خلیج گواتر چابهار | آدرس و تصاویر
کارناوال - راهنمای سفر

خلیج گواتر چابهار

سیستان و بلوچستان، شرق شهرستان چابهار، انتهای جاده ساحلی گواتر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با خلیج گواتر چابهار

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

خلیج گواتر چابهار در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

در تلاقی استان سیستان و بلوچستان و دریای عمان، مناطق تماشایی بسیاری قرار دارند که از جمله آن ها، می توان خلیج گواتر را نام برد؛ خلیجی که از آن با لقب جنوب‌شرقی ترین نقطه ایران یاد می شود. جالب آن که بدانید بخشی از این خلیج متعلق به پاکستان است و رودخانه باهوکلات از سمت ایران و رودخانه نهر دشت از سمت پاکستان، به این خلیج می ریزند. گواتر اکوسیستمی بسیار غنی دارد و بخشی از منطقه حفاظت شده باهوکلات به حساب می آید.

در خلیج گواتر فرصت های زیادی برای گردش و طبیعت گردی مهیاست. می توانید سوار بر قایق شوید و به جنگل های حرا در شمال خلیج بروید، یا داخل خود خلیج به قایق سواری و تماشای دلفین ها بپردازید؛ شنا، آب تنی و تماشای خرچنگ ها در ساحل هم از دیگر گزینه های تفریح در خلیج گواتر است. همچنین اگر در اوایل پاییز به این منطقه سر بزنید، شاهد پرواز پرندگان مهاجر در آسمان گواتر خواهید بود. گفته می شود که هرساله ۴۰ نوع مختلف از پرنده ها در دسته های ۱۰۰ تایی وارد این منطقه می شوند. اگر از سمت چابهار سفر خود را آغاز کرده باشید دیدنی های زیادی هم در طول مسیر میبینید مثل کوه های مریخی، بندر رمین و تالاب صورتی لیپار.

در گشت و گذارتان در خلیج و روستای گواتر به این نکته توجه کنید که در اینجا امکانات رفاهی زیادی وجود ندارد و بهتر است اگر از سمت چابهار سفر خود را آغاز کرده اید، تا قبل از تاریکی شب به شهر برگردید.

انتشار

21 مهر 1398

به روز رسانی

21 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

سطح امنیت?
مسیر دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
حال و هوای خوش?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از خلیج گواتر چابهار را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.