کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از بوسنی و هرزگوین

به تماشای ویدیویی از بوسنی و هرزگوین بنشینید تا بیشتر با این سرزمین آشنا شوید. شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح باشد که بوسنی و هرزگوین کجاست و چگونه کشوری ست؟! با خواندن ادامه متن، می توانید تا حدودی با جاذبه های بوسنی و هرزگوین و برخی ویژگی های این سرزمین آشنا شوید و بیشتر از این کشورِ کمتر شناخته شده بدانید. 

سرزمین بوسنی و هرزگوین، در جنوب شرقی اروپا واقع شده است و شهر سارایوو (Sarajevo) به عنوان پایتخت آن شناخته می شود. بوسنی و هرزگوین تقریبا کشوری محصور در خشکی به حساب می آید و فقط در حدود 20 کیلومتر با دریای آدریاتیک مرز آبی دارد. این سرزمین از غرب و شمال غربی با کشور کرواسی، از شرق با کشور صربستان و از جنوب شرقی با کشور مونته نگرو همسایه است.

گفتیم که شهر سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین است؛ باید بدانید علاوه بر سارایوو، موستار (Mostar) نیز از شهرهای مهم بوسنی و هرزگوین به حساب می آید. موستار بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیه هرزگووین است و پنجمین شهر بزرگ در تمامی کشور بوسنی و هرزگووین به شمار می رود. شاید برای تان جالب باشد که این شهر را به یاد پل‌بان هایی که در زبان محلی به عنوان موستار شناخته می شدند چنین نامگذاری کرده اند. این پل‌بان ها، وظیفه نگهداری از پل قدیمی شهر را بر روی رودخانه نرتوا عهده دار بودند؛ پلی که امروزه از جاذبه های اصلی شهر به حساب می آید. 

از دیگر جاذبه های مهم کشور بوسنی و هرزگوین که در این ویدیو هم مشاهده می شود می توان کوه یلاشنیتسا (Bjelašnica) را نام