کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

پارک ملی سرنگتی تانزانیا | رویارویی شامپانزه ها با آینه

"وقتی جانوران در مقابل آینه قرار بگیرند، چه واکنشی از خود نشان می دهند؟" همین پرسش به ظاهر ساده بخشی از مطالعات و پژوهش های زیست شناسان رفتاری را تشکیل می دهد و آنها را به مناطق مختلف می کشاند تا آزمایش هایی را انجام دهند؛ آزمایش هایی که علاوه بر کمک به پیشرفت علم، نمایشی جالب توجه و بامزه نیز به راه می اندازند. پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park) در تانزانیا یکی از مکان های انجام این آزمایش جالب است که می خواهیم امروز به آن سر بزنیم. پیش از این شاهد واکنش شیرها در مقابل آینه بودیم و این بار نوبت شامپانزه هاست تا در مقابل آینه قرار بگیرند و کمی با آن وقت بگذرانند. همراه کارناوال باشید و عکس العمل شامپانزه ها را در مقابل آینه ببینید.

قرار دادن آینه در مقابل حیوانات بخشی از پروژه غنی سازی رفتاری (Behavioral Enrichment) است. این پروژه فعالیتی مربوط به حیات وحش است که در طی آن پژوهشگران تلاش می کنند تا کیفیت زندگی حیوانات تحت حفاظت انسان ها را بهبود ببخشند و محرک های محیطی مناسب را برای رفاه روانی آنها فراهم کنند.

پارک ملی سرنگتی وسعت زیادی دارد و تعداد زیادی از جانوران و درندگان در آن زندگی می کنند؛ به همین دلیل از این پارک به عنوان بهترین اندوخته طبیعی قاره آفریقا یاد می شود. در ویدیوی امروز می بینیم که مسوولان، یک آینه 1.20 در 2.50 متر را در پارک سرنگتی نصب می کنند تا شاهد واکنش شامپانزه ها در برابر آن باشند. بد نیست بدانید که این آینه از ورق آینه ای ساخته شده است تا از آسیب دیدن حیوانات جلوگیری شود و مشکلی برای آنها به وجود نیاورد. 

واکنش شامپانزه ها نسبت به آینه ای که در مقابلشان قرار دارد بسیار جالب است. آنها تلاش بسیاری می کنند تا با این سطح صیقلی آشنا شوند و با آن کنار بیایند. شامپانزه های ماده خودشان را حسابی وارسی می کنند و برخی دیگر دندان های خود را در آینه می بینند. 

این ویدیوی بامزه از دنیای شامپانزه ها را از دست ندهید و در کارناوال به تماشای واکنش آنها در مقابل آینه بنشینید...

ورود به صفحه اختصاصی ویدیوی رویارویی شیرها با آینه

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست