بوستان باغ ایرانی تهران

ایران، تهران، منطقه 3، محله ده ونک، کوچه صابری

4.4

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 24 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 24 ساعته

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره بوستان باغ ایرانی تهران

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 تیر 1397

به روز رسانی

04 آبان 1398

معرفی /

بوستان باغ ایرانی تهران | تجربه آرامش در شلوغی های پایتخت

امروزه با فراگیر شدن مدرنیته در بخش بخش زندگی شهری مان، پیدا کردن مکانی که بویی از اصالت و گذشته ایرانی بدهد، قدری سخت است. به جای خانه های ویلایی با حوض شش گوش و ماهی های قرمز، تا چشم کار می کند آپارتمان های کوچک و بزرگ سر بر آورده اند و دیگر خبری از باغ های دَرَندشت و وسیع سابق نیست، در مقابلش بوستان های شهری وظیفه روح بخشی به شهر را به عهده گرفته اند. حال پیدا کردن مکانی نوساز که بوی گذشته را بدهد، مملو از حوض ها و فواره های ایرانی باشد و در اطراف با درختان کهن و صدساله احاطه شده باشد، می تواند تا حد زیادی هیجان انگیز باشد. امروز کارناوال به همین قصد راهی محله ده ونک تهران می شود.

بوستان باغ ایرانی، درست در دل کوچه پس کوچه هایی کاه گلی قرار گرفته که با ورود به آن ها، دیگر حس قدم زدن در پایتختی مدرن را ندارید. در کوچه ها پیش می روید و گویی با هر قدم، به دل تاریخ پا می گذارید. به زودی باغ ایرانی را در برابر خود خواهید دید و متوجه می شوید از چه حرف می زنیم. اگر دل تان یک گردش سبز در بوستانی جذاب و متفاوت را می خواهد، بازدید از باغ ایرانی را از دست ندهید و همراه کارناوال بمانید. 

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

چرا باغ ایرانی؟


 • بوستانی زیبا در شمال تهران است.
 • با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید به این باغ زیبا برسید.
 • این بوستان بر خلاف ظاهر جدیدش، باغی قدیمی با درختان کهنسال است.
 • امکانات خوبی در این مجموعه به چشم می خورد و برای پیک نیک و ورزش بسیار مناسب است.
 • باغ ایرانی محیطی خانوادگی دارد و برای پیک نیک گزینه خوبی است.
 • این باغ 24 ساعت شبانه روز باز است.
 • هر سال بهار، باغ ایرانی میزبان لاله های رنگارنگ بسیاری است. 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

آشنایی با باغ ایرانی | بوستانی در شمال پایتخت

اگر خودتان را به کوچه پس کوچه های ده ونک برسانید، بوستانی بزرگ و به غایت زیبایی توجه تان را به خودش جلب می کند. نگاهی به دیوارکشی های دور باغ، حصارها و ورودی های بوستان، نشان از نوساز بودن آن دارد؛ اما کافیست که تا نزدیکی ورودی ها بروید تا ببینید بر خلاف انتظارتان، این درختان قدیمی و برفراشته هستند که به استقبال شما می آیند. با ورود به محوطه بوستان باغ ایرانی، فضایی به وسعت 3.4 هکتار خواهید دید که کاملا به المان ها و نمادهای تازه ساز آراسته شده است. آب جاری در حوض ها و فواره ها، گل های متنوع و صدای خنده و شادی خانواده ها چیزی است که پس از ورود به باغ تجربه خواهید کرد.

بد نیست بدانید باغ ایرانی به سبب نام سازنده اش، مهندس محمد علی مختاری، به این نام نیز شناخته می شود و در سر بوستان نام این مهندس را خواهید دید. اگر درون این باغ گردش کنید، در مجموع 3 ورودی دیگر در قسمت های جنوبی، شرقی و غربی خواهید دید که هر کدام سردرهای مخصوص به خود را دارند. 

نکته جالبی که درباره باغ ایرانی وجود دارد آن است که گرچه قیافه این باغ کاملا جدید و تمام بخش ها و امکانات به تازگی درون آن اضافه شده اند؛ اما درختان مجموعه قدمتی صد ساله دارند! بنابراین فضای سبز دل انگیزی در باغ ایرانی جلب توجه می کند. 

در ادامه همراه کارناوال باشید تا به درون باغ ایرانی برویم و ببینیم چه امکاناتی در این باغ وجود دارد.

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

نام بوستان چگونه انتخاب شد؟

با تکرار نام این باغ، شاید این پرسش در ذهن شما پر رنگ شود که چرا عنوان باغ ایرانی روی این بوستان گذاشته شده است. پیش از هر توضیحی توجه‌تان را جلب می کنیم به آشنایی مختصری درباره باغ های ایرانی تا بینیم در این بین چه شباهت هایی به چشم می خورد.

و اما باغ ایرانی چیست؟ با نگاهی به تاریخچه باغ های دنیا، خواهیم دید از دیرباز هر سرزمین و اقلیمی، به سبک مخصوص به خود باغ ها را طراحی و احداث می کرد و این موضوع شامل کشور ما هم می شود. از قضا ایران، از جمله نخستین کشورهایی است که سبک مخصوصی برای باغ سازی و فضای سبز ابداع کرد که با نام باغ های ایرانی شناخته می شود. البته نوع باغ سازی ایرانی ها در طول زمان و در دوره های مختلف، شکل های متفاوتی به خود گرفت؛ اما در مجموع هنگامی که باغ های سرزمین‌مان را با یکدیگر بررسی می کنیم، سه ویژگی بارز و مشترک را می‌توان برای شان برشمرد:

 • وجود آبراه ها با یک حوض وسیع و فواره
 • یک عمارت یا کوشک در وسط باغ
 • وجود تقارن در طراحی و ساختار باغ ها

در ساختار باغ ایرانی ده ونک مجموعه ای از این المان ها به کار رفته است که از آن جمله وجود حوض های متعدد و فواره‌ها، سردرهای طاقی شکل در ورودی ها و استفاده از گل‌ها و گیاهان مختص به اقلیم ایرانی است. وجود ردیف های کاج ایرانی و سرو سیمین نیز بر ایرانی بودن سبک باغ تاکید دارند. 

ورود به صفحه باغ های ایرانی ثبت شده در یونسکو

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

بخش‌های مختلف باغ ایرانی

از وسعت 3 هکتاری باغ ایرانی، 2 هکتار آن را فضای سبز پوشانده است. باقی ویژگی و بخش‌های باغ در ادامه آمده است.

1- ورودی‌ها

علاوه بر ورودی جنوبی باغ، دو ورودی شرقی و غربی در دو طرف باغ دیده می‌شوند که به صورت قرینه هم ساخته شده اند. هر دو ورودی سازه‌هایی مرتفع، مشبک، آجری و زیبا هستند که به لوسترهایی سبز رنگ مزین شده‌اند.  

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

2- حوض ها و فواره ها

اگر ورودی های شرقی و غربی را برای دسترسی به باغ انتخاب کرده باشید، با عبور از آن ها، نخستین المان های باغ ایرانی یعنی حوض ها و فواره های جذاب شان به استقبال شما می آیند. حوض هایی فیروزه ای رنگ که از این سوی باغ به آن سو کشیده شده اند و در میان بوستان به حوض هایی مربعی شکل ختم می شوند. تقریبا در قسمت عمده باغ، آبراه‌ها و چندین حوض کوچک و بزرگ وجود دارد، که آبنماهای محوری، اصلی و 6 آبنمای مجزا نیز در میان آن ها دیده می‌شوند.

بزرگ ترین حوض باغ ایرانی را رو به روی عمارت اصلی یا کوشک خواهید دید که آبراه‌ های آن به سمت ورودی های غربی، شرقی و جنوبی کشیده می‌شوند.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

3- کوشک اصلی 

در امتداد آبراه ها وارد باغ شوید تا به زودی به مرکز باغ ایرانی و کوشک اصلی برسید. پیدا کردن این ساختمان غرفه ای و آجری چندان سخت نیست و از دور به راحتی دیده می شود. 

عمارت اصلی باغ یا کوشک باغ ایرانی در واقع انتهای باغ و در شمالی ترین نقطه آن قرار دارد. پیش تر این ساختمان به عنوان کافه و رستوران مورد استفاده بود؛ اما چندیست که بخشی از آن به عنوان کتابخانه اهدایی رهبر معظم انقلاب در نظر گرفته شده است و قسمت آقایان کتابخانه باغ نیز در همین جا قرار دارد. قسمت دیگر این ساختمان، بخش اداری باغ ایرانیست که ورود عموم به آن آزاد نیست. از ویژگی های دلپذیر و جالب توجه سردرها و کوشک، وجود لوسترهایی با طراحی سبز و آبی است.

گرچه این کوشک امروزه استفاده چندانی برای عموم ندارد؛ اما پس زمینه جالبی برای عکس های سلفی و خاطره انگیز است. 

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

4- طاق میانی

 درست رو به روی کوشک اصلی و در کنار حوض های میانی باغ، یک سازه طاقی شکل به چشم می خورد که نمای متفاوتی به باغ ایرانی افزوده است. 

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

5- کتابخانه 

دو کتابخانه برای خانم‌ها و آقایان وجود دارد که کتابخانه خانم‌ها در بخش شمالی پارک و کتابخانه آقایان در بخش کوشک اصلی قرار دارد. بر سر در کتابخانه آقایان، کاشی‌کاری آبی رنگ و بزرگی به چشم می‌خورد که بر روی آن نوشته شده است: کتابخانه اهدایی مقام معظم رهبری. 

ساعت کار:

 • شنبه تا چهارشنبه 8:00 تا 20:00
 • پنجشنبه ها: 8:00 تا 16:00
 • جمعه ها و تعطیلی های رسمی: تعطیل
Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

تفریحات باغ ایرانی

در باغ ایرانی می توانید با تفریحات زیر، لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید:

1- پیک نیک

باغ ایرانی، محیطی خانوادگی و مناسب دارد و هنگامی که از این باغ بازدید می کنید می توانید افراد زیادی را ببینید که برای دورهمی های خانوادگی خود این بوستان را انتخاب کرده اند. هنگام گردش در این باغ، صدای خنده خانواده ها را خواهید شنید که تایید می کند باغ ایرانی گزینه خوبی برای پیک نیکی چند ساعته است. 

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

2- فعالیت های ورزشی

زمین ورزشی و مجهز باغ ایرانی، این بوستان را به میزبان خوبی برای ورزش دوستان بدل می کند. در سمت غربی باغ، زمینی محصور خواهید دید که وجود تورهای والیبال، بسکتبال و بدمینتون آن را بین جوانان محبوب کرده است. خوب است بدانید ورود به این زمین ورزشی برای عموم آزاد و رایگان است.

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

3- پرنده نگری

باغ ایرانی، میزبان تعداد زیادی شاه طوطی یا طوطی اسکندر است که با قدری توجه به شاخ و برگ درختان متوجه حضور آن ها خواهید شد. یکی از بهترین اوقاتی که می توانید طوطی های باغ را تماشا کنید، فصل پاییز است. در این زمان درختان برگ کمتری دارند و پیدا کردن طوطی ها راحت تر است؛ ضمن آن که وجود خرمالوهای رسیده، باعث تجمع این پرندگان سبز رنگ و جذاب می شود. 

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

4- عکاسی

دلایل زیادی وجود دارد که باغ ایرانی را به لوکیشن وسوسه کننده ای برای عکاسی بدل می کند. گُل کاری های فصلی، درختان قدیمی، حوض ها و فواره ها و سازه های طاقی شکل از این دست موارد اند. بنابراین حرفه ای یا آماتور، دست خالی به باغ ایرانی نروید و دوربین تان را هم همراه داشته باشید.

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval
Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

جشنواره لاله باغ ایرانی

چندین و چند سال است که پایتخت ایران، هر سال بهار میزبان لاله های سرخ و رنگینی می شود و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود می خواند. یکی از نخستین میزبان های لاله های بهاری تهران، باغ ایرانی ده ونک بود. قسمت خوب ماجرا آن جاست که این سنت نیک هنوز هم ادامه دارد و ابتدای بهار هر سال، باغچه ها و گلدان های باغ ایرانی مملو از لاله می شوند. 

کی لاله ها را ببینیم؟

برای آن لاله های جذاب باغ ایرانی را تماشا کنید، فروردین و اردیبهشت زمان مناسبی است. البته از آن جا که باز شدن لاله ها به وضعیت آب و هوایی بستگی زیادی دارد، نمی توان بازه دقیقی برای شروع و پایان این جشنواره دل انگیز اعلام کرد. گاه این بازه از اواخر اسفند شروع می شود و فروردین به انتها نرسیده، دیگر خبری از لاله ها نیست. گاهی هم در ابتدای فروردین تازه پای لاله ها به باغ باز می شود و تا اوایل اردیبهشت هم مهمان باغ ایرانی هستند.

اگر می خواهید برای بازدید از لاله ها راهی باغ ایرانی شوید، توصیه ما این است که هفته دوم یا سوم فروردین را انتخاب کنید تا به طور حتم لاله ها را از دست ندهید. 

Reza Jalili 
Amir Ali Salehyar 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Mahnaz Rahimloo 
Hamid Abbasi 

در باغ ایرانی چه گیاهانی می بینیم؟

جالب است بدانید از وسعت 3 هکتاری باغ ایرانی، 2 هکتار آن را فضای سبز پوشانده است که در این میان انواعی از درختان، درختچه ها و گیاهان رونده و گل ها به چشم می خورد. به طور مثال راه های اصلی باغ در اطراف با درختان سرو و چنار احاطه شده که با نام چنارستان و سروستان شناخته می‌شوند. البته درختان مجموعه به این دو محدود نمی شوند و می توانید درختان افرای برگ ژاپنی و درختان مثمری مانند خرمالو و انار را نیز در باغ پیدا کنید. 

از دیگر گونه های گیاهی مجموعه می توان به درختچه های برگ نو، زرشک، پیراکانتا، شیرخشت، برگ بو و مورد اشاره کرد. همچنین بسته به فصل انواعی از گل های نسترن، رز، شمعدانی، لاله، حنا و ... را خواهید دید.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

امکانات باغ ایرانی

در بوستان باغ ایرانی امکانات زیر به چشم می خورد:

 • زمین بازی کودکان: باغ ایرانی ترتیبی داده است تا کوچک و بزرگ خانواده دست خالی از این باغ بیرون نروند و این زمین بازی باغ ایرانی، فرصت را در اختیار کودکان قرار می دهد تا آن ها هم پا به پای مادر و پدرها شادی و تفریح کنند. 
 • وسایل بدن‌سازی: اگر از طرفداران تندرستی و زندگی سالم هستید، باید بدانید باغ ایرانی به وسایل بدن‌سازی نیز مجهز است. 
 • آلاچیق: درست در کنار زمین ورزش، آلاچیق‌های بزرگی تعبیه شده که برای جمع‌ های شلوغ خانوادگی خوب هستند.
 • سطوح شیبدار: معابر باغ طوری طراحی شده که ورود افراد کم توان و ناتوان جسمی راحت باشد.
 • نیمکت
 • سرویس بهداشتی
 • نمازخانه
Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

راه دسترسی به باغ ایرانی

آدرس: تهران، منطقه 3، محله ده ونک، کوچه صابری، باغ ایرانی

ساعت بازدید: 24 ساعته 

برای دسترسی به باغ ایرانی به راحتی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی تهران استفاده کنید. در این جا ما دو مسیر پیشنهادی برای شما داریم:

مسیر اول

ابتدا با وسایل حمل و نقل عمومی مانند بی آر تی و یا تاکسی های خطی، خود را به میدان ونک برسانید و سپس از سمت شمال وارد خیابان ولیعصر شوید. پس از کمی پیاده روی در ولیعصر، سمت چپ خود خیابان خدامی را خواهید دید. پایانه تاکسی ده ونک در اول خیابان خدامی قرار دارد. کافیست به راننده بگویید باغ ایرانی پیاده می‌شوید تا شما را در خیابان صابری پیاده کند. از آنجا تا ورودی جنوبی و اصلی باغ ایرانی تنها 5 دقیقه پیاده روی پیش رو دارید.

مسیر دوم

اگر در مسیرتان مترو وجود دارد، ابتدا خود را به ایستگاه متروی توحید در خط 4 برسانید و از مترو پیاده شوید. به ایستگاه بی آر تی توحید بروید و سوار خط 104 (پایانه جنوب - پایانه شهید افشار) شوید. پس از 5 ایستگاه به ایستگاه پل مدیریت می رسید که باید در آن پیاده شوید. از این ایستگاه تا باغ ایرانی نزدیک 300 متر پیاده روی در پیش دارید.

مسیر سوم

خط 104 بی آر تی که از پایانه جنوب آغاز می شود و تا پایانه شهید افشار ادامه دارد، می تواند شما را به باغ ایرانی برساند. لازم است در ایستگاه پل مدیریت پیاده شوید و باقی راه را تا باغ ایرانی پیاده طی کنید. 

در نهایت برای آشنایی بیشتر با حمل و نقل عمومی شهر تهران، توصیه می کنیم خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

ورود به صفحه اختصاصی راهنمایی حمل و نقل عمومی تهران

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

دیدنی های اطراف باغ ایرانی

 • پارک ملت: 4.6 کیلومتر
 • سینمای اریکه ایرانیان: 5.1 کیلومتر
 • نمایشگاه بین المللی تهران: 5.4 کیلومتر
 • پارک آب و آتش: 5.7 کیلومتر
 • برج میلاد: 6.8 کیلومتر

ورود به صفحه معرفی پارک آب و آتش

بوستان آب و آتش
Mitra Samavaki | YJC 
بوستان ملت تهران
foad ashtari 

توصیه های کارناوال

*برای بازدید از باغ ایرانی نه تنها هیچ محدودیتی در چهار فصل سال ندارید بلکه هر زمان، با زیبایی های به خصوصی مواجه خواهید شد. باغ ایرانی در بهار با لاله های رنگارنگ، در تابستان با روزهای بلند و فضای سرسبز، در پاییز با درختان رنگارنگ زرد و نارنجی و در زمستان با ردای سفیدپوشش به استقبال شما می آید.
*باغ ایرانی محیطی خانوادگی دارد و بنابراین برای تفریح شما و خانواده تان بسیار مناسب است.
*برای آشنایی با دیگر بوستان های جذاب تهران، خواندن مطالب مرتبط را از دست ندهید.

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

سخن آخر

با هم به باغ ایرانی رفتیم و طبیعت زیبای آن را از نزدیک دیدیم. در میان فواره ها و آبراه هایش قدم زدیم، از کنار لاله های زیبا، گل های رنگارنگ و درختان تنومندش گذر کردیم و غرق در صدای خنده و هیاهوی زندگی آن شدیم.

شما تا به حال به باغ ایرانی رفته اید؟

تجربه شما از این بوستان چه بود؟

دیدگاه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار به سراغ معرفی کدام یک از جاذبه های تهران برویم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.5

بررسی شده توسط زينب شيرازی

سطح امنیت(عالی) 5
حال و هوای خوش(خوب) 4
نظافت(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(خوب) 4

نقاط قوت

 • دسترسی خوب
 • بوستانی با محیط خانوادگی
 • دارای امکانات رفاهی مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 24 رای

4.4

دوستان

6

خانواده

6

انفرادی

1

زوج

2

آیا بازدید از بوستان باغ ایرانی تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
کیفیت وسایل بازی کودکان(خوب) 4
سطح امنیت(عالی) 4.6
حال و هوای خوش(عالی) 4.8
نظافت(عالی) 4.8
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(خوب) 3.9

بوستان باغ ایرانی تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
کاربر مهمان

بهترازاین واقعا نیست.جونِ تازه میگیریم.

سفر با دوستان
تجربه سفر کاربر مهمان به بوستان باغ ایرانی تهران

انتشار: 03 اردیبهشت 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
میلاد همتی

3.4

يكي از زيباترين پارك هاي تهران باغ ايرانيان است.

سفر با همسر
تجربه سفر میلاد همتی به بوستان باغ ایرانی تهران

انتشار: 30 دی 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان

4.8

به نظر من که عالی بود

سفر با خانواده
تجربه سفر کاربر مهمان به بوستان باغ ایرانی تهران

انتشار: 21 تیر 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

حبیب ریاحی
پرسش:

پارکینگ وجود دارد مجموعه بوستان یا مجاور

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به حبیب ریاحی:

سلام 

بوستان باغ ایرانی، پارکینگ اختصاصی ندارد و باید در خیابان های مجاور بوستان، خودروی خود رو پارک کنید. 

انتشار: 10 خرداد 1399

انتشار: 09 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان
پرسش:

سلام لطف کنید ساعات بازدید را بفرمایید ؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به کاربر مهمان :

سلام 

به طور معمول، ساعت بازدید از کل این بوستان 24 ساعته هست و شما در ساعت های مختلف شبانه روز می تونید به اون دسترسی داشته باشید. 

انتشار: 08 خرداد 1399

انتشار: 06 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان
پرسش:

امروز دوشنبه ۵ خرداد که روز تعطیل است انجا باز است.اعلام کرده اید تعطیل و ۲۴ ساعته و تا هشت باز اس.گیج مانده ام.تلفن هم جواب نمیدهد

کارناوال
در پاسخ به کاربر مهمان :

همراه عزیز کارناوال سلام سپاس از اینکه کارناوال را به عنوان راهنمای سفر خود برگزیده اید. برای آن که صحیح ترین و جامع ترین پاسخ را به شما بدهیم، در حال بررسی هستیم. به زودی اطلاعات مورد نظر خود را به جای این پاسخ موقت مشاهده خواهید نمود. با تشکر | واحد تحریریه کارناوال

انتشار:

انتشار: 05 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سوالات متداول

از سه مسیر متفاوت می توانید خود را به بوستان باغ ایرانی برسانید؛ برای آشنایی با این مسیرها و انتخاب بهترین راه برای رسیدن به این جاذبه زیبای پایتخت، تنها کافی ست سری به این لینک بزنید و به منوی مسیر و دسترسی بروید. 

تهران دنیایی از پارک ها و بوستان ها، از پارک های تفریحی گرفته تا بوستان های خانوادگی، را در خود جای داده است. برای اینکه با این پارک های مهم پایتخت آشنا شوید و در مورد جذابیت های هر کدام از آنها بدانید، تنها کافی ست سری به صفحه معرفی پارک های تهران در کارناوال بزنید و اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید. 

اگر از طرفداران گشت های شهری هستید و علاقه دارید در سفری گروهی و جذاب، پایتخت زیبای ایران را بهتر بشناسید، حتما سری به صفحه رزرو تورهای تهرانگردی کارناوال بزنید. 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.