کارناوال - راهنمای سفر

باغ کتاب تهران

تهران، بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو، بلوار کتابخانه ملی، ضلع غربی کتابخانه ملی

4.2

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 25 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 5 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 09:00 صبح تا 22:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره باغ کتاب تهران

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 شهریور 1398

به روز رسانی

04 تیر 1399

معرفی /

باغ کتاب تهران | بزرگترین کتاب فروشی ایران

امروز می خواهیم به سراغ یکی از متفاوت ترین کتاب فروشی های ایران، باغ کتاب تهران برویم و تجربه متفاوت و جذابی از خرید کتاب به دست بیاوریم. قصد داریم در مورد بزرگترین کتابفروشی ایران بیشتر بدانیم و از امکانات باغ کتاب تهران ، آدرس دقیق باغ کتاب تهران و بسیاری دیگر اطلاعات تازه ای به دست بیاوریم. همراه ما شوید تا به کتاب فروشی منحصر به فردی برویم که که تصور شما را از خرید کتاب تغییر می دهد.

چرا باغ کتاب تهران؟


 • بزرگترین کتابفروشی ایران محسوب می شود. 
 • در باغ کتاب می توانید به بیش از 400 هزار عنوان کتاب (بیشترین منابع کتابی تولیدشده در ایران) دسترسی داشته باشید. 
 • رویدادهای مختلف هنری و فرهنگی در این مجموعه هنری-فرهنگی-علمی برگزار می شود. 
 • اتمسفر جذاب و دلنشینی دارد و گردش در آن دلچسب است. 
 • با وجود باغ های علم کودک، نوجوان و باشگاه رباتیک و نجوم، ربات نقاش و ... مکان مناسبی برای تفریح و آموزش کودکان و نوجوانان به شمار می آید. 
 • معماری آن توانسته تاکنون دو جایزه مهم به دست بیاورد. 
 • در کنار جاذبه هایی مانند باغ موزه دفاع مقدس، باغ هنر، کتابخانه ملی، پارک طالقانی و ... قرار دارد. 
 • یکی از جاذبه های گردشگری تهران است که فضایی متفاوت و خاص دارد.
 • در کنار خرید کتاب، می توانید سری به پردیس سینمایی باغ کتاب بزنید و جدیدترین فیلم ها را در سالن هایی باکیفیت و مجهز تماشا کنید.
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Fatemeh Behboodi | Irna 

آشنایی با باغ کتاب تهران | بزرگترین کتاب فروشی ایران

باغ کتاب، مرکزی فرهنگی و چند منظوره است که بین سال های 1386 تا 1396 با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کشور ساخته شد. مجموعه ای که به عنوان بزرگترین مجموعه کتاب و سرگرمی کشور شناخته می شود و با 65 هزار مترمربع زیربنا و 110 هزار مترمربع وسعت، فضای خوبی برای دورهم بودن خانواده ها، کتابخوانی و خرید ایجاد کرده است. شما در باغ کتاب در 3 طبقه می توانید به فضاهای مختلف نمایشگاهی، فروشگاهی، آموزشی، فرهنگی و تفریحی دسترسی پیدا کنید و از اوقات فراغت تان در اینجا لذت ببرید. همچنین همسایگی آن با مجموعه هایی مانند کتابخانه ملی ایران، فرهنگستان زبان ادب و فارسی، باغ هنر و باغ موزه دفاع مقدس، باعث شده است جزیره فرهنگ تهران و ایران در این گوشه از اراضی وسیع عباس آباد شکل بگیرد. موضوع دیگری که بر جذابیت این مجموعه می افزاید وجود یک پردیس سینمایی است که می توانید جدیدترین فیلم ها را در سالن های آن به تماشا بنشینید.

یکی از نکته های جالب در مورد باغ کتاب تهران معماری ویژه آن است که باعث شده ساختمان این سازه از بالا نمایی شبیه به کشتی داشته باشد؛ هر چند اگر از شمال به جنوب به این ساختمان نگاه کنید شبیه به کتابی نیمه باز دیده می شود. این معماری ویژه آن، توانسته است جوایز مختلفی مانند رتبه اول جایزه معماری از طرف مجله معمار در سال 1396 و رتبه دوم جایزه معماری آسیا در سال 2017 در برلین را برای باغ کتاب تهران به ارمغان بیاورد. 

آیا باغ کتاب تهران بزرگترین کتابفروشی دنیاست؟

در بسیاری از منابع در مورد باغ کتاب تهران به این موضوع برخورد می کنید که این مجموعه، بزرگترین کتابفروشی جهان را در اختیار دارد؛ اما این موضوع تا چه اندازه صحیح است؟ بر اساس نوشته وبسایت رسمی باغ کتاب تهران، بزرگترین کتابفروشی مستقل جهان که در نیویورک است، 14500 مترمربع زیربنا دارد، این در حالی ست که وسعت زیربنای بخش فروشگاهی باغ کتاب تهران به 25000 مترمربع می رسد. البته برای رسیدن به این نتیجه که فروشگاه باغ کتاب تهران، بزرگترین باغ کتابفروشی جهان است یا خیر، باید تحقیقات بیشتری انجام داد و از آنجایی که اطلاعات تمام کتابفروشی های دنیا به طور دقیق در مرجعی مطمئن وجود ندارد، فعلا نمی توان از این موضوع مطمئن بود. اما نکته ای که می توان با قطعیت در مورد آن نظر داد این است که این مجموعه بزرگترین کتابفروشی ایران به حساب می آید.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Fatemeh Behboodi | Irna 

حال و هوای باغ کتاب تهران 

چیزی که در نگاه اول در زمان ورود به باغ کتاب توجه شما را به خود جلب می کند، بزرگی فضای داخلی و بیرونی آن است. زمانی که وارد اینجا می شوید، حس می کنید به یک کتابخانه با استانداردهای روز دنیا قدم گذاشته اید نه یک کتابفروشی. معماری خاص، نحوه قفسه بندی کتاب ها، بزرگی فضا و امکانات مناسبی که در گوشه گوشه باغ کتاب به چشم می خورد توجه تان را به خود جلب می کند. حال اگر برای خرید کتاب برای خودتان آمده باشید، یا برای فرزندان تان، یا اینکه اصلا به قصد تماشای تئاتر یا فیلم در پردیس سینمایی باغ کتاب راهی اینجا شده باشید می توانید از بخش های مختلفی که به این کار اختصاص داده شده است کمک بگیرید. 

اینجا که هستید نگران گذر زمان و چشم های فروشنده که دنبال شما می گردد تا کتابی انتخاب کنید و هزینه اش را بپردازید، نباشید. با خیال راحت در میان قفسه ها بگردید، کتاب مورد علاقه تان را پیدا کنید، سر فرصت صفحاتش ورق بزنید و اگر دوستش داشتید آن را بخرید. اگر هم در زمان خرید و گشت و گذار خسته شدید و به استراحت نیاز داشتید می توانید به قسمت غربی طبقه همکف باغ کتاب بروید و از فضای جذابی که برای نشستن اینجا به وجود آمده استفاده کنید. جایی که به نام لمکده شناخته می شود و طرفداران بسیاری دارد.

مجسمه های باغ کتاب تهران 

از جالب توجه ترین چیزهایی که در باغ کتاب تهران به آنها بر می خورید، مجسمه و المان های مختلفی ست که در گوشه گوشه بخش های مختلف اینجا پراکنده شده اند. به طور کلی 80 مجسمه در قسمت های مختلف باغ کتاب وجود دارد که به نحوی به کتاب و کتابخوانی ارتباط دارند؛ یا مانند جودی ابوت عاشق کتاب و نوشتن هستند یا مانند زورو و گروهبان گارسیا از دل معروفترین کتاب های داستانی دنیا بیرون کشیده شده و رنگ واقعیت به خود گرفته اند. دلیل اصلی انتخاب این شخصیت ها و ساخت مجسمه های شان تشویق هر چه بیشتر کودکان و حتا بزرگترها به سمت مطالعه و غرق شدن در جهان داستان های مختلف است.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

