کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفر به استانبول | گشتی در بزرگترین شهر ترکیه

تا به امروز شهرهای بسیاری را از نظر گذرانده و سفری مجازی و کوتاه را به آنها ترتیب داده ایم. امروز می خواهیم به جایی در نزدیکی کشورمان برویم که سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند و از مقاصد پرطرفدار در میان ایرانی ها به شمار می رود. راهی ترکیه هستیم؛ کشوری که گوی سبقت را در گردشگری از بسیاری از مقاصد ربوده و درآمد خوبی را نصیب خود کرده است. از میان شهرهای این دیار استانبول را برگزیده ایم که عنوان بزرگترین شهر کشور و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن را یدک می کشد. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد و این مساله آن را از دیگر شهرها متمایز می کند. کارناوال می خواهد شما را به گردشی در این شهر دیدنی ببرد. با ما همراه باشید و این سفر کوتاه را از دست ندهید...

جاذبه های شهر استانبول آن قدر زیادند که انتخاب میان شان بسیار دشوار است. شما به شهری قدم گذاشته اید که پر است از دیدنی ها و تفریحات رنگارنگ. می توانید به سراغ بناهای تاریخی بروید و از قصر ها و مسجد‌های عثمانی تا کلیسا‌های رومی و حمام های تاریخی را ببینید و یا سوار بر قایق شوید و کمی در تنگه‌ بسفر به گشت و گذار بپردازید. بسفر همان تنگه‌ای است که دریای سیاه و مرمره را به هم مرتبط کرده و باعث تقسیم شدن استانبول بین آسیا و اروپا شده است.

مسجد سلطان احمد یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر است که به واسطه شش مناره‌ی آبی رنگش به مسجد آبی شهرت دارد. ایا صوفیه گزینه دیگر گشت و گذار در استانبول است که دنیایی از فرهنگ و هنر اسلامی ترکیه را می توانید در آن بیابید. کاخ توپکاپی نیز با کلکسیونی از جواهرات، لباس‌ها، ظروف و ... که از عثمانی ها به یادگار مانده اند، از شما میزبانی می کند.

دیدنی های بسیاری در این دیار انتظارتان را می کشند. با کارناوال همراه شوید و گوشه ای از جاذبه های شهر را در این ویدیو ببینید...

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به استانبول

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.