کارناوال - راهنمای سفر

معروف ترین جاذبه های تاریخی ارمنستان

معروف ترین جاذبه های تاریخی ارمنستان را بشناسید.

ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران با جاذبه تاریخی فراوان است. تاریخ گردی در ارمنستان بی‌شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای فعالیت در این کشور قلمداد می‌شود، به همین منظور کارناوال لیست برترین جاذبه های تاریخی ارمنستان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با بررسی برترین دیدنی های تاریخی ارمنستان برنامه سفر مناسبی در سفرتان به این کشور آماده کنید.

امتیاز کارناوال

5

ارمنستان، استان سیونیک، روستای تاتو

امتیاز کاربران: 4.4 از 6 رای


مدت بازدید: 

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 19:00

ورودی: 

رایگان

وقتی از تاتو سخن می گوییم، می‌توانید صومعه‌ای کوچک و باشکوه را در لبه گلوگاهی عمیق تصور کنید که در روستایی به همین نام و در دل طبیعت کوهستانی استان سیونیک جای گرفته است. قدمتش به حدود قرن چهارم میلادی برمی‌گردد و روزگار شکوهمندی را پشت سر گذاشته است؛ به گونه‌ای که سال‌ها نه تنها پایگاه مذهبی منطقه بوده، بلکه به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ارمنستان نیز شناخته می‌شده است. به طور مثال از قابل توجه ترین بخش‌های تاریخچه صومعه تاتو، می‌توان به زمانی اشاره کرد که این بنا مرکز اسقفی استان سیونیک به شمار می‌رفت و یا زمانی که مهم‌ترین دانشگاه قرون وسطایی منطقه محسوب می‌شد و در عرصه هایی چون علم، مذهب، هنر، فلسفه و کتاب نویسی پیشتاز بود.

امتیاز کارناوال

5

ارمنستان، ایروان، جاده صومعه گهاردH3, معبدگارنی

امتیاز کاربران: 4.6 از 3 رای


مدت بازدید: 

1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 9:00 صبح تا 17:00

هزینه: 

50,000 تومان

معبد گارنی (Temple of Garni)، بر لبه‌ی صخره ای به شکل مثلث و در ارتفاع 54.6 متری از سطح دریا ساخته شده و در کنار دره‌ی رود آزات (Azat River) و در میان رشته کوه گقام (Gyeghama lernasheghta) با چشم‌اندازی به کوه ویولن (violin) قرار دارد. این معبد در روستایی به نام گارنی در استان کوتایک (Kotayk) واقع شده و به همین دلیل هم به آن معبد گارنی یا معبد روستای گارنی گفته می‌شود، موقعیت جغرافیایی عبادتگاه باشکوه گارنی بسیار استراتژیک و جالب است.

امتیاز کارناوال

4.9

ارمنستان، ایروان، میدان جمهوری، پلاک 4، موزه تاریخ ارمنستان

امتیاز کاربران: 4.2 از 3 رای


مدت بازدید: 

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 11:00 ظهر تا 18:00

هزینه: 

101,000 تومان

موزه تاریخ ارمنستان یکی از برجسته‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی در ایروان است که در میدان جمهوری شهر قرار دارد. این موزه در سال 1920 میلادی تاسیس شد و هم اکنون 400000 شی در آن نگهداری می‌شود و دولت ارمنستان از این مجموعه های نفیس، حمایت مالی می‌کند. می‌توان این مکان را به چند بخش مختلف باستان‌شناسی، نیوماتیک (سکه شناسی)، قوم شناسی، تاریخ مدرن و ترمیم تقسیم بندی کرد. بازدید از همه این قسمت ها برای مراجعه کننده‌ها ممکن است به جز ترمیم.

ارمنستان، ایروان، خیابان مشتوتس، پلاک ۵۳، موزه ماتناداران


مدت بازدید: 

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 10:00 صبح تا 17:00

هزینه: 

76,000 تومان

ماتناداران نام مهم‌ترین موزه ایروان است که در آن انواع دست نوشته ها و نسخ خطی نگهداری می‌شوند. در حال حاضر چیزی حدود ۱۷۰۰۰ نسخه خطی بسیار با ارزش در مانتاداران وجود دارد که به زبان ارمنی و زبان های قدیمی آسیای شرقی هستند. موزه ماتناداران، مجموعه‌ای از 15 سالن نمایشگاهی مختلف است که در آن ها، هنر، فرهنگ و هنر کشور ارمنستان در طی تاریخ را در میان نسخ خطی مختلف بررسی می‌کند. بد نیست بدانید به غیر از نسخ خطی ارمنی، نسخه‌های یونانی و آشوری نیز در موزه نگهداری می‌شوند. همچنین در یکی از سالن های موزه، نقاشی‌‌های ماردیروس ساریان (نقاش معروف ارمنی) به نمایش گذاشته شده است.

ارمنستان، ایروان، خیابان تمانیان، پلاک ۱۰


مدت بازدید: 

1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

بنای کاسکاد یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های شهر ایروان است که اغلب گردشگران این شهر از آن دیدن می‌کنند، کاسکاد در حقیقت پلکانی عظیم است که با الهام از طرح آبشار ساخته شده و چهره زیبایی دارد. ساخت کاسکاد از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۰ میلادی به طول انجامید.

اگر از پلکان کاسکاد بالا بروید چندین مجسمه و آبنما را خواهید دید که در سطوح مختلف این سازه ساخته شده اند. اینجا امروزه به پاتوق جوانان برای نوشیدن چای و قهوه و گذران اوقاتی خوش با دوستان شان تبدیل شده است و حتی گاهی موسیقی های زنده نیز در اینجا برپا می‌شوند.

ارمنستان، ایروان، خیابان مسروپ مشتوتس، پلاک ۱۲، مسجد کبود

امتیاز کاربران: 4.6 از 1 رای


مدت بازدید: 

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه صبح 10:00 تا 13:00, ظهر 15:00 تا 18:00

ورودی: 

رایگان

مسجدی در ایروان وجود دارد که با نام های آبی، کبود یا مسجد جامع ایروان شناخته می‌شود. جالب است بدانید که در قدیم ۸ مسجد در ایروان وجود داشت اما امروزه تنها همین مسجد باقی مانده است. مسجد کبود در قدیم در اختیار مسلمانان شیعه آذری بود که کم کم از رونق افتاد اما طی سال های ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ میلادی توسط سازمان بنیاد مستضعفان ایران مرمت و بازسازی شد و امروزه می‌توانید آن را در نهایت صلابت و زیبایی مشاهده نمایید. جالب است بدانید در این مسجد امکان یادگیری زبان فارسی هم وجود دارد.

ارمنستان، ایروان، خیابان ایسرایلیان، کلیسای سرکیس مقدس


مدت بازدید: 

30 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی: 

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی: 

رایگان

این مجموعه بزرگ که توسط دیواری بلند احاطه شده بود، مجموعه ای متشکل از کلیساهای سنت سارکیس، سنت گاوروک و سنت هاکوب بود. این کلیسا که جایگاه اسقف بود در مقایسه با کلیساهای دیگر شهر ظاهر جالب توجهی نداشت. علاوه بر این در سال 1679 نیز زلزله ای در ایروان خسارات زیادی به این کلیسا وارد کرد. بنابراین بعد از زلزله، این کلیسا چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت و در سال 1972 بار دیگر مورد استفاده قرار گرفت. در طول سالهای 1971 تا 1976 نمای داخلی کلیسا بهبود یافت و یک گالری به قسمت شرقی آن اضافه شد. امروزه این کلیسا بعد از بازسازی های بسیار، مورد بازدید عموم است.

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست