طاق پیروزی پاریس

فرانسه، پاریس، میدان شارل دو گل، طاق پیروزی

4.5

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 7 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 10:00 صبح تا 22:30

شماره تماس

هزینه ورود به داخل طاق

12 یورو(384,000تومان)

همه چیز درباره طاق پیروزی پاریس

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

03 آذر 1398

معرفی /

طاق پیروزی پاریس | یادبودی از سربازان فرانسه

جنگ پیامدهای جبران ناپذیری دارد که بر پیکر دنیا باقی می مانند. این پدیده خانمان سوز تا سال ها بر زندگی مردم درگیرِ آن تاثیر می گذارد. چندین سال طول می کشد تا ساختمان ها بازسازی شوند و شاید زندگی به روال عادی برگردد. همیشه تعداد بسیاری از سربازان و افراد بی گناه طی این درگیری ها کشته می شوند و افراد زیادی در غم آن ها باقی می مانند، غمی عمیق و فراموش نشدنی.

در برخی از کشورها رسم بر این است که برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان، برای شان یادبودهایی بسازند تا نسل های آینده هم از جان گذشتگی آن ها را فراموش نکنند. تا حالا با برخی از یادبودهای معروف دنیا مانند رودز، بنای آبراهام لینکلن، دروازه هند و... آشنا شدیم. این بار هم می خواهیم به سوی یکی دیگر از همین یادبودهای بسیار مشهور جهان برویم که در قلب پاریس قرار دارد.

مقصد امروزمان طاق پیروزی پاریس است که برای زنده نگهداشتن یاد و نام سربازانی ساخته شد که در جنگ های دوران ناپلئون جان شان را از دست دادند. این بنا از مهم ترین جاذبه های گردشگری فرانسه به شمار می آید و اغلب گردشگرانی که به پاریس می روند از طاق پیروزی شهر نیز دیدن می کنند. با بازدید از این بنای جذاب می توانید با تاریخ و سرگذشت مردم این دیار بیشتر آشنا شوید. پیشنهاد می کنیم ما را در سفرمان به پاریس و بازدید از طاق پیروزی همراهی کنید.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به پاریس

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

چرا طاق پیروزی پاریس؟


 • از مهم ترین دیدنی های کشور فرانسه و شهر پاریس به حساب می آید.
 • دومین طاق نصرت دنیاست.
 • در یکی از مهم ترین مناطق پاریس قرار دارد.
 • با بازدید از آن می توانید در یکی از مدرن ترین مناطق شهر، تماشاگر تاریخ فرانسه باشید.
 • نام صدها قهرمان که در جنگ های فرانسه کشته شده اند روی این طاق قابل مشاهده است.
 • از بزرگترین یادبودهای جهان به شمار می آید.
 • در انتهای خیابان معروف شانزلیزه قرار دارد و می توانید در کنار بازدید از این بنای یادبود از این خیابان نیز دیدن کنید.
 • برای ساخت دروازه معروف هند از این بنای یادبود الگوبرداری شده است.
 • بر فراز طاق پیروزی موزه ای وجود دارد که اطلاعات خوبی را درباره تاریخ فرانسه در اختیارتان قرار می دهد.
Photo by : Unknown

معرفی طاق پیروزی پاریس | Arc de Triomphe

یکی از معروف ترین بناهای تاریخی پاریس طاق یا آرک پیروزی (Arc de Triomphe) نام دارد. این طاق، در میدان شارل دوگل و در انتهای خیابان شانزلیزه واقع شده است؛ محله ای بسیار شلوغ و پر ترافیک. بد نیست بدانید که این بنای تاریخی در طول تاریخ با نام های دیگری نیز شناخته شده است اما حالا هیچ یک از آن ها کاربرد ندارند و فقط گردشگران خارجی گاهی به طاق پیروزی، استار اسکوئر (Star squre) به معنای ستاره میدان می گویند.

