karnaval.ir

پریوش سارانی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 آبان 1402

به روز رسانی

20 آبان 1402

به نقل از خبرگزاری ایرنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: نظام کاشت،داشت و برداشت گردوی تویسرکان توسط سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به ثبت جهانی رسید.

رضا بهرام لو روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: باغات سنتی گردوی تویسرکان به عنوان پنجمین نظام میراثی مهم کشاورزی جهان (جیاس) از کشورمان در فائو ثبت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: میزان برداشت گردو در تویسرکان حدود ۱۷ هزار تن است و کیفیت این محصول مطابق با آزمایشات انجام شده و گزارش های مرکز تحقیقات کشاورزی در سطح جهان کم نظیر است.

وی اظهار کرد: ثبت جهانی گردوی تویسرکان بدون شک به حفظ و ارتقای کاشت،داشت و برداشت این محصول به عنوان یک گنجینه سبز در استان همدان کمک خواهد کرد.

این مسوول افزود: مطالعات علمی مربوط به ثبت جهانی این محصول از سوی موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: قبل از این نیز انگور ملایر از استان همدان در نظام میراثی کشاورزی جهان(جیاس) به ثبت رسیده بود.

تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان است و در ۹۰ کیلومتری دامنه جنوبی کوه الوند واقع شده است.

این شهرستان با برخورداری از بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار باغ های گردو و تولید این محصول با مرغوبیتی در مقیاس بین المللی، پایتخت گردوی ایران نام گرفته است.

ثبت جهانی گردوی تویسرکان

جدیدترین خبرهای گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

قدم در راهی گذاشتم که در آغاز برایم مبهم بود، اما حالا جذاب است. انگیزه، امید و عشق موجب شد تا از سختی‌های این راه ترسی به خود راه ندهم، خستگی جسمم را با طراوت و شادابی روحم تسکین دهم و با قدرت بیشتر و

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.