ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 به نقل از خبرگزاری مهر، سید کامل تقوی‌نژاد -رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور- در بخشنامه‌ای موضوع عوارض خروج از کشور را بر اساس قانون بودجه ۹۷ کل کشور ابلاغ کرد. عوارض خروج از کشورِ موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده، برای هر مسافر از تمامی مرزهای کشور برای بار اول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال مشخص شده است.

در این ابلاغیه که به مدیر عامل بانک ملی ایران خطاب شده، آمده است:

نظر به اینکه موجب قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، وجوه خروج از کشورِ موضوع ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای هر مسافر از تمامی مرزهای کشور برای بار اول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، بار دوم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال و برای هر مسافر حج تمتع و حج عمره برای بار اول یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال، بار دوم یک میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و بار سوم به بعد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و عتبات عالیات از مرزهای هوایی ۳۷۵ هزار ریال و از مرزهای زمینی ودریایی ۱۲۵ هزار ریال تعیین شده است.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید در اسرع وقت در اجرای قانون مذکور مراتب را به شعب آن بانک جهت دریافت وجوه خروج از کشور براساس مبالغ جدید در سال ۱۳۹۷ اعلام نمایند. مسافران موضوع تبصره ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده و زایرین اربعین که از تاریخ ۳ مهرماه ۹۷ تا ۲۲ آبان ماه ۹۷ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از عوارض خروج معاف می‌باشند.

ماده 45 قانون ماليات بر ارزش افزوده

(بر اساس حکم ماده ۵۳، تاریخ اجرای این ماده از اول مهر ماه سال ۱۳۸۷) به دولت اجازه داده می‌شود بابت خروج هر مسافر از مرزهای هوایی دویست‌وپنجاه‌هزار (۲۵۰.۰۰۰) ریال و از مرزهای دریایی و زمینی مبلغ پنجاه‌ هزار (۵۰.۰۰۰) ریال از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی (نزد خزانه‌داری کل کشور) واریز نماید. تغییرات این مبالغ هر سه سال یک بار با توجه به نرخ تورم با تصویب هیات‌ وزیران تعیین می‌گردد.

تبصره- دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت، خدمه وسایل نقلیه عمومی زمینی و دریایی و خطوط پروازی، دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور (دارندگان اجازه خروج دانشجویی) بیمارانی که با مجوز شورای پزشکی جهت درمان به‌خارج از کشور اعزام می‌گردند، دارندگان پروانه گذر مرزی و جانبازان انقلاب اسلامی که برای معالجه به کشورهای دیگر اعزام می‌شوند، همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور دارای کارنامه شغلی از وزارت کار و اموراجتماعی، درخصوص پرداخت وجوه موضوع این ماده، مستثنی می‌باشند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

6 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
مریم

چه مسخره است، موقع خرید بلیط مگه مالیات نمیدیم. 25 درصد قیمت بلیط رو داریم مالیات میدیم. مالیات خروج ینی چی دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

21 اسفند 1397

ناشناس

نهایت بی انصافیه 

21 فروردین 1397

آرش

این عوارض بر چه مبنا و استانداری است؛ آیا کشورهای دیگه هم همچین کاری رو (مثل سه برابر شدن و....)نسبت به شهروندانشون میکنن!؟

21 فروردین 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET