کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

پارکور در سانتورینی | لمس هیجان در یونان

اگر ورزشکاری را در حال انجام ورزش پارکور ببینید، از سرعت و نرمی حرکات او متعجب خواهید شد. پارکور بدون هیج ابزاری و فقط با تکیه بر آمادگی و قدرت بدنی انسان انجام می شود. این ورزش با ترکیب چند حرکت و مهارت مانند حفظ تعادل، غلتیدن، فرود آمدن، جهش وارونه و 360 درجه و چرخش به جلو و کنار به وجود می آید. هدف نهایی از انجام همه این ها، پشت سر گذاشتن موانع در کمترین زمان و با اعمال کمترین فشار بر بدن است. همین چیزهاست که این ورزش را شگفت انگیز می کند!

جالب است بدانید که رد پای پارکور را تا اولین روزهای حضور انسان بر روی زمین می توان دنبال کرد؛ زمانی که انسان ها نیاز داشتند تا با صرف کمترین انرژی، سریع ترین حرکات را برای شکار کردن و شکار نشدن انجام دهند. زندگی در طبیعت پر مخاطره نیاز به پیدا کردن مهارت هایی برای حفظ جان خود داشت. اما پارکور در شکل امروزی خود، قدمت زیادی ندارد. یک سرباز فرانسوی به نام ریموند بل (Raymond Belle) در جریان جنگ ویتنام، دست به طراحی رشته حرکاتی زد که به او و همرزمانش در تعقیب ها و فرارها کمک کند. پس از او فرزندش دیوید بل (David Belle) با کمک دوستانش بیشتر عمر خود را صرف توسعه و تدوین این ورزش کرد. دیوید می گوید:

باید متوجه شوید که این هنر توسط سربازانی در جنگ ویتنام با هدف فرار یا به چنگ انداختن به وجود آمده است. این روحیه ای ست که می خواهم پارکور برای همیشه حفظ کند. در یک موقعیت اضطراری باید بین چیزی که ضروری ست و چیزی که ضروری نیست تفاوت قائل شوید، در این صورت می توانید بفهمید چه چیزی پارکور محسوب می شود و چه چیزی جزو پارکور نیست.

ویدویی که امروز همراه با کارناوال خواهید دید، انجام حرکات هنرمندانه پارکور در جزیره زیبای سانتورینی (Santorini) یونان است. امیدواریم لذت ببرید!


:Video Details

Produced by: Storror

Website: www.storror.com

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.