کارناوال - راهنمای سفر

روستای قلات شیراز

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
3 تا 48 ساعت
آدرس:
استان فارس، 35 کیلومتری شمال غرب شیراز، جاده یاسوج-شیراز

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Mohammad Mehdu Royaie
alireza javaheri
Mohammad Poursina
Arsham Fathzadeh

کمی که از شیراز فاصله بگیرید و به سمت شمال غرب حرکت کنید به یکی از جالب ترین روستاهای جنوب ایران، روستای قلات خواهید رسید!

تا زمانی که در راه رسیدن به روستا هستید فکرش را هم نمی کنید که چنین جای خوش آب و هوا و سرسبزی در انتهای جاده ای خشک انتظارتان را بکشد اما قلات همین نزدیکی است. این روستا به خاطر ویژگی های جغرافیایی متفاوت، هوای خوب و خنک در فصول گرم به مقصد مهمی برای گردشگران تبدیل شده است و به همین خاطر امکانات خوبی مانند انواع رستوران های سنتی، اقامتگاه های محلی و ... برای میزبانی از بازدید کنندگان دارد. در طبیعت قلات چند آبشار کوچک و بزرگ به چشم می خورد که بیشترشان در بافت قدیمی روستا جای گرفته اند، بافت قدیمی ای که پر از خانه های کاه گلی نیمه خراب است و دیدن شان خالی از لطف نیست. در کنار تمامی این زیبایی های طبیعی یک کلیسای بسیار قدیمی در قلات وجود دارد که خبر از قدمت چند هزار ساله روستا می دهد؛ اما متاسفانه این کلیسا از لطف گردشگران محروم مانده و در و دیوارش پر از یادگاری ست. از دیگر جاذبه های دیدنی روستا می توان به آسیاب‌های آبی، گورستان روستا، موزه مردم شناسی، بازار قدیمی و سنگ فرش شده، قلعه قزل ارسلان و ... اشاره کرد. در کل باید گفت این روستای کوچک آن قدر دیدنی دارد که حتما باید بیش از 1 روز برای دیدنش وقت بگذارید.

انتشار

17 اسفند 1397

به روز رسانی

20 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.