بنای طاق پیروزی شبیه به دروازه هایی است که در گذشته برای ورودی شهرها به کار می رفتند. ارتفاع این طاق 50 متر، پهنایش 45 متر و عرضش 22 متر است و به خوبی از مناطق اطراف دیده می شود. همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم این بنا را ساختند تا یادبودی باشد برای زنده نگهداشتن نام و یاد سربازانی که در طی جنگ های انقلاب فرانسه و دوران ناپلئون جان خود را از دست دادند. فاجعه این دو جنگ به قدری برای فرانسوی ها بزرگ بود که نمی توانستند سربازان فداکارشان را از یاد ببرند به همین خاطر در تاریخ 15 آگوست سال 1806 شروع به ساخت طاق پیروزی کردند.

متاسفانه به دلایل مختلف بارها افتتاح این بنا به تعویق افتاد و طاق تکمیل نشد؛ اما در نهایت در تاریخ 29 جولای سال 1836 طاق بزرگ و زیبای پاریس را افتتاح کردند؛ طاقی که حالا هم از نظر معنوی و هم تاریخی برای مردمان فرانسه حایز اهمیت و ارزشمند است.

افراد بسیاری از این نکته غافل هستند؛ اما برای ساخت طاق پیروزی پاریس از روی طاق تیتوس (Arch of Titus) الگوبرداری کردند. طاق تیتوس در جنوب رم قرار دارد و پس از درگذشت پادشاه رم، تیتوس، ساخته شد.

توصیه می کنیم که در سفرتان به پاریس بازدید از طاق پیروزی را از دست ندهید زیرا این بنا هم از نظر تاریخی جذاب است و هم معماری. با دیدن آن می توانید با سربازان و قهرمانان فرانسوی آشنا و همچنین با تماشای معماری جذاب آن غرق در حیرت شوید. زیر این طاق بزرگ یادبودی هم برای سربازان گمنام ساخته اند؛ در طبقه بالای آن هم موزه ای وجود دارد که اطلاعات خوبی درباره تاریخ فرانسه به بازدیدکننده ها ارایه می دهد.

در ادامه بیشتر به طاق پیروزی و ویژگی ها و تاریخچه اش می پردازیم، همچنان همراه مان باشید.

Photo by : Unknown

تاریخچه طاق پیروزی

در سال 1806 شروع به ساخت طاق پیروزی کردند یعنی چندی بعد از پایان نبرد استرلیتز (Battle of Austerlitz) یا همان نبرد سه امپراتور. این جنگ یکی از بزرگترین نبردهایی بود که ناپلئون، نخستین امپراتور فرانسه، در آن به پیروزی رسید. مهمترین دلیل پیروزی ناپلئون در این جنگ را استفاده از تاکتیک های خوب او بیان کرده اند. ناپلئون با این پیروزی به نبرد قدرت های بزرگ اروپا علیه کشورش خاتمه داد.

امپراتور فرانسه به پاس قدردانی از سربازانی که در طی این جنگ کشته شدند، دستور داد تا طاق پیروزی را بسازند. البته لازم است ذکر کنیم که حالا این طاق به عنوان نمادی برای بزرگداشت همه سربازان شجاع فرانسوی شناخته می شود. متاسفانه در سال 1811 معمار این بنا درگذشت و باعث شد تا ساخت طاق طولانی تر از حد انتظار شود.

سرانجام پادشاه لوئی فیلیپ با به قدرت رسیدنش دستور تکمیل طاق پیروزی را صادر کرد. او گروهی از معماران را مسوول ساخت بنا کرد و این گروه ماهر بین سال های 1833 تا 1836 در حال تکمیل بنای طاق پیروزی بودند. همان گونه که در بخش معرفی هم بیان کردیم سرانجام بنای آرک پیروزی فرانسه در تاریخ 29 جولای سال 1836 افتتاح شد.

این تمام پیشینه این بنا نیست؛ در تاریخ ۱۸ دسامبر ۱۹۱۶ جنگ خونین دیگری در فرانسه به پا می شود؛ این جنگ که وردون (Verdun) نام داشت از هولناک ترین نبردهای جنگ جهانی اول به شمار می آمد و متاسفانه باعث شد تا طاق پیروزی نیز آسیب ببیند و دوباره بازسازی شود. با بازسازی دوباره طاق پیروزی، عنوان "نقطه تجمع نیروهای شجاع فرانسوی" را به آن دادند.

نکته قابل تامل دیگری که درباره طاق پیروزی پاریس وجود دارد، مکان قرارگیری آن است. میدان شارل دو گول نیز بعدها به افتخار شارل آندره ژوزف ماری دو گل (Charles de Gaulle) رییس جمهور فرانسه به این نام خوانده شد. بنابراین با بازدید از طاق پیروزی می توانید با این افراد بزرگ که نقشی اساسی در تاریخ فرانسه ایفا کردند، آشنا شوید.

چند اتفاق دیگر نیز در رابطه با طاق پیروزی رخ داده که اشاره به آن ها در اینجا خالی از لطف نیست، با هم به صورت اختصاری به آن ها اشاره می کنیم:

 • در تاریخ 7 آگوست سال 1919 یک خلبان ماهر به نام چارلز گودفوری (Charles Godefroy) توانست با هواپیمایش از زیر طاق پیروزی پاریس عبور کند. این خلبان با این کارش به شهرت زیادی دست یافت؛ اما متاسفانه کمی بعد در یک پرواز دیگر سقوط کرد و جان خود را از دست داد.
 • همان طور که اشاره کردیم، طاق پیروزی در محله ای بسیار شلوغ واقع شده است. در اوایل دهه 1960 فرانسوی ها متوجه شدند که دود اگزوز اتومبیل ها باعث شده تا لایه ای از دود و آلودگی روی طاق را بپوشاند و چهره زشتی به آن بدهد، بنابراین از سال 1965 تا 1966 طی یک پروژه گسترده به پاکسازی و سفیدسازی طاق پرداختند. نمای طاق پیروزی امروزی حاصل همین سفیدکاری است.
 • در سال 1995 یک گروه مسلح الجزایری به طاق پیروزی حمله کردند و طی این حمله تروریستی 17 نفر جان باختند.

اگر علاقه مندید که بیشتر درباره چگونگی ساخت و ساز و قسمت های مختلف بنای طاق پیروزی بدانید در ادامه نیز با ما باشید.

معماری طاق پیروزی پاریس

ژان-فرانسوا-ترز شالگرین (Jean Chalgrin) یکی از تاثیرگذارترین معماران فرانسوی بود. ژان طراح طاق پیروزی پاریس است و با این بنا به شهرت بسیاری دست یافت. وی یکی از مهم ترین معماران جنبش نوکلاسیسیسم به شمار می آید در این جنبش هنری، هنرمندان تحت تاثیر هنرهای یونانی و رومی بودند و از بناها و آثاری که در گذشته خلق شده بودند، الگوبرداری می کردند.

ژان تنها کسی نبود که در ساخت بنای فوق العاده طاق پیروزی نقشی اساسی داشت بلکه هنرمندان متعددی تلاش کردند تا این اثر زیبا ساخته شود. اگر به تصاویر دقت کرده باشید روی بدنه طاق پیروزی مجسمه های متعددی ساخته شده است؛ مجسمه سازان معروفی آن ها را ساخته اند که از معروف ترین آن ها می توان به ژان پیر كورتو (Jean-Pierre Cortot)، فرانسیس رود (François Rude)، آنتوان ایتکس (Antoine Étex)، جیمز پردیر (James Pradier) و فیلیپ جوزف هنری لامیر (Philippe Joseph Henri Lemaire) اشاره کرد.

در گذشته اغلب مجسمه هایی که به دستور پادشاهان ساخته می شدند به صورت یکپارچه بودند به این معنا که مجسمه ساز یک تخته سنگ یک تکه را انتخاب می کرد و اشکال مورد نظرش را روی آن می کَند؛ اما در طاق پیروزی مجسمه سازها ابتدا آثارشان را ساختند و سپس آن ها را به بنا متصل کردند.

بنای طاق پیروزی به سبک نوکلاسیسیسم ساخته شد زیرا برای ساختش از بنایی دیگر الگوبرداری کردند؛ اما در اینجا همه چیز بزرگتر و با شکوه تر و با ظرافت تر بود. این طاق چهار پایه و یک طاق قوس دار دارد. روی هر یک از پایه ها مجسمه هایی به چشم می خورند. این مجسمه ها مربوط به فرمانده هان، سربازان، پادشاهان و مردم عادی فرانسه هستند.

اگر با دقت بیشتر به طاق بنگرید نوشته هایی نیز روی هر پایه و ستون خواهید دید، این نوشته ها اسامی دلیران فرانسوی است که امروزه مردم این کشور به آن ها افتخار می کنند. زیر طاق نیز نقش و نگارهایی با ظرافت توصیف نشدنی وجود دارد که می توانند چند لحظه ای نگاه بازدیدکننده ها را به خود جلب کنند. بنابراین همه معماران زبردست طاق پیروزی آن را به نحوی ساختند که هر گوشه آن مخاطبان را به یاد یکی از سربازان فرانسوی بیندازد.

در آخر این بخش بد نیست بدانید که بین سال های 1882 تا 1886 مجسمه ای ساخته شده توسط الکساندر فولگوییر (Alexandre Falguière) بر فراز طاق پیروزی قرار داشت. او یکی از نامدارترین مجسمه سازان و نقاشان فرانسه بود که آثارش هنوز هم از ناب ترین های نوع خود هستند. این مجسمه که فردی را بر روی یک ارابه نشان می داد، نماد پیروزی فرانسه بود. متاسفانه این مجسمه سقوط کرد و شکست و حالا اثری از آن نیست.

نقش و نگارهای طاق پیروزی

حکاکی های طاق پیروزی فرانسه را می توان به دو دسته مجسمه ها و کتیبه ها تقسیم کرد. در اینجا بیشتر با این آثار گرانبها آشنا می شویم.

1- مجسمه های طاق پیروزی

چهار مجسمه بزرگ روی ستون های طاق پیروزی به چشم می خورند که از این قرارند:

 • مجسمه سرود ملی فرانسه یا همان مجسمه مارسی (Le Départ de): این مجسمه که با ظرافتی تحسین برانگیز ساخته شده کار فرانسیس رود است. این مجسمه گروهی از مردم فرانسه را نشان می دهد که در حال جشن گرفتن روز جمهوری فرانسه هستند. این مجسمه سعی دارد پیوند فرانسوی ها را بین سال های 1915 و 1916 نشان دهد.
 • مجسمه پیروزی (Le Triomphe de): این مجسمه در سال 1810 توسط ژان پیر كورتو ساخته شد. در این اثر ناپلئون به همراه الهه پیروزی به تصویر کشیده شده است.
 • مجسمه مقاومت (La Résistance de): این اثر توسط آنتوان ایتکس ساخته شد و مقاومت فرانسه را در برابر ارتش متحدان نشان می دهد.
 • مجسمه صلح (La Paix de): این اثر نیز کار آنتوان ایتکس است و در سال 1815 به طاق پیروزی اضافه شد.

2- نقش‌برجسته های طاق پیروزی پاریس

شش نقش برجسته یا کتیبه نیز روی طاق پیروزی پاریس به چشم می خورند که با هم به آن ها نگاه می کنیم:

 • تشیع جنازه عمومی جنرال مارکو (Les funérailles du général Marceau): این اثر توسط پی اچ لامیر (P. H. Lamaire) ساخته شد. این کتیبه در سمت جنوبی طاق واقع شده است.
 • نبرد ابوبکر یا نبرد با عثمانی ها (La bataille d'Aboukir): در این کتیبه نبرد ابوبکر که یکی از جنگ های ناپلئون بود به تصویر کشیده شده است. این اثر را برنارد سورر (Bernard Seurre) ساخت. این کتیبه نیز در سمت جنوب طاق واقع است.
 • نبرد جماپس (The Battle of Jemappes): این نبرد هم یکی از مهم ترین جنگ های فرانسه است. تصویری از این نبرد را کارلو ماروچتتی (Carlo Marochetti) روی طاق پیروزی به ثبت رساند. برای تماشای این کتیبه باید به سمت شرقی طاق پیروزی نگاه کنید.
 • جنگ آرکول (Battle of Arcole): این کتیبه در سمت شمالی طاق قرار دارد و جنگ آرکول را به تصویر می کشد. این جنگ بین فرانسه و استرالیا بود. کتیبه زیبای آرکول کار جی جی فییوچر (J. J. Feuchère) است. این کتیبه در سمت شمال (ستون راست) طاق پیروزی قرار دارد.
 • نبرد استرلیتز (The Battle of Austerlitz): تصویری از نبرد مهم استرلیتز نیز روی طاق پیروزی قرار دارد. این کتیبه توسط ژان فرانسوا تئودور گچتر (Jean-François-Théodore Gechter) ساخته شد. برای دیدن این نقش‌برجسته به سمت غربی طاق پیروزی بروید.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

قسمت های مختلف طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس بنایی با ظاهر زیبا و دیدنی است و می توان هر یک از مجسمه های آن را برای چند دقیقه ای به تماشا نشست؛ اما امکان ورود به این بنا نیز وجود دارد. پس به طور کلی می توان طاق پیروزی را به دو بخش خارجی و داخلی تقسیم کرد. بخش خارجی شامل آرامگاه سربازان گمنام و مشاهیر می شود و داخل بنا نیز یک موزه یا نمایشگاه وجود دارد. در این قسمت بیشتر با قسمت های گوناگون طاق پیروزی آشنا می شویم.

1- آرامگاه سربازان گمنام طاق پیروزی

گذشته از نام افراد شجاعی که روی بدنه طاق پیروزی نوشته شده است، قسمت مهمی از این طاق نیز به سربازان گمنام اختصاص دارد. درست زیر طاق قوس دار بنا، قسمتی مخصوص این افراد به چشم می خورد، کسانی که هیچ اثری از آن ها نیست و فقط می دانند که در جنگ کشته شده اند. این مکان به صورت سمبلیک به همه سربازهایی که طی جنگ جهانی اول جان دادند مربوط می شود. متاسفانه پیکر سربازان بسیاری طی جنگ ها به صورت کامل نابود می شوند برای مثال در آتش می سوزند یا تکه تکه می شوند. برای این که نام سربازان دلیر گمنام همیشه در یاد فرانسوی ها باشد زیر این طاق یک شعله روشن کرده اند که به آن شعله ابدی می گویند. پیام این شعله زنده نگهداشتن یاد سربازان است.

در بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه پس از پایان جنگ ها، مراسمی برگزار می شود که در آن یاد شهدای گمنام گرامی داشته می شود؛ برای مثال در سال های 1918 و 1919 از این دست مراسم برپا شد. در سال 1961 نیز جان اف کندی، رییس جمهور آمریکا و ژاکلین کندی، بانوی اول این کشور یاد سربازان گمنام را در طاق پیروزی گرامی داشتند.

بد نیست بدانید که در سال 1963 جان اف کندی ترور شد و پس از این واقعه همسرش دستور داد تا در کنار قبر جان، شعله ای ابدی نظیر شعله طاق پیروزی بسازند تا یاد او همیشه در ذهن ها زنده بماند. قبر جان اف کندی هم اکنون در گورستان ملی آمریکا در ایالت ویرجینیا قرار دارد.

پیشنهاد می کنیم پیش از ورود به طاق پیروزی چند دقیقه ای را برای تماشای یادواره سربازان گمنام در نظر بگیرید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- موزه طاق پیروزی پاریس

در سال 2007 یک موزه یا به عبارتی نمایشگاه دایمی در طاق پیروزی پاریس برپا شد. این نمایشگاه با کمک هنرمندی به نام موریس بنایون (Maurice Benayoun) و معمار مشهور کریستوف گیرالت (Christophe Girault) راه اندازی شد. موضوع این نمایشگاه جنگ و صلح است و تلاش شده تا آثاری به نمایش در آیند که نشان دهنده تاریخ و تمدن بزرگان فرانسه باشند.

با بازدید از این موزه علاوه بر آشنایی با تاریخ و هنر فرانسه می توانید از مناظر پانورامای اطراف نیز لذت ببرید. از فراز طاق پیروزی می توانید به راحتی موزه معروف لوور، پل الکساندر سوم، خیابان شانزلیزه و... را ببینید.

برای رسیدن به این موزه جذاب باید به داخل بنای طاق پیروزی بروید، این قسمت در بالاترین بخش طاق قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از پله استفاده کنید. متاسفانه آسانسوری وجود ندارد، بنابراین معلولان حرکتی نمی توانند به راحتی به موزه دست پیدا کنند. پله های این مکان به صورت مارپیچ هستند و با محوطه ای تنگ روبرو خواهید شد؛ پس اگر از جاهای تنگ خوش تان نمی آید درباره بازدید از موزه طاق پیروزی کمی بیشتر بیندیشید.

Photo by : Unknown

امکانات طاق پیروزی پاریس

امکانات موجود در طاق پیروزی شامل موارد زیر می شوند:

 • غرفه فروش هدیه و کتاب
 • سرویس بهداشتی
 • پارکینگ نزدیک
 • تابلوهای راهنما

قوانین بازدید از طاق پیروزی پاریس

پیش از بازدید از طاق پیروزی خوب است که از قوانین این مجموعه مطلع باشید. مروری داریم بر این قانون ها:

ورود سه پایه برای عکاسی به این مکان مجاز نیست.

ورود اسکیت به مجموعه ممنوع است.

بازدیدکننده ها باید لباسی معقول به تن داشته باشند.

این بنا آسانسور دارد؛ اما اغلب تعطیل است به همین خاطر قبل تر بیان کردیم که آسانسور ندارد.

بنابه دلایل امنیتی و یا آب و هوایی امکان دارد که طاق پیروزی تعطیل شود.

Photo by : Unknown

مسیر و هزینه

برای رسیدن به طاق پیروزی پاریس هم می توانید از وسایل نقلیه متنوع استفاده کنید و هم با وسایل نقلیه شخصی به سوی آن بروید. در اینجا راه های رسیدن به این بنای باشکوه را مرور می کنیم.

با مترو

باید از یکی از خطوط متروی 1، 2 یا 6 استفاده کنید. در همه این خط ها متروها در ایستگاه شارل دوگل - اتوال (Charles-de-Gaulle-Etoile) می ایستند. با خروج از این ایستگاه ها می توانید طاق پیروزی پاریس را مشاهده کنید.

با RER

RER به قطار سریع السیر پاریس گفته می شود. اگر این قطارها را سوار شوید می توانید از خط یک یا A استفاده کرده و خود را به ایستگاه شارل دوگل برسانید.

با اتوبوس

با اتوبوس های خطوط 22، 30، 31، 52، 73، 92 می توانید خود را به طاق پیروزی برسانید.

با اتومبیل شخصی

برای رسیدن به طاق پیروزی کافیست خیابان شانزلیزه را به سمت جنوب بروید.

هزینه بازدید

باید به این نکته توجه کنید که بازدید از سازه طاق پیروزی رایگان است و هزینه ای برای شما در بر ندارد؛ اما اگر بخواهید به داخل طاق بروید و از موزه آن دیدن کنید باید بلیت بخرید.

هزینه بازدید از موزه طاق

برای بازدید از موزه این طاق باید بلیت تهیه کنید.

ورودی: 12 یورو (384,000 تومان)

متخصصان رشته گردشگری و جوانان 18 تا 25 ساله که از کشورهایی به غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند: 9 یورو (288,000 تومان)

بازدید گروهی (بیش از 20 نفر): 9 یورو (288,000 تومان)

بازدید برای دانش آموزان: 30 یورو (960,000 تومان)

ساعت بازدید:

10:00- 22:30

آدرس: فرانسه، پاریس، میدان شارل دو گل، طاق پیروزی پاریس

Address: Place Charles de Gaulle, 75008 Paris, France

Photo by : Unknown

دیدنی های اطراف طاق پیروزی پاریس

خیابان شانزلیزه | champs elysees: فاصله 600 متر

برج ایفل | Eiffel Tower: فاصله 2.6 کیلومتر 

میدان شان دو مارس | Champ de Mars: فاصله 2.4

موزه اورسی | Musée d'Orsay: فاصله 3.2 کیلومتر

خیابان شانزلیزه
برج ایفل
میدان شان دو مارس
موزه اورسی

با تماشای این ویدیو بیشتر با تاریخچه و زیبایی های طاق پیروزی پاریس آشنا شوید

سخن آخر

با هم سفری داشتیم به پاریس، پایتخت زیبای فرانسه. بدون شک یکی از پربازدیدترین و مهم ترین جاذبه های دیدنی این شهر طاق پیروزی است، به همین خاطر امروز سری زدیم به این بنای یادبود و تاریخی. نظر شما در رابطه با طاق پیروزی چه بود؟

آیا شما هم علاقه مند هستید که از این بنا دیدن کنید؟

منتظر نظرها و دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

5

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش تاریخی(عالی) 5
ارزش معماری(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5
شرایط نگهداری و مرمت(عالی) 5

نقاط قوت

 • یکی از بزرگترین یادبودهای جهان
 • قرار گرفتن در انتهای خیابان معروف شانزلیزه
 • دومین طاق نصرت دنیا

نقاط ضعف

 • ترافیک زیاد منطقه

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 7 رای

4.5

خانواده

1

زوج

2

دوستان

1

آیا بازدید از طاق پیروزی پاریس را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش(عالی) 4.5

طاق پیروزی پاریس را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
حامد عنايتى

4.5

الان چند تا قبر از سربازاى گمنامشون زير اين بنا دفن هست

سفر با دوستان, همسر
تجربه سفر حامد عنايتى به طاق پیروزی پاریس

انتشار: 04 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
عرفان برقعى

4.5

سلام ،كاش به انقلاب فرانسه و دلايلش هم كمى ميپرداختيد

سفر با همسر
تجربه سفر عرفان برقعى به طاق پیروزی پاریس

انتشار: 03 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
كتايون مهرجو

4.5

پاریس رویای من بوده از بچگی به عشق پاریس در دانشگاه زبان و ادبيات فرانسه خوندم

انتشار: 03 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

مجتبی ساداتی
پرسش:

من به همراه دوستم یه سفر 6 روزه به پاریس میریم ، هردو دوچرخه سوار حرفه ای هستیم و میخوایم دوچرخه هامون رو با هواپیما با خودمون ببریم پاریس و شهر و جاهای دیدنی رو با دوچرخه بریم، نظر شما چیه راجع به این تصمیم ؟

زينب شيرازی
در پاسخ به مجتبی ساداتی:

دوست عزیز متوجه نشدیم منظورتان چیست و در چه موردی راهنمایی می خواهید. 

انتشار: 05 فروردین 1399

انتشار: 25 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
سلمان احمد زهی
پرسش:

من دارم براى شينگن از سفارت چک اقدام میکنم.8 سال سابقه بیمه دارم. متاهل هستم و با همسرم سفر میکنیم. تا حالا روسیه و ترکیه سفر کردیم با هم. تمکن مالی روی 200 میلیون دارم. البته این تمکن با گردش سه ماهه بنده مشترکه. به نظرم مدارکم خوبه ولی سند ملکی ندارم متاسفانه. این سند ملکی مشکلی در روند اخذ ویزا ایجاد میکنه یا خیر؟ امیدوار باشم به گرفتن ویزا یا خیر؟

زينب شيرازی
در پاسخ به سلمان احمد زهی:

بله دوست عزیز لازمه.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم این مطلب رو بخونین: صفر تا صد ویزای شینگن

انتشار: 05 فروردین 1399

انتشار: 25 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
safoora zaki
پرسش:

هزينه سفر به پاريس چقدرى ميشه ؟

زينب شيرازی
در پاسخ به safoora zaki:

هزینه های سفر به پاریس بسته به تعداد روزهای اقامت و نحوه خرج کردتون واقعا میتونه متفاوت باشه. برای اطلاعات بیشتر خوندن این مقاله رو پیشنهاد می کنم: هزینه های سفر به پاریس

انتشار: 27 اسفند 1398

انتشار: 24 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET