره برای نقل و انتقال گردشگران در مسیرهایی گردشگری همچون عودلاجان و مقصودبیک که امکان حضور اتوبوس وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرند.

تهرانگردی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET