ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

17 فروردین 1398

به روز رسانی

17 فروردین 1398

به نقل از خبرگزاری یورونیوز فارسی، عملیات انتقال پروازهای بین المللی فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول، که قرار است پس از افتتاح کامل عنوان بزرگترین فرودگاه جهان را به خود بگیرد، امروز شنبه 6 آوریل (17 فروردین) انجام شد. همزمان با شروع این مرحله، فعالیت فرودگاه آتاتورک از ساعت 2 بامداد تا 2 بعد از ظهر امروز متوقف شد. 

بنا بر اعلام مقام های فرودگاهی ترکیه، تاکنون عملیات انتقال 38 درصد پروازهای بین المللی از فرودگاه آتاتورک به استانبول انجام شده است و قرار است این عملیات تا چند روز آینده به پایان برسد. تا شروع به کار رسمی فرودگاه استانبول، به احتمال زیاد پروازهای خروجی و ورودی که به فرودگاه آتاتورک صورت می گیرند با تاخیر روبرو خواهند شد. فرودگاه جدید استانبول پیش از این در اکتبر 2018 افتتاح شد اما قرار است در 7 آوریل سال 2019 (یکشنبه 18 فروردین) به طور رسمی آغاز به کار کند. 

فرودگاه آتاتورک، در سال گذشته میلادی (2018) با رکورد جابه‌جایی 68.2 میلیون مسافر به عنوان هجدهمین فرودگاه بزرگ دنیا انتخاب شد. این در حالی ست که طراحی فرودگاه جدید استانبول به گونه ای ست که بتواند 200 میلیون نفر را در سال جابه‌جا کند و تا سال 2020 میلادی، 6 باند پروازی مستقل داشته باشد. مساله ای که باعث می شود این فرودگاه به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان شناخته شود. همچنین بر اساس خبرهای اعلام شده قرار است کاربری فرودگاه آتاتورک پس از این انتقال به نمایشگاه بین المللی تغییر پیدا کند. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.