بخش های مختلف باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران 3 طبقه دارد و هر طبقه آن شامل بخش های مختلفی می شود. البته بازدید از این مجموعه نه طبقه به طبقه، که بلوک به بلوک صورت می گیرد. باغ کتاب 4 بلوک دارد؛ چهار بلوکی که به نام های بلوک A بهارستان، بلوک B خیالستان، بلوک C نگارستان و بلوک D سروستان شناخته می شوند و هر کدام به موضوعی اختصاص دارند. این بلوک ها هر کدام بخش هایی از طبقات مختلف را در برگرفته اند.

برای آشنایی بیشتر با محوطه و بخش های مختلف باغ کتاب تهران می توانید از نقشه های زیر که به طور کامل این مکان را به تصویر کشیده اند استفاده کنید. در ادامه به طور کامل تمام این بخش ها را با هم مرور می کنیم. 

Photo by : Unknown

بلوک A: بهارستان | ویژه کودک و نوجوان

شمالی ترین بلوک باغ کتاب تهران، بلوک A است که به نام بهارستان شناخته می شود و به کودکان اختصاص دارد. 

طبقه همکف

در طبقه همکف این بلوک شما می توانید به فروشگاه بزرگ کتاب مخصوص کودکان و نوجوانان، اتاق مادر و کودک و خانه کودک دسترسی پیدا کنید. 

 • ماه پیشونی | فروشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان 

در طبقه همکفِ بلوک A، فروشگاهی بزرگ با مساحت 4000 مترمربع به چشم می خورد که به فروش انواع کتاب و محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان، لوازم التحریر و اسباب بازی می پردازد. همچنین در این فروشگاه در طول هفته کارگاه های مختلف قصه گویی، بازی، نقاشی، کاردستی، ساخت مجمسه های خمیری و .... برای گروه های سنی مختلف به صورت رایگان برگزار می شود.

مناسب: برای همه سنین   ساعت دسترسی: از شنبه تا چهارشنبه: 09:00 تا 21:00، پنج شنبه و جمعه: 09:00 تا 22:00

 • خانه کودک باغ کتاب 

در بخش خانه کودک باغ کتاب تهران، فرزند شما می تواند به انواع وسایل بازی و سرگرمی، عروسک، استخر توپ و ... دسترسی داشته باشد و اوقات خوشی را تجربه کند. همچنین خانه کودک این امکان را فراهم کرده است تا شما با سپردن کودک تان به این مجموعه با خیال راحت به گردش در باغ کتاب بپردازید. 

مناسب: برای کودکان 3 تا 10 سال   ساعت دسترسی: از شنبه تا چهارشنبه: 10:00 تا 21:00، پنج شنبه و جمعه: 10:00 تا 22:00

طبقه اول

طبقه اول بلوک A از بخش های کافه کودک، باشگاه رباتیک، باشگاه نجوم، فکربازیا و میزهای پژوهش تشکیل شده است. 

 • کافه کودک

کافه کودک به طور تخصصی برای میزبانی و میهمانی از کودکان طراحی شده است و در آن کودکان می توانند از خود و والدین شان پذیرایی کنند.

مناسب: تمام سنین   ساعت دسترسی: همه روزه از ساعت 09:00 تا 22:00

 • باشگاه رباتیک 

در باشگاه رباتیک باغ کتاب تهران، کودکان و نوجوانان می توانند در مورد ساخت ربات و برنامه نویسی رباتیک در کلاس ها و کارگاه های مختلف آموزش ببینند، انواع قطعات ربات بخرند و با بازی های رباتیک آشنا شوند. همچنین آنها می توانند با حضور در این مجموعه از تفریحاتی مانند بازی های واقعیت مجازی، فوتبال رباتیک و ماشین صخره نورد لذت ببرند.

شماره تماس: 66503266-021

مناسب: برای 5 سال به بالا    ساعت دسترسی: از شنبه تا چهارشنبه: 09:00 تا 21:00، پنج شنبه و جمعه: 09:00 تا 22:00

 • میزهای پژوهش

میزهای پژوهش که در بلوک های A و D قرار دارند، فضایی برای مطالعه و پژوهش های فردی و گروهی در باغ کتاب فراهم آورده اند.

ساعت دسترسی: از 09:00 تا 22:00

بروزرسانی 99/04/04

 • فکربازیا

فکربازیا مجموعه ای علمی و تفریحی ست که در آن کودکان و نوجوانان می توانند در قالب بازی و سرگرمی به تقویت هوش و خلاقیت شان بپردازند. این بخش از 5 قسمتِ طبیعت بازیا، رازبازیا، ساخت بازیا، تلاش بازیا و صدابازیا تشکیل شده است و در کل امکان 24 بازی مختلف را در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می دهد. 

مناسب: برای کودکان 4 تا 15 سال   ساعت دسترسی: از شنبه تا چهارشنبه: 09:00 تا 21:00، پنج شنبه و جمعه: 09:00 تا 22:00

بروزرسانی 99/04/04

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

بلوک B: خیالستان | پیاده برِ رویایی

 بلوک B یا بلوک خیالستان بیشتر جنبه تفریحی دارد و لذت گشت و گذار در باغ کتاب را چند برابر می کند. در این بلوک راهرویی 60 متری به چشم می خورد که دو بلوک A و C را به هم وصل می کند. در این راهرو دو حلقه پیاده بر (walk way) کار گذاشته شده است و افراد را بدون اینکه زحمت پیاده روی به خود بدهند از یک سمت به سمت دیگر می برد؛ اما این تنها جذابیت این راهرو نیست. پرده های بزرگ اطراف این پیاده‌‌ بر با تصاویر و ویدیوهای مختلف، فضایی خیال انگیز می سازند و با آهنگ های مختلف، حال و هوای دلنشینی به باغ کتاب می بخشند. اگر هم از علاقه مندان شبکه های اجتماعی و انداختن سلفی باشید، راهروی خیالستان برای تان بخش جذابی می شود. 

Fatemeh Behboodi | Irna 
Fatemeh Behboodi | Irna 

بلوک C: نگارستان | پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک 

پردیس سینمایی باغ کتاب تهران در بلوک C، که از آن به عنوان نگارستان یاد می شود، قرار دارد و شامل 10 سالن سینما و تئاتر است. اگر علاقه مند هستید تا از آخرین برنامه های نمایشی و فیلم های سینمایی پردیس سینمایی باغ کتاب تهران مطلع شوید و بلیت ها را به صورت آنلاین تهیه کنید می توانید از این لینک استفاده کنید. 

در ضمن خوب است بدانید ورودی اصلی باغ کتاب تهران هم در همین بلوک قرار دارد. 

Photo by : Zeynab Shirazi | Karnaval

طبقه اول 

 • باغ علم کودک | باغ علم ال جی 

اما در طبقه اول بلوک C چه می گذرد؟ باغ علم کودک که مختص کودکان 6 تا 13 سال است در این طبقه قرار دارد و چهار داستان علمی را به شیوه ای جذاب و مدرن برای بچه ها روایت می کند. داستان هایی در مورد بدن انسان، خانه ها، شهرها و در آخر داستانی در مورد کره ای که روی آن زندگی می کنیم، زمین. این بخش تحت نام باغ علم ال جی فعالیت دارد و سعی می کند به این شیوه دانش کودکان را در مورد دنیای پیرامون شان افزایش دهد. از این باغ علم تنها دو نمونه در دنیا وجود دارد یکی در سئول کره جنوبی و دیگری باغ کتاب تهران. نکته جالب توجه در مورد این باغ علم این است که باغ علم ال جی ایران از نمونه واقع در کره جنوبی بزرگتر و مجهزتر است. 

هزینه: هر دور بازدید از باغ علم ال جی 2 ساعت زمان می برد و هزینه آن برای هر کودک 40000 تومان است. اگر والدین تمایل دارند کودک شان را در این گردش علمی همراهی کنند، باید 20000 تومان هزینه بپردازند. 

اطلاعات بازدید 

 • تور بازدید از باغ علم کودک برای کودکان 6 تا 13 سال و به همراه یک مربی انجام می شود.
 • زمان بازدید از باغ علم ال جی همه روزه از ساعت 9:00 تا 21:00 است.

بروزرسانی 99/04/04

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
وبسایت باغ کتاب تهران 
وبسایت باغ کتاب تهران 

بلوک D: سروستان | فروشگاه کتاب بزرگسالان و باغ علم نوجوانان 

بلوک D به بزرگسالان و نوجوانان اختصاص دارد و یکی از بزرگترین فروشگاه های فرهنگی کشور را در خود جای داده است.

طبقه همکف

 • کتابفروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسالان

در طبقه همکف این بلوک می توانید به کتابفروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسالان دسترسی داشته باشید و در موضوع های مختلف کتاب های مورد علاقه تان را خریداری کنید. 

مناسب: برای همه گروه ها   ساعت دسترسی: شنبه تا چهارشنبه: 09:00 تا 21:00 و پنج شنبه و جمعه: 9:00 تا 22:00

بروزرسانی 99/04/04

 • اتاق فرار باغ کتاب 

مجموعه اتاق فرار باغ کتاب سه اتاق مجزا با داستان های متفاوت دارد که شامل داستان های "اتاق بیگانه"، "نفرین فرعون" و "نامه ای از جهنم" می شود. شرکت در این اتاق فرار برای گروه های سنی 10 سال به بالا قابل استفاده است و افراد در گروه های 4 تا 8 نفره می توانند ماجرای معمایی این اتاق ها را با هم حل کنند.

مناسب: برای 10 سال به بالا  ساعت دسترسی: 10:00 تا 20:00

بروزرسانی 99/04/04

طبقه اول 

 • باغ علم نوجوانان 

باغ علم نوجوان از بخش های پرطرفدار باغ کتاب به حساب می آید و با 40 دستگاه مختلف علمی و آموزشی پذیرای نوجوانان علاقه‌مند است. از بخش های مهم این مجموعه می توان به آسمان نمای آن اشاره کرد که به معرفی شگفتی های آسمان شب می پردازد. 

هزینه : هر دور بازدید از باغ علم نوجوان، 1 ساعت زمان می برد و هزینه آن برای هر نفر، 20,000 تومان الی 30,000 تومان است. 

اطلاعات بازدید 

 • زمان بازدید از باغ علم نوجوان روزهای شنبه تا چهارشنبه: 09:00 تا 21:00 و پنج شنبه و جمعه: 9:00 تا 22:00 است. 
 • بازدید از این مجموعه برای تمام گروه های سنی از کودک تا بزرگسال امکان پذیر است. 
 • در بازدیدهای عمومی، هزینه ورودی کودکان زیر 4 سال رایگان است. 

بروزرسانی 99/04/04

وبسایت باغ کتاب تهران 
وبسایت باغ کتاب تهران 
Fatemeh Behboodi | Irna 
وبسایت باغ کتاب تهران 
 • باشگاه سلامت سالند 

یکی از بخش هایی که به تازگی در باغ کتاب تهران و در باغ نوجوانان این مجموعه راه اندازی شده، باشگاه سلامت سالند است. در این باشگاه نوجوانان می توانند با استفاده از بازی های مختلف فکری، اطلاعات شان در مورد تغذیه، نکات پزشکی و سلامت را افزایش دهند و با انجام بازی های حرکتی، تحرک و فعالیت های بدنی شان را بالا ببرند.  

 • شبیه ساز پرواز سسنا

یکی از جالب ترین دستگاه های علمی باغ علم نوجوان، دستگاه شبیه ساز پرواز سسناست که با آن می توانید پرواز را به صورت مجازی تجربه کنید.

مناسب: شبیه‌ساز متحرک 12 سال به بالا و شبیه‌ساز ثابت 5 سال به بالا   ساعت دسترسی: شنبه تا چهارشنبه: 9:00 تا 21:00 ، پنج شنبه و جمعه: از9:00 تا 22:00

بروزرسانی 99/04/04

زیرزمین

 • گالری هنری و کافه گالری باغ کتاب

یک گالری هنری و یک کافه گالری بزرگ هم در زیرزمین بلوک سروستان (بلوک D) قرار دارد. 

وبسایت باغ کتاب تهران 

بام باغ کتاب

بام باغ کتاب هم فضای ویژه ای دارد و برای استفاده از آن فکر شده است. بخشی از این بام به کاشت گیاهان و گسترش فضای سبز اختصاص دارد و روف گاردن باغ کتاب را شکل می دهد. استفاده از این روف گاردن برای تمام افراد آزاد است و از طریق فضای داخلی و پله های بیرونی باغ کتاب قابل دسترس است. در کنار اینها رستوران و کافه ای هم بر بام اینجا به چشم می خورد که با چشم اندازش به زمین های اطراف می تواند مکان مناسبی برای استراحت باشد.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

امکانات باغ کتاب تهران 

حالا که در مورد باغ کتاب تهران و قسمت های مختلف آن اطلاعات کافی به دست آوردیم بهتر است در مورد امکاناتی که اینجا در اختیار مراجعه کننده ها قرار می دهد نیز بیشتر بدانیم:

 •  سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی
 • اتاق مادر و کودک 
 • کافه های مختلف مانند کافه کتاب، کافه گالری، کافه کودک، کافه سینما و ...
 • نمازخانه
 • واحد اطلاعات 
 •  کامپیوترهای جستجوی کتاب 
 • وای فای رایگان 
 • سالن بازی کودکان 
 • ماشین کودک
 • ویلچر
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

خدمات ویژه باغ کتاب تهران 

هر مجموعه ای خدمات ویژه و منحصر به فردی دارد که با استفاده از آنها بین دیگر مجموعه های مشابه، متمایز می شود. باغ کتاب تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست: 

 • در باغ کتاب تهران می توانید به بیشترین منابع کتابی تولید شده در ایران دسترسی پیدا کنید. 
 • در این مجموعه می توانید از بزرگترین مجموعه نمایشگاهی، آموزشی و سرگرمی کودک و نوجوان استفاده کنید.
 • یکی از بازارهای بزرگ محصولات فرهنگی و سبک زندگی در کشور محسوب می شود. 
 • در مناسبت های مختلف امکان دیدار با نویسندگان و چهره های محبوب فرهنگی را فراهم می کند. 
 • دانش آموزان و مدارس می توانند از تسهیلات و تخفیف های ویژه استفاده و خرید از باغ کتاب استفاده کنند. البته توجه داشته باشید این تسهیلات به دانش آموزان فردی تعلق نمی گیرد و دانش آموزان باید از طریق مدارس خود پیگیر دریافت تسهیلات از این مجموعه باشند. 
 • عضویت در باشگاه کتاب راه دیگر برای استفاده از تسهیلات باغ کتاب تهران است. برای عضویت در این باشگاه باید به سایت نشر شهر مراجعه کنید و عضو باشگاه باغ کتاب شوید. 
Photo by : وبسایت باغ کتاب تهران

ساعت بازدید از باغ کتاب تهران 

 

شنبه تا جمعه و تعطیلات رسمی به غیر از تعطیلات اعلام شده در تقویم ذیل: از ساعت 09:00 صبح تا 22:00

البته هر بخش باغ کتاب تهران، ساعت دسترسی مخصوص به خود را دارد که در همان قسمت به طور کامل توضیح داده شده است. 

اطلاعات تماس باغ کتاب تهران 

اگر دوست دارید در مورد آخرین اخبار باغ کتاب تهران و رویدادهای برگزارشده در آن اطلاعاتی به دست بیاورید، می توانید از وبسایت رسمی این مجموعه استفاده کنید.

شماره تماس: 96045500-021 

بازدید گروهی: اگر تمایل دارید تا به صورت گروهی از باغ کتاب دیدن کنید، می توانید با استفاده از شماره تماس 960457559-021 هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید.  

هزینه:

ورود به باغ کتاب تهران رایگان است اما بازدید از بخش هایی از مجموعه مانند باغ علم نوجوان و باغ علم ال جی نیاز به پرداخت هزینه دارد که در بخش های مربوط به آنها توضیحات کامل گفته شده است. 

 

جدول تعطیلات باغ کتاب تهران در سال 1399

مناسبت

تاریخ

روز هفته

ساعت تعطیلی

شهادت حضرت علی (ع)

26 اردیبهشت 99

جمعه

کل روز تعطیل

روز قدس

2 خرداد 99

جمعه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

رحلت امام خمینی(ره)

۱۴ خرداد ۹۹

چهارشنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

شهادت امام صادق(ع)

28 خرداد 99

سه شنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

روز قبل از تاسوعا

7 شهریور 99

جمعه

از ساعت ۱۹ تا پایان روز تعطیل

تاسوعای حسینی

8 شهریور 99

شنبه

کل روز تعطیل

عاشورای حسینی

9 شهریور 99

یک شنبه

کل روز تعطیل

اربعین حسینی

17 مهر 99

پنجشنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

رحلت پیامبر(ص)

۲۵ مهر 99

جمعه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

شهادت امام رضا(ع)

۲۶ مهر 99

شنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

شهادت حضرت زهرا(س)

28 دی 99

یک شنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

22 بهمن 99

چهارشنبه

از صبح تا ساعت 14 تعطیل

بروزرسانی 99/04/04

مسیر دسترسی باغ کتاب تهران

دسترسی به باغ کتاب تهران از راه های زیر امکان پذیر است: 

آدرس 1: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران

آدرس 2 : برگزار شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران 

آدرس 3: مترو حقانی، 10 دقیقه پیاده‌روی از میان باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران (مسیر مستقیم)

دسترسی با مترو: ایستگاه های متروی حقانی در خط 1 در فاصله ای نزدیک به باغ کتاب تهران قرار دارد. شما می توانید بعد از پیاده شدن از مترو از ون هایی که در نزدیکی مترو آماده رساندن شما به باغ کتاب هستند استفاده کنید یا اینکه با دنبال کردن علایم و تابلوی های راهنمایی از میان باغ موزه دفاع مقدس خود را به مقصد برسانید. این پیاده روی در حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. اگر مسیر پیاده روی را انتخاب می کنید بهتر است همراه خود یک بطری آب همراه داشته باشید. 

برای بررسی بهتر مسیر‌ها می‌توانید از نقشه تهران استفاده کنید.

Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 
Zeynab Shirazi | Karnaval 

جاذبه های اطراف باغ کتاب تهران

در نزدیکی باغ کتاب تهران جاذبه های متعددی قرار دارد که اگر دوست داشتید می توانید به آنها نیز سری بزنید.

Photo by : Unknown

سخن آخر 

امروز به همراه شما گشتی در بزرگترین فروشگاه فروش کتاب در جهان زدیم، با بخش های مختلف آن آشنا شدیم و در مورد اتفاق ها و فعالیت هایی که در آن می افتد اطلاعات بیشتری کسب کردیم. 

نظر شما در مورد ساخت چنین مجموعه هایی چیست؟ از دید شما آیا مجموعه هایی مانند باغ کتاب می توانند به گسترش فرهنگ کتابخوانی در ایران کمک کنند؟ 

چه بخش ها یا فعالیت هایی می تواند گردش در باغ کتاب را جذاب تر کند؟

نظرها، پیشنهادها و انتقادهای تان را با ما و دوستان کارناوالی تان در میان بگذارید. اگر هم تجربه رفتن به باغ کتاب را داشته اید می توانید با استفاده از لینک زیر این تجربه ها را برای همیشه در کارناوال ماندگار کنید. 

کـــــــــارناوالی شـــــــــو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.2

بررسی شده توسط مهدیه اکبری پارسا

تبلیغات و اطلاع‌رسانی(عالی) 4.5
تنوع فعالیت‌های فرهنگی و هنری(خوب) 4
سهولت در دسترسی(خوب) 4
کیفیت امکانات(خوب) 4
کیفیت و تنوع کافه و رستوران‌(عالی) 4.5
تنوع امکانات(خوب) 4

نقاط قوت

 • بزرگترین فروشگاه فروش کتاب ایران
 • دسترسی به بیش از 400 هزار نسخه کتاب
 • امکانات رفاهی خوب برای بازدیدکنندگان از طیف های مختلف سنی و اجتماعی
 • برگزاری رویدادها و دوره های مختلف هنری فرهنگی
 • مکانی مناسب برای یادگیری و گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان
 • وجود بخش های مختلف برای تفریح و بازی تمام سنین از جمله پردیس سینمایی، اتاق فرار، باغ علم نوجوانان و ....

نقاط ضعف

 • نداشتن فضای پارک کافی
 • مسیر دسترسی نسبتا سخت

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 25 رای

4.2

دوستان

6

خانواده

7

زوج

1

آیا بازدید از باغ کتاب تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(خوب) 3.9
سهولت در دسترسی(خوب) 3.9
تنوع محصولات(خوب) 4.4
نحوه برخورد کارکنان(خوب) 3.9
کیفیت و تنوع کافه و رستوران‌(خوب) 4.3

باغ کتاب تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد

مسیر ما خیلی دور است ولی ارزش رفتن را دارد

انتشار: 01 اردیبهشت 1403

آیا این دیدگاه مفید بود؟

یه جای باحال

4.8

میتونید از یه جای بزرگ به عنوان لوازم تحریری هم استفاده کنید کلی کتاب اونجا داره مثلا نسخه انگلیسی هری پاتر...

سفر با خانواده
تجربه سفر undefined به باغ کتاب تهران

انتشار: 05 فروردین 1402

آیا این دیدگاه مفید بود؟

4.8

باغ کتاب عالی هست به همراه باغ علم و..اگر نروید این شانس بزرگ را از دست میدهید ......

سفر با دوستان, خانواده
تجربه سفر undefined به باغ کتاب تهران

خیلی عالی بود و کلی مداد دفتر فانتزی و بامزه داشت

انتشار: 12 شهریور 1400

انتشار: 19 دی 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

آریانا افشارمنش
پرسش:

آیا باید بلیط بگیریم؟

پریوش سارانی
در پاسخ به آریانا افشارمنش:

با سلام

برای بازدید از محوطه باغ کتاب نیازی به تهیه بلیط نیست. اما برای مجموعه هایی مانند اتاق فرار، باشگاه سلامت، باغ علم و... باید هزینه بپردازید.

انتشار: 16 اردیبهشت 1403

انتشار: 15 اردیبهشت 1403

آیا این دیدگاه مفید بود؟
پرسش:

میشود کتاب های آنجا را با گوشی بخوانیم

انتشار: 01 اردیبهشت 1403

آیا این دیدگاه مفید بود؟
پرسش:

وقت بخیر روز اول فروردین باغ کتاب باز هست؟

انتشار: 01 فروردین 1403

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سوالات متداول

تماشای فیلم و تئاتر و کافه گردی، بخش کوچکی از فعالیت های فرهنگی و تفریحی ست که در کنار خرید کتاب می توانید در باغ کتاب به سراغ آن بروید. برای اینکه با دنیای متنوع فعالیت های تفریحی، آموزشی و فرهنگی این مجموعه آشنا شوید، سری به صفحه معرفی کامل باغ کتاب در کارناوال بزنید.

اگر اهل سینما و موزه هستید و دوست دارید با تعدادی از بهترین موزه ها و سینماهای تهران آشنا شوید، روی لینک معرفی مراکز فرهنگی مهم پایتخت کلیک کنید تا به پیشنهادهای جذاب کارناوال دسترسی پیدا کنید.

برای برنامه ریزی یک آخر هفته هیجانی و شاد در تهران، می توانید روی گزینه های مختلف تفریحی کارناوال حساب باز کنید؛ تنها کافی ست روی صفحه فعالیت های تفریحی تهران کلیک کنید تا با دنیایی از تفریحات متنوع در پایتخت آشنا شوید.

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست