کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
مهسا محرابی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 شهریور 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرانا، مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، با نشر مطلبی در فضای مجازی، خبری مبنی بر استفاده ی یک ته ستون تخت جمشید به جای جا کفشی را در نقطه ای از این مجموعه تاریخی، شایعه دانست و این خبر را به شدت تکذیب کرد.

استفاده از یک ته ستون تخت جمشید به جای جاکفشی در این مجموعه صحت ندارد.

 مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری، در مصاحبه ای که روز 5 شنبه، 25 شهریور 95 با خبرگزاری ایرانا داشت، ضمن سپاس از دقت، حساسیت و توجه مردم به آثار تاریخی کشور عزیزمان، ایران، گفت:

فرهنگ دوستان باید به تصاویر و اخبار منتشر شده بدون هویت آن هم در فضای مجازی که اغلب فاقد نام و نشان است توجه نکنند .

آن طور که ایرنا گزارش می دهد، کمی قبل انتشار تصویری از یک ته ستون تخت جمشید در گوشه ای از یک مکانی عمومی، در فضای مجازی موجب برانگیختن حساسیت برخی دوستداران میراث فرهنگی شده بود.

آن طور که امیری در مورد این تصویر می گوید، این عکس به 5 سال پیش تعلق دارد. در آن زمان برای تعمیرات قسمتی از مجموعه جهانی تخت جمشید این ته ستون به  یکی از اتاق های نمازخانه قدیمی این مجموعه جهانی منتقل شده بود و بعد از تعمیرات به مکان اصلی خودش بازگردانده شد.
امیری صحبت هایش را در حالی به پایان رساند که به توجه و نظارت دقیق متولیان میراث فرهنگی کشور به این آثار که جزو هویت ما بشمار می روند، اشاره داشت.

تخت جمشید یکی از با ارزش ترین آثار تاریخی ایران است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و از جهت به کل دنیا تعلق دارد. شاید به حق شایسته است که از این اثر به بهترین شکل ممکن برای آیندگان محافظت کنیم تا حتی شاهد چنین خبرها و شایعه هایی نباشیم.

استفاده از یک ته ستون تخت جمشید به جای جاکفشی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.