ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون ریاست جمهوری در بازدیدی که از جشنواره "دریا در مسیر پیشرفت" داشت، نظر جالبی در مورد گردشگری دریایی در ایران بیان نمود و چشم انداز روشنی را برای این نوع پرطرفدار گردشگری در کشورمان ترسیم کرد. "دریا در مسیر پیشرفت" نام جشنواره ای است که سومین دوره آن از تاریخ 9 تا 11 آبان به مدت سه روز در محل باغ موزه ی دفاع مقدس برگزار می شود. هدف از برگزاری این مراسم شناسایی و تربیت نیروهای خلاق عنوان شده است.

علی اصغر مونسان با بیان اینکه گردشگری دریایی از مهم ترین و پردرآمدترین انواع گردشگری است، اظهار داشت: 

با وجود اینکه در دنیا از ظرفیت دریا برای توسعه ی گردشگری استفاده شده اما در ایران تاکنون این ظرفیت به خوبی مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

 او در ادامه در مورد برنامه و راهکاری که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه ی گسترش گردشگری دریایی دارد، توضیحاتی داده و اضافه نمود: 

برنامه هایی را برای توسعه گردشگری دریایی داریم که یکی از آن ها برگزاری تورهای گردشگری مشترک با برخی از کشورها با استفاده از کشتی های کروز است. 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مورد نبود تجهیزات و زیرساخت های مناسب گردشگری دریایی در ایران و راه حل سازمان در این زمینه، اظهار داشت: 

این کشتی های کروز را در قالب یک کار مشترک از ترکیه می آوریم و با استفاده از شناورهایی در مقیاس بزرگ در توسعه گردشگری از آن ها استفاده می کنیم. 

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET