کارناوال - راهنمای سفر

آبشار مارگون سپیدان

استان فارس، شهر اردکان، جاده مارگون، آبشار مارگون

3.5

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 13 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

هزینه اتباع ایرانی

5000 تومان

همه چیز درباره آبشار مارگون سپیدان

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 خرداد 1397

به روز رسانی

02 آذر 1398

معرفی /

آبشار مارگون سپیدان | بهشت آبشاران

وقتی سخن از سفر به استان فارس پیش می آید اولین چیزی که به ذهن اغلب ما می رسد، بناهای تاریخی و باستانی هستند که در گوشه و کنار این دیار گسترده شده اند. برای خیلی از ما فارس با تخت جمشید باستانی و باشکوه، کاخ های پاسارگاد و آرامگاه کوروش، نقش رستم و نقش رجب، کاخ ها و بناهای قدیمی و زیبای ساسانی، دروازه قرآن، مجموعه وکیل، مسجد نصیرالملک، آرامگاه های حافظ و سعدی و بسیاری دیگر به یاد می آید؛ اما استان فارس به غیر از تمام جاذبه های تاریخی و گذشته غنی و شکوهمندش، میراث طبیعی شگفت انگیزی را نیز در خود جای داده است که این سرزمین را از هر مکان دیگری در ایران متمایز می کند. چه علاقه مند به طبیعت و گشت و گذار در آن باشید یا به عشق کشف راز و رمزهای تاریخی کوله بار سفر می بندید یا حتا دوست دارید به کاوش در فرهنگ و هنر مردم یک منطقه بپردازید استان فارس بهترینِ هر کدام را در اختیار شما قرار می دهد. 

امروز اما در کارناوال می خواهیم با دوستان طبیعت گردمان همراه شویم و راه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این دیار یا شاید بتوان گفت ایران را پیش بگیریم. می خواهیم راه آبشار مارگون در شهر اردکان (سپیدان) را در پیش بگیریم و از زیبایی های طبیعت آن لذت ببریم. ما را در این سفر همراهی کنید. 

Photo by : nasrin-gholami-

چرا آبشار مارگون؟


 • از زیباترین آبشارهای ایران است.
 • از بلندترین آبشارهای چشمه ای جهان به حساب می آید.
 • چشم انداز زیبایی در تمام فصل های سال دارد. 
salman-mobarakpoor 
Hosein Khosravi | Tasnim 

آشنایی با آبشار مارگون | بهشت آبشاران

آبشارها از زیباترین مواهب طبیعت به شمار می روند و ریزش مداوم آب از بلندای صخره ها یکی از تماشایی ترین چشم اندازهای دنیا محسوب می شود. چشم اندازی که شما را مبهوت هیبت و عظمت خود می کند و صدای برخورد پر قدرت آب با زمین، شما را به دنیایی دیگر می برد. سفر امروز ما نیز به یکی از همین آبشارهای باعظمت و زیباست؛ آبشار مارگون که در دره های غرب شهرستان اردکان (سپیدان) از بلندای صخره ها به زمین فرو می ریزد و جلوه تکرارنشدنی از طبیعت ایران را پیش چشمان شما قرار می دهد؛ آبشاری با 70 متر ارتفاع و 100 متر عرض که یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران به حساب می آید و با جلوه تماشایی خود از گردشگران دلبری می کند. آبشار مارگون همچنین در زمره یکی از باشکوه ترین آبشارهای کشورمان قرار دارد و از نظر زیبایی، بزرگی و حجمِ آبِ خروجی با آبشار شِوی دزفول در رقابت است. جذابیت و ویژگی خاص این آبشار اما در چیز دیگری ست، در بالای کوهی که آبشار مارگون از آن به پایین می ریزد تعداد زیادی چشمه وجود دارد و آب با شدت از آنها به بیرون می ریزد. این چشمه ها در کنار هم آبشار را تشکیل می دهند و شگفتی های آن را کامل می کنند. گفته می شود آبشار مارگون یکی از بلندترین آبشارهای چشمه ای جهان نیز هست. بیشتر آبِ مارگون از کمر و دیواره وسط کوه به پایین سرازیر می شود و در پایین دست، رودخانه ای درست می کند که تا نزدیکی شهر اردکان امتداد دارد. در انتهای این رود، آب به صورت نهری بزرگ به رودخانه کُمهر می‌پیوندد.

Photo by : farzad-afzali
Photo by : Unknown

دیدنی ها و تفریحات 

برای رسیدن به آبشار مارگون باید مسافت به نسبت زیادی را طی کنیم؛ اما خود آبشار و محیط اطراف آن به قدری زیباست که ارزش طی این همه راه را دارد.  

1- تماشای چشم انداز آبشار 

برای اینکه به آبشار برسید باید مسیری 800 متری از راهی سنگفرش شده را طی کنید که از میان صخره ها و درختانی که از میان سنگ ها سر برآورده اند می گذرد. این راه را که پشت سر می گذارید و مقداری جلو می روید چشم اندازی گسترده از آبشاری بلند و وسیع در برابر شما قرار می گیرد. بزرگی و زیبایی آبشار مارگون در همان نگاه اول شما را میخکوب و منظره چشمنواز آن روح تان را تازه می کند. شدت ریزش آب از آبشار در قسمت های مختلف باعث به وجود آمدن رنگین کمان های کوچک می شود و زیبایی آبشار را چند برابر می کند. صدای پر ابهت برخورد آب با زمین بسیار گیرا و در عین حال دلنشین است و بند بند وجودتان را با نوای مداوم خود زنده و شاداب می سازد.

*همنشینی با مردم بومی استان فارس

آبشار مارگون پیوندی جدا نشدنی با مردم این بخش استان فارس دارد و بسیاری از اهالی روستاهای نزدیک به این آبشار، همچنین عشایری که از این منطقه عبور می کنند، در زمان عروسی با لباس های رنگارنگ محلی خود برای ثبت تصاویر و برپایی مراسم شادی به آبشار می آیند. شما هم اگر خوش شانس باشید و در این زمان در آبشار حضور داشته باشید می توانید از جشن و شادی اهالی لذت ببرید و تجربه متفاوتی کسب کنید. 

ورود به صفحه معرفی مراسم عروسی قشقایی

kourosh-odouli 
Akbar Mohammadi 
Hosein Khosravi | Tasnim 

2- عکاسی

امکان ندارد در میان این همه زیبایی قرار بگیرید و دست به دوربین نشوید. منظره تماشایی آبشار و طبیعت اطراف آن از بهترین مکان ها برای ثبت دیدنی ترین عکس های شماست. سعی کنید کمی تخیل تان را به کار گیرید تا تصاویر بهتر و جذاب تری از زیبایی های آبشار را در قاب دوربین تان جای دهید. 

مطالب مرتبط

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- غار نوردی

زیبایی های منطقه مارگون در آبشار و طبیعت اطراف آن خلاصه نمی شود؛ در دل صخره هایی که آبشار مارگون از بالای آنها به زمین می ریزد، غار بزرگی وجود دارد که جذابیت های طبیعت گردی در این مکان را کامل می کند. غار آبی که رسیدن به آن کار هر گردشگری نیست و به تجهیزات، راهنمای کاربلد و همچنین مهارت شنا نیاز دارد. آبی که در این غار جریان دارد از آب های روانی که از منطقه کمهر جاری ست تامین می شود، از غرب آبشار مارگون به شکل آبشاری درون غار می ریزد و در انتها به آب آبشار مارگون می پیوندد. 

ورودی اصلی غار زیر رگه های آبشار قرار دارد و از آنجایی که آب با فشار از درون آن به بیرون می ریزد امکان دسترسی به غار از این سمت وجود ندارد. به همین دلیل برای رسیدن به غار باید کوه را دور زد. مسیر رسیدن به غار به نسبت دشوار است و در چند قسمت از آن باید در آب رودخانه شنا کنید یا از صخره کوه بالا بروید. از این رو به راهنمایی که این منطقه را به خوبی بشناسد و بتواند شما را هدایت کند نیاز دارید. نکته جذاب مسیر این است که بکر و دست نخورده باقی مانده است چرا که بسیاری از مردم امکان رسیدن به آبشار و غار از این طریق را ندارند. در انتهای راه به غاری می رسید که در زمان های پر آبی، سطح آب آن تا سینه شما هم بالا می آید. 

مسیر رسیدن به غار
مسیر رسیدن به غار
داخل غار
داخل غار
Hosein Khosravi | Tasnim 

4- گشت و گذار در طبیعت اطراف آبشار

آبشار مارگون در منطقه حفاظت شده ای به همین نام قرار گرفته و دیدنی های بسیاری را در خود جای داده است. اینجا که هستید می توانید در کنار آب بازی در نزدیکی آبشار و گردش در رودخانه پایین دست آن، به دل طبیعت کوهستان بزنید و از زیبایی های آن بهره مند شوید. البته دقت کنید که طبیعت گردی راه و رسم خود را دارد و نباید بدون داشتن تجربه و تجهیزات لازم، خیلی در این منطقه حفاظت شده به پیش بروید. 

گشتی کوچک در محیط سبز و بکر اطراف هم به اندازه ای فرحبخش و جذاب است که بتواند برای ساعتی شما را از خیال شهر و دغدغه های زندگی بیرون بیاورد. پایین دست آبشار مارگون رودخانه ای جریان دارد که می توانید کمی در کنار آن استراحت کنید و از خنکا و طراوت آب لذت ببرید. 

با طبیعت اطراف آبشار مارگون بیشتر آشنا شویم | گیاهانی که در منطقه خواهیم دید

اگر قدری با درختان و گیاهان آشنایی داشته باشید می توانید با گردشی کوتاه در اینجا، درخت های جنگلی و درختان میوه مثل سیب، زالزالک و بوته های زرشک را تشخیص دهید. گیاهانی که بومی این منطقه هستند و در نزدیکی آبشار چشم انداز تماشایی به وجود آورده اند. در کنار اینها دشت اطراف آبشار هر بهار با گل های لاله های واژگون، گل ختمی و دیگر گل های وحشی رنگ آمیزی می شود و منظره بی نظیری را به وجود می آورد.

hasan-ashoori 
Hosein Khosravi | Tasnim 

اقامت و امکانات 

در مسیر رسیدن به آبشار مارگون سوییت ها و مراکز اقامتی وجود دارند که می توانید برای شب مانی از آنها استفاده کنید؛ اما اگر دوست دارید بیشتر با فضای طبیعی اطراف در ارتباط باشید می توانید در محوطه ها و سکوهای نزدیک آبشار، چادر بزنید. در روستاهای مارگون و کمهر که در نزدیکی آبشار هستند نیز می توانید اقامت داشته باشید. 

امکانات

پارکینگ

سطل زباله

مغازه های مسیر آبشار مارگون 

سرویس بهداشتی

Hosein Khosravi | Tasnim 
Hosein Khosravi | Tasnim 

فصل سفر

آبشار مارگون در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا و در منطقه ای سردسیر واقع شده است. 

بهار: بهار بهترین فصل برای بازدید از آبشار مارگون و طبیعت اطراف آن است. آب و هوای کوهستانی و خنک، دشت های وسیع گل و درختانی که ردای سبز این فصل را به تن کرده اند، همه و همه از جذابیت های سفر به مارگون در فصل بهار هستند. 

تابستان: با وجود گرمای هوا در تابستان در شهرهای مختلف ایران، هوا در نزدیکی آبشار مارگون به دلیل ارتفاع بالا بسیار خنک و باطراوت است. حتا اگر در گرمترین روزهای سال دستی به آب ببرید متوجه سرمای آب می شوید. گفته می شود دمای آب در این زمان به کمتر از 10 درجه نیز می رسد. 

پاییز: آب و هوای مارگون در این موقع از سال سرد است و اگر می خواهید در این زمان به مارگون سفر کنید بهتر است به خوبی خود را بپوشانید. 

زمستان: این بخش از استان فارس در زمستان اغلب پوشیده از برف است و برودت هوا به حدی می رسد که آبشار قندیل می بندد. 

لوازم پیشنهادی
آب آشامیدنی
بادگیر
بارانی و لباس ضدآب
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
عصا
عینک آفتابی
لباس اضافه
میان وعده
پول نقد
کارت شناسایی
کرم ضد آفتاب
کفش پیاده‌روی
کمک های اولیه
کوله پشتی
کیسه زباله
Photo by : EbiYousefian
Photo by : Mohsen Ghanipour
Photo by : Unknown

توصیه های سفر به آبشار مارگون

برای سفر به آبشار مارگون دانستنی هایی وجود دارد که بهتر است پیش از بستن کوله بارتان آنها را در نظر داشته باشید و به کار ببنید تا سفر دلچسب تر و راحت تری داشته باشید. 

1- راه های دسترسی به آبشار کاملا کوهستانی ست و در زمستان به دلیل بارش های سنگین برف در منطقه، سفر به اینجا در این موقع از سال توصیه نمی شود. 

2- آبشار مارگون در دره ای با شیب زیاد و بن بست قرار گرفته است؛ به همین دلیل پارکینگ خودروی آن ظرفیت زیادی ندارد. بنابراین اگر قصد دارید در فصل های اوج سفر به آبشار بیایید بهتر است ساعت اولیه صبح را برای این کار انتخاب کنید تا ترافیک و شلوغی، زمان شما را هدر ندهد. 

3- زمانی که در نزدیکی آبشار به گشت و گذار مشغول هستید مراقب سنگ های لغزنده زیرپای تان باشید تا دچار مشکل و آسیب دیدگی نشوید.

4- اگر قصد دارید در نزدیکی مارگون کمپ بزنید حتما وسایل گرمایشی لازم را همراه ببرید. در ضمن برای طبیعت گردی در اطراف مارگون کفش مناسب نیز همراه داشته باشید. 

5- نزدیکترین پمپ بنزین به مارگون در شهر سپیدان قرار گرفته است و در روستای مارگون و اطراف آن جایگاه سوخت به چشم نمی خورد. به همین دلیل با باک پر به اینجا سفر کنید تا در میانه راه دچار مشکل نشوید. 

Photo by : Hosein Khosravi | Tasnim
Photo by : Hosein Khosravi | Tasnim

مسیر دسترسی

آدرس: استان فارس، شهر اردکان، جاده مارگون، آبشار مارگون

برای دیدن این منطقه و آبشار فوق العاده آن از شهر یاسوج یا شیراز باید مسیر خود را انتخاب کنید، چون آبشار مارگون در نزدیکی مرز استان کهگیلویه و بویر احمد و استان فارس واقع شده است. همه مسیرها آسفالت هستند و مشکلی در راه وجود ندارد.

از سمت شیراز

از شیراز باید به سمت سپیدان حرکت کنید و از آنجا راه روستای کمهر را در پیش بگیرید. در میانه راه به سمت کاکان و از آنجا به سمت جوب خاله بپیچید و راه تان را به سمت مارگون ادامه دهید. در کل مسافتی در حدود 125 تا 150 کیلومتر بسته به اینکه از کدام نقطه شهر شیراز حرکت کنید در انتظار شماست. 

از سمت یاسوج

از یاسوج به سمت جاده کاکان بروید، از آنجا راهی کمهر شوید و سپس مسیر جوب خاله و مارگون را در پیش بگیرید. از یاسوج تا آبشار حدود 35 تا 45 کیلومتر راه است.

هزینه ورودی

برای ورود به آبشار باید 5000 تومان هزینه بپردازید. اما توجه داشته باشید که در زمان های مختلف و فصل های اوج مسافر ممکن است هزینه ورودی بیشتر یا کمتر شود. 

دیدنی های اطراف 

 • پیست اسکی پولادکف در فاصله تقریبی 34 کیلومتری
 • روستای کمهر در فاصله تقریبی 25 کیلومتری
Photo by : Unknown

تجربه گردشگران خارجی 

 اغلب گردشگران خارجی در تجربه سفرهای شان به ایران به جاذبه های تاریخی یا مسایل فرهنگی و اجتماعی که در ایران با آن سروکار داشته اند اشاره می کنند و بسیار کم پیش می آید که از نظر آنها در مورد جاذبه های طبیعی ایران بدانیم. در این میان آبشار مارگون با طبیعت ویژه و تماشایی خود بین طبیعت گردهای خارجی نیز مشهور شده و بسیاری از آن ها در سفر به ایران و استان فارس دوست دارند که حتما از این جاذبه نیز بازدیدی داشته باشند. در این بخش مروری می کنیم بر تعدادی از نظرهای گردشگران خارجی که دیدگاه شان را در مورد آبشار مارگون در وبسایت معروف تریپ ادوایزر به ثبت رسانده اند. 

گردشگری از هلند | تاریخ سفر آبان 1396

بهشت کوچک 

زمانی که می خواهید به دیدن این آبشار بروید باید از مسیری طولانی در میان کوهستان ها عبور کنید، راهی که در برخی قسمت ها به دست انداز و چاله چوله نیز در آن بر می خورید؛ اما این همه ارزش سفر به این آبشار را دارد. از ما مبلغ 5000 تومان برای ماشین معمولی با سه نفر همراه برای پارکینگ دریافت شد، بعد از آن برای چند دقیقه در مسیری سنگفرش حرکت کردیم تا به آبشار برسیم. آبشار بسیار جذاب و آرامش بخش است و گردشگر کمی هم در این منطقه به چشم می خورد. اصلا قصد بزرگنمایی ندارم اما با صدای پرنده ها و آبشار اینجا به آرامش می رسید. 

گردشگری از سنگاپور | اردیبهشت 1396 

آبشار زیبا

آبشاری زیبا! مسیر رسیدن به آبشار چندان هموار نیست. اگر بچه کوچک همراه داشته باشید شاید این سفر برای شما خسته کننده شود؛ اما می توانید با چند توقف کوتاه سفرتان را بهتر مدیریت کنید. اما زمانی که به خود آبشار می رسید، متوجه می شوید که این همه زحمت ارزشش را داشت. بهتر است اگر قصد دارید وارد آب شوید، کفش های ضد آب به پا کنید.

گردشگری از کویت | آبان 1395

آبشار مارگون 

فکر می کنم لنزهای دوربین هرگز نمی توانند زیبایی این آبشار را به تصویر بکشند. به تمام دوستداران طبیعت سفر به این مکان زیبا را پیشنهاد می کنم.

توصیه های مهم: 

1- اگر دوست دارید در سکوت و آرامش از زیبایی ها و طبیعت این آبشار لذت ببرید روزهایی غیر از آخر هفته و تعطیلات به اینجا بیایید. 

2- به شما پیشنهاد می کنم با خودتان غذا ببرید. 

3- در مسیر شیراز به مارگون (هشت کیلومتر قبل از آبشار)، حتما طعم بستنی سنتی محمدی را بچشید. 

Photo by : Hosein Khosravi | Tasnim
Photo by : Unknown

ویدیویی دیدنی و شگفت انگیز از آبشار مارگون

 

 سخن آخر

امروز به همراه شما سری به یکی از زیباترین و بزرگترین آبشارهای ایران زدیم و با ویژگی ها و خصوصیات آن بیشتر آشنا شدیم. دستی به آب بردیم و همراه با صدای آبشار در طبیعت زیبای استان فارس غرق شدیم. 

نظر شما در مورد این میراث تماشایی طبیعت ایران چیست؟ از دیدگاه شما چگونه می توان از چنین جاذبه هایی حفاظت و نگهداری درستی به عمل آورد؟

نظرها و پیشنهادهای تان را با ما و دوستان کارناوالی تان به اشتراک بگذارید. اگر هم تجربه سفر به آبشار مارگون را دارید می توانید با استفاده از لینک زیر، عکس ها و سفرنامه های تان را در کارناوال برای همیشه ماندگار کنید. 

ورود به صفحه کارناوالی شو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.3

بررسی شده توسط مهدیه اکبری پارسا

سهولت در دسترسی(خوب) 3.5
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 3.5
حال و هوای خوش(عالی) 5

نقاط قوت

 • از زیباترین و تماشایی ترین آبشارهای ایران
 • مسیر دسترسی به نسبت مناسب
 • از بزرگترین آبشارهای چشمه ای جهان
 • طبیعت بکر و دیدنی اطراف آبشار

نقاط ضعف

 • رسیدگی ضعیف مسوولان نسبت به آبشار
 • هزینه بالا و کیفیت پایین مراکز اقامتی نزدیک آبشار
 • کمبود امکانات اولیه

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 13 رای

3.5

خانواده

2

دوستان

1

زوج

1

انفرادی

1

آیا بازدید از آبشار مارگون سپیدان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سطح امنیت?
سهولت در دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 3.6
امکانات اولیه?
حال و هوای خوش?

آبشار مارگون سپیدان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
سامی

بی نظیره

5

خیلی عالی بود،به معنای واقعی سپاس،اجرتان باخدا

سفر با خانواده
تجربه سفر سامی به آبشار مارگون سپیدان

انتشار: 20 تیر 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ناشناس

عالي ممنون

انتشار: 09 فروردین 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟
شهرام

عالی بود‌من تاحالا شیرازنرفتم

انتشار: 03 فروردین 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

حدیث افسری
پرسش:

سلام از بابت واقعا ممنون خیلی اطلاعات کامله پلی کاش جاهای بیشتری رو معرفی می کردید. و سوالم اینه که این روزا باز هست؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به حدیث افسری:

سلام 

ممنون از شما، بله باز هست و اینکه در برنامه کاری مون هست که تا جای ممکن جاذبه های مختلف رو بیشتر پوشش بدیم

انتشار: 27 مرداد 1399

انتشار: 27 مرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
رسول ساداتیان
پرسش:

سلام و درود آیا تو این روزها آبشارمارگون باز است ،؟ متشکرم

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به رسول ساداتیان:

سلام 

دوست عزیز اعلامیه ای رسمی مبنی بر بستن آبشار مارگون اعلام نشده است و به نظر می رسد امکان بازدید از آبشار وجود داشته باشد هرچند ممکن است این تصمیم هر لحظه از طرف مسئولان با توجه به میزان شیوع کرونا در هر شهری تغییر پیدا کند.

انتشار: 20 مرداد 1399

شیرزلد پارسا
در پاسخ به مهدیه اکبری پارسا:

سلام الان بازه

انتشار: 11 فروردین 1400

انتشار: 17 مرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
هاجر داوری
پرسش:

برای رفتن به ابشار مارگون شب رو به چه صورت می توانیم سکونت داشته باشیم جا برای چادر زدن هست یا ویلا؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به هاجر داوری:

سلام دوست عزیز

در نزدیکی آبشار در روستای مارگون می تونید ویلا یا خانه محلی اجاره کنید و همچنین می تونید در نزدیکی آبشار، چادر بزنید. 

انتشار: 20 خرداد 1399

انتشار: 19 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست