کارناوال - راهنمای سفر

پارک جنگلی سراوان رشت

استان گیلان، کیلومتر ۱۷ جاده رشت - تهران، سمت غرب جاده

3.7

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 29 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 08:00 صبح تا 21:00

هزینه ورودی هر ماشین سواری

8000 تومان

هزینه هر نفر پیاده

1000 تومان

همه چیز درباره پارک جنگلی سراوان رشت

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 آذر 1397

به روز رسانی

01 تیر 1398

معرفی /

پارک جنگلی سراوان رشت | از قدیمی ترین جنگل های ایران

پارک جنگلی سراوان رشت از جاذبه هایی است که می توان برای خلق یک روز خوش رویش حساب باز کرد؛ یکی از پارک های جنگلی گیلان که جلوه ای بسیار تماشایی دارد. در اینجا به دریاچه ای برمی خوریم که با نام دریاچه سراوان شناخته می شود و لذت قایق سواری در آن را نمی توان با دیگر قایق سواری های عمرتان مقایسه کرد. پینت بال پارک جنگلی سراوان نیز یکی از دلایل محبوبیت این جاذبه است و بسیاری برای تجربه این بازی هیجان انگیز به آن مراجعه می کنند. امروز را باکارناوال به پارک جنگلی سراوان بیایید و بیشتر با زیبایی ها و فرصت های خوشگذرانی اش آشنا شوید.

البته پارک جنگلی سراوان، تنها یکی از صدها جاذبه ای ست که در شمال ایران امکان بازدید از آن را دارید. اگر بخواهید در مورد دیگر دیدنی ها و تفریحات این خطه سرسبز و اقامت در شهرهای مختلف آن بدانید و اطلاعاتی در مورد سوغات و صنایع دستی استان های مازندران و گیلان و غذاهای محلی آنها به دست آورید، می توانید وارد صفحه راهنمای سفر به شمال شوید. اما اگر دوست دارید با تور، سفری جذاب به شمال ایران را تجربه کنید، می توانید سری به صفحه رزرو تورهای شمال در کارناوال بزنید و تور مورد علاقه تان را به صورت آنلاین رزرو کنید. 

Photo by : Mehdi Behrouzi

چرا پارک جنگلی سراوان؟


 • پارک جنگلی سراوان طبیعتی زیبا را به شما هدیه می کند و می تواند لحظات خوشی را برای‌تان به ارمغان بیاورد.
 • این پارک جنگلی امکانات نسبتا مناسبی برای گردشگران دارد و همین موضوع آن را به مقصدی محبوب برای خانواده ها و افراد در همه سنین تبدیل کرده است.
 • دریاچه زیبا و رودخانه خروشان این پارک، تفاوت مهم آن با دیگر پارک های جنگلی هستند که با جلوه های خود شما را غافلگیر می کنند.
 • نخستین زمین پینت بال جنگلی در شمال کشور در این پارک قرار دارد.
Ahmad Puryousefi 

ﭘﺎرک ﺟﻨﮕﻠﯽ سراوان | از قدیمی ترین جنگل های ایران

با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود 17 کیلومتر در جاده رشت - تهران، یکی از جاذبه های دیدنی استان گیلان خودش را به ما می نمایاند. پارک جنگلی سراوان، از ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ ﮔﯿﻼن است که مجموعه ای کم نظیر از ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎی بی نظیری را در خود دارد.
نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را  فراهم می کند، باعث شده تا این پارک در زمره پارک های جنگلی مهم قرار گیرد و یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری برای شهر رشت محسوب شود. سالانه این پارک از گردشگران زیادی میزبانی می کند و خاطره ای خوش برای شان رقم می زند. در ادامه با هم می بینیم که در این پارک چه خبر است و چرا این همه دوستش دارند.

Photo by : Hosein Joshaghani
Photo by : Sina Eskandari

دیدنی ها و تفریحات

در این پارک جنگلی می توانید از لحظه لحظه زمان تان برای خلق خاطره ای خوش استفاده کنید:

1- دریاچه سراوان و قایق سواری در آن

 در بدو ورود به پارک جنگلی سراوان در سمت چپ خود به جلوه ای تماشایی از دریاچه این پارک برخورد می کنید که در ابتدا همچون زمینی پوشیده از چمن به نظر می رسد؛ اما کمی که دقت کنید متوجه حضور دو قایق می شوید که شما را به گشت و گذاری متفاوت دعوت می کنند. با سوار شدن بر این قایق ها می توانید به درون جنگل بروید و غرق در سکوت و آرامش، از کشف زیبایی های خلقت لذت ببرید. 

هزینه

برای 10 دقیقه قایق سواری در این دریاچه باید 20000 تومان بپردازید.

Photo by : Amin Aliyan
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2- رودخانه زیبا

هر چه در پارک پیش می روید، صدای عبور آب بیشتر به گوش تان می رسد و شما را وسوسه می کند تا لحظه ای توقف کنید و به تماشای گذر آب در رودخانه ای زیبا نشینید. کنار رودخانه از شلوغ ترین قسمت های پارک سراوان است و افراد زیادی ترجیح می دهند در اینجا پیک نیکی برپا کرده و روز خوشی را برای خود بسازند.

3- جاده ای تماشایی

اگر رانندگی در جاده های زیبا را به هر جاذبه دیگری در سفرتان ترجیح می دهید، حتما سری به پارک جنگلی سراوان بزنید تا با رانندگی در جاده درون پارک و گذر از میان درختانی که در هر فصل به رنگی خاص در می آیند، تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنید. در هر جایی که خسته شدید می توانید توقف کنید و لحظاتی را غرق در آرامش و زیبایی این طبیعت چشم نواز شوید.

4- پینت بال پارک سراوان

در این پارک فضایی برای انجام تفریح پینت بال تعبیه شده است و امکانات لازم برای آن وجود دارد. این مکان نخستین زمین پینت بال جنگلی در شمال کشور است که 1200 متر مربع مساحت دارد.

هزینه و شرایط

حداقل سن برای استفاده از این امکانات 10 سال است و برای هزینه ورودی و 40 تیر اول باید 30000 تومان بپردازید.

5- موتور چهارچرخ

 یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز در این پارک جنگلی، موتور چهارچرخ هایی است که می توانید با استفاده از آن ها آدرنالین و هیجان را چاشنی سفرتان کنید. 

هزینه

به ازای هر 10 دقیقه باید مبلغ 25000 تومان پرداخت کنید.

6- طبیعت تماشایی و گشت و گذار

ویژگی های خاص طبیعی و موقعیت قرارگیری و شکل زمین، گونه های گیاهی کم نظیر و وﺟﻮد رودﺧﺎﻧﻪ ﺳﻔﯿﺪرود و ﺳﯿﺎﻫﺮود در ﺿﻠﻊ ﺷﺮﻗﯽ پارک، چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبایی را در نقاط مختلف پارک به ویژه در ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺧﺰری آن خلق کرده است که می توانید از آنها لذت ببرید و غرق در تماشای آنها شوید. قدم زدن در میان درختان سر به فلک کشیده یکی از فعالیت های بسیار لذت بخش است که در این پارک می توانید آن را انجام دهید. 

Hamidreza Golandam 
Reza Tahmasebi 

7- پیک نیک و عکاسی

وجود امکانات مورد نیاز پیک نیک مانند میز و نیمکت، کباب پز و ... به شما این امکان را می دهد که بتوانید با بردن لوازم و وسایل لازم، ساعات خوشی را در کنار دوستان و خانواده تان تجربه کنید.
گوشه گوشه این پارک جنگلی پر از سوژه هایی است که ارزش ثبت شدن در دوربین تان را دارند و می توانید با ثبت آنها یادگاری های خوبی را همراه خود ببرید.

Arman pbn 
Hadi Safari 

امکانات پارک جنگلی سراوان

امکانات نسبتا مناسبی در پارک جنگلی سراوان برای گردشگران تعبیه شده است که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلاچیق ها و تاسیسات رفاهی

سرویس بهداشتی

میز و نیمکت

سکوی نصب چادر

کباب پز

محوطه و وسایل بازی برای کودکان

سطل زباله

ﭘﻠﯿﺲ راه و ﭘﺎﺳﮕﺎه اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ در ﻓﺎﺻﻠﻪ ﮐﻤﺘﺮ از 100 متر

Hosein Joshaghani 
Yaser Rj 

اقامت

برای سفر به پارک جنگلی سراوان نگران اقامت نباشید. شما می توانید در خانه های روستایی، ویلاها و سوییت ها و هتل ها و مهمانسراهای شهرهای اطراف اقامت کنید و یا با کمپینگ در طبیعت تجربه ای تازه را برای خودتان رقم بزنید.

البته اگر می خواهید در سفرتان به شمال بعد از بازدید از پارک جنگلی سراوان به سراغ دیگر جاذبه ها و شهرهای توریستی این خطه سرسبز بروید و به دنبال مکانی مناسب برای اقامت می گردید، پیشنهادهای جذاب کارناوال را از دست ندهید. شما می توانید برای رزرو انواع هتل ها در شمال که هر کدام امکانات و خدمات مختلفی ارائه می کنند، وارد صفحه رزرو هتل های شمال در کارناوال شوید و هتل مورد علاقه تان را انتخاب کنید. برای آن دسته از مسافرانی که به دنبال سوئیت برای اقامت هستند نیز طیف وسیعی از سوئیت ها با امکانات و قیمت های متنوع را در نظر گرفته ایم که می توانند به صورت آنلاین آنها را در صفحه اجاره سوئیت در شمال رزرو کنند. اگر هم دوست دارید در یکی از ویلاهای ساحلی یا جنگلی شمال با امکانات مختلف اقامت داشته باشید، می توانید سری به صفحه اجاره ویلاهای شمال بزنید. 

Photo by : Hadi Safari

بهترین فصل سفر

بهترین زمان برای سفر به پارک جنگلی سراوان، بهار و تابستان و پاییز است اما انبوه درختان آن در هر فصلی به شکلی تازه در می آیند:

بهار و تابستان : سرسبزی و آب و هوای خوب منطقه بسیاری را به سراوان می کشاند.

پاییز: برگ های رنگارنگ درختان در پاییز، پارک جنگلی سراوان را به مقصدی جذاب تبدیل می کند.

زمستان: بارش برف و سرما و سپیدی زمستان جلوه ای تازه به این مقصد می بخشد.

M.Ebrahimi 
Yaser Rj 

راه دسترسی

آدرس: استان گیلان، کیلومتر 17 جاده رشت - تهران، سمت غرب جاده

ورودی

برای ورود به این پارک به ازای هر خودرو باید 8000 تومان بپردازید.

نکته: با وجود پیگیری های انجام شده توسط تحریریه کارناوال و پرسش از مقام ها و مردم محلی مانند کارکنان پینت بال سراوان نتوانستیم به ساعت بازدید دقیق پارک جنگلی سروان دست پیدا کنیم. به همین جهت به شما بازدیدکنندگان عزیز پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از هر گونه مشکل در روشنایی روز به این پارک جنگلی مراجعه کنید.

دیدنی های اطراف

جاذبه های دیگری نیز در نزدیکی پارک جنگلی سراوان قرار دارند که می توانید از آنها لذت ببرید:

 • موزه میراث روستایی گیلان | در مجاورت پارک
 • کاروانسرای لات معروف به کاروانسرای شاه عباس | 17.8 کیلومتر
 • بقعه متبرکه امامزاده هاشم (ع) از پرتجمع ترین اماکن مذهبی استان | 14.3 کیلومتر
 • بازارهای هفتگی برای مبادله کالا و خدمات و تولید و خرید و فروش صنایع دستی
 • مراسم کشتی گیله مردی و اسب سواری و دیگر سنت های بومی منطقه

البته خوب است بدانید که شما در شمال ایران به گستره وسیعی از دیدنی ها و تفریحات دسترسی دارید و می توانید به غیر از جاذبه های گردشگری و تفریحی پیشنهاد شده در این بخش، با ورود به صفحه دیدنی ها و تفریحات شمال، اطلاعات مفیدی در مورد هر کدام از آنها به دست بیاورید. 

Mohammad Sharif 

گیاهان و جانورانی که در پارک جنگلی سراوان می بینید

درختان پارک جنگلی سراوان به طور کلی به دو بخش تقسیم می شوند:

بخش طبیعی شامل پایه های شاخه زاد و دانه زاد بلوط، ممرز و انجیلی به همراه گونه های توسکا و اوجا، اﻧﺠﯿﻠﯽ، ﺳﻔﯿﺪ ﭘﺖ، ﺑﯿﺪ، ﺑﯿﺪﻣﺸﮏ، آﻟﻮﭼﻪ ﺟﻨﮕﻠﯽ و ...

بخش دست کاشت شامل کاج تدا و کاج سیلوستریس و سرونقره ای و زربین 

ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن و ﺟﺎﻧﻮران ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ همچون ﻗﺮﻗﺎول، ﮐﺒﮏ، دارﮐﻮب، ﺟﻐﺪ ﺟﻨﮕﻠﯽ، ﺧﺮﮔﻮش، راﺳﻮ و… نیز در این منطقه زندگی می کنند و ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن و ﺣﺸﺮات ﻣﺘﻨﻮﻋﯽ نیز تا به حال مشاهده شده اند.

Photo by : Ahmad Puryousefi

نگاهی نزدیک تر به پارک جنگلی سراوان

این پارک جنگلی با 1487 هکتار وسعت در ارتفاع 50 تا 250 متری از سطح دریا قرار دارد. از مجموع وسعت این پارک، 210 هکتار آن حفاظت شده است و 521 هکتار آن به تفرج گسترده و 756 هکتار آن به تفرج متمرکز اختصاص دارد. ﻃﻮل ﺷﻤﺎﻟﯽ و ﺟﻨﻮﺑﯽ جنگل سراوان 7600 ﻣﺘﺮ و ﻋﺮض ﻣﺘﻮﺳﻂ آن در ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻗﯽ- ﻏﺮﺑﯽ 2 ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ است.

پیش از سال 1370 این پارک بخشی از جنگل های سری سه سراوان بود که حدود 300 هکتار آن جدا شد و به شکل پارک جنگلی در آمد. در این زمان قسمت بزرگی از منطقه را درختان سوزنی برگ دست‌کاشت تشکیل می دادند که پس از رسیدن به سن بهره برداری قطع شده و مورد استفاده قرار گرفته اند.

درسال 1378 نیز طرح مدیریت و بهره وری پارک جنگلی سراوان براساس شرح خدمات تهیه طرح های پارک‌داری مصوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تدوین و تصویب شد تا حفظ و احیای آن راحت تر صورت گیرد.

Majid Ch 

محدوده پارک جنگلی سراوان

محدوده پارک جنگلی سراوان به صورت زیر مشخص شده است:

 • از ﺷﻤﺎل تا جاده دره پشت به فشتام ﮐﻪ ﺳﺮاﻧﺠﺎم ﺑﻪ ﺟﺎده ﻧﯿﺮوﮔﺎه می رسد.
 • از ﻏﺮب تا ﻣﺴﺘﺜﻨﯿﺎت ﻗﺮاء ﮐﭽﺎ- ﺟﻮﮐﻮل ﺑﻨﺪان، ﻗﺴﻤﺘﯽ ﺑﻪ جنگل های ﻃﺮح ﻋﺰﯾﺰﮐﯿﺎن و تاسیسات ﻧﯿﺮوﮔﺎه و اراﺿﯽ ﺷﻬﺮ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﻣﺴﺘﺜﻨﯿﺎت در روﺳﺘﺎی ﺑﻬﺪان ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﯾﯿﻦ
 • از ﺟﻨﻮب تا ﺟﺎده روﺳﺘﺎﯾﯽ ﮐﭽﺎ
 • از ﺷﺮق تا ﺟﺎده آﺳﻔﺎﻟﺘﻪ رﺷﺖ ﺑﻪ تهران
Photo by : Unknown

توصیه های کارناوالی

طبیعت، هدیه ارزشمند خداوند به شماست تا از دیدن آن لذت ببرید و انرژی به دست آورید. پس به پاس این هدیه ارزشمند مراقب آن باشید و با حفظ و نگهداری از گوشه گوشه طبیعت، اجازه دهید تا آیندگان نیز از زیبایی های آن بهره ببرند. زباله های شما خاطر طبیعت را می آزارد و چهره آن را زشت می کند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

سخن آخر

پارک های جنگلی یکی از جاذبه های پرطرفدار محسوب می شوند؛ این مکان ها هم به شما فرصت تماشای طبیعت را می دهند و هم امکانات خوبی دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

تا به حال به پارک جنگلی سراوان رفته اید؟

چه دیدنی های دیگری را در این منطقه می شناسید؟

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و از تجربیات سفرتان برای مان بگویید.

منتظر شما خوبان هستیم.

اگر دوست دارید که سفرنامه ها و تصاویرتان برای همیشه در کارناوال ماندگار شود. به لینک زیر بروید و در چند ثانیه یک کارناوالی شوید:

کــــــــارناوالی شــــــــو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.5

بررسی شده توسط کارناوال

حال و هوای خوش(عالی) 5
سهولت در دسترسی(عالی) 5
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 4
ارزش بازدید(خوب) 4

نقاط قوت

 • فضایی زیبا و چشم نواز
 • دریاچه ای متفاوت و جذاب
 • دسترسی آسان

نقاط ضعف

 • تبلیغات و اطلاع رسانی ضعیف
 • توجه کم مسئولان به ورود گردشگران

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 29 رای

3.7

خانواده

6

زوج

1

دوستان

1

آیا بازدید از پارک جنگلی سراوان رشت را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش(خوب) 4
سهولت در دسترسی(خوب) 3.8
نظافت و شرایط محیط زیستی(معمولی) 3.2
کیفیت امکانات(معمولی) 2.8

پارک جنگلی سراوان رشت را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد

سلام.جنگل سراوان یکی از جنگل های عالی گیلان هستش.من از اب و هوای خوش این مکان، و زیبایی چشمگیرش غافلگیر شدم.

5

توصیه می کنم حتما به این مکان سر بزنید و مطمئن باشید یکی از بهترین سفرهاتون میشه.

تجربه سفر undefined به پارک جنگلی سراوان رشت

انتشار: 03 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ساجده بهشتی

اگر کسی به رشت بره و این پارک و بالاخص مرداب پوشیده از سبزه اونو نبینه موقعیت فوق العاده ای رو از دست داده.

4.6

سفر با دوستان
تجربه سفر ساجده بهشتی به پارک جنگلی سراوان رشت

انتشار: 12 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
fahime dezfouli

1.9

من هفته آخر مرداد 98 رفتم. افتضاح بود. دریاچه رو اندازه یه استخر طناب کشیدن که چارتا قایق توی اون محوطه میتونستن بچرخن. حدود سه ظهر برای دو ساعت آینده بلیطها فروخته شده بود و عملا نمیشد سوار قایق بشی. تمام فعالیتهای تفریحی دیگه هم تعطیل بود و گفتن تا دو ساعت دیگه باز نمیشه. اگه یه مجموعه ای در یه ساعتهایی سرویس تفریحاتش تعطیله حداقل باید موقع ورود اعلام کنن نه اینکه ورودی بگیرن بری تو ببینی تعطیله و برگردی. راستی ورودی ماشین 8 تومن شده.

تجربه سفر fahime dezfouli به پارک جنگلی سراوان رشت

همینقدر تشخیص ندادی واسه کرونا بوده این محدودیت وگرنه سالهای قبلتر یا بعدتر میرفتی میدیدی چقدر متفاوته با چیزی ک میگی

انتشار: 26 تیر 1402

خوب موقع کرونا بود خوب

عقلش در همین حده ولش

عزیز جان کرونا آخر بهمن ۹۸ اومد

انتشار: 25 مرداد 1402

انتشار: 26 تیر 1402

انتشار: 19 تیر 1401

انتشار: 05 شهریور 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

یوسف مرزی
پرسش:

سلام خوبین پارک چطوره برای فردا بازه جای دیدنی داره

انتشار: 24 مرداد 1401

آیا این دیدگاه مفید بود؟
امیر فرضگینی راد
پرسش:

سلام شنبه 3/14 جنگل دایره یا تعطیله!؟

انتشار: 14 خرداد 1401

آیا این دیدگاه مفید بود؟
آیسا
پرسش:

سلام ببخشید پارک سراوان این آخر هفته باز هست؟

انتشار: 07 مهر 1400

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سوالات متداول

قایق سواری در دریاچه و پیاده روی در جنگل، تنها بخش کوچکی از دیدنی ها و تفریحاتی ست که در پارک جنگلی سراوان می توانید تجربه کنید. برای اطلاع از دیگر دیدنی ها و تفریحات این مجموعه و ساعت کاری و هزینه تفریحات آن، تنها کافی ست سری به صفحه معرفی پارک جنگلی سراوان در کارناوال بزنید.

اگر در سفر به رشت به دنبال گزینه های مناسب برای اقامت هستید، می توانید روی پیشنهادهای متنوع کارناوال حساب باز کنید و با کلیک روی صفحه اقامت در رشت اقامتگاه مورد علاقه تان را به صورت آنلاین رزرو کنید. 

برای آشنایی با بهترین و زیباترین جنگل های شمال و به دست آوردن اطلاعات مهمی در مورد آنها مانند مسیر دسترسی، شرایط جاده و امکانات، وارد صفحه معرفی جنگل های شمال شوید و به دنبال جاذبه مورد علاقه تان بگردید.

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست