ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی صدرنیا -رییس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی- از انتخاب ایران به عنوان مقصدی برای حرفه ای ترین گردشگران جهان خبر داد و گفت:

حرفه‌ ای‌ ترین گردشگران جهان به ایران سفر می‌کنند زیرا بیشتر این افراد کسانی هستند که در اواخر عمر به کشورمان می آیند. یعنی این گردشگران قبل از سفر به ایران حداقل به 30 کشور جهان سفر کرده اند؛ از طرفی تورهای ایران طولانی مدت است و باید مسافر خارجی هم پول بیشتری داشته باشد تا دو هفته در کشورمان سفر کند.

وی نوع تورهای گردشگری ایران را در این انتخاب بی تاثیر ندانست و ادامه داد:

ولی از مهمترین دلایلی که حرفه‌ ای‌ ترین گردشگران جهان به ایران سفر می‌کنند این است که در ایران بیشتر از گردشگری تفریحی، گردشگری فرهنگی داریم و یک گردشگر پس از سفر به کشورهای مختلف در نهایت به ایران سفر می‌کند و این زمانی ست که تجارب بسیاری از سفرهای خود کسب کرده است.

صدرنیا در ادامه صحبت های خود به صحبت های مطرح شده در مورد راهنماهای گردشگری ایرانی پرداخت و عنوان کرد که آژانس های گردشگری خارجی بارها گفته اند، راهنمایان تور ایرانی از بهترین راهنمایان گردشگری دنیا هستند. 

وی همچنین از درآمد راهنمایان گردشگری سخن گفت و پر درآمدترین زبان ها برای راهنمایان تور را فرانسوی و آلمانی خواند:

میانگین درآمد یک راهنمایی گردشگری را سازمان میراث فرهنگی تعیین می‌کند. 5 سال قبل یک راهنمای گردشگری روزی 30 هزار تومان می‌گرفت، ولی هم اکنون به رقم 300 هزار تومان رسیده ایم و برای زبان های خارجی آلمانی و فرانسوی، این رقم، 10 درصد افزایش خواهد یافت.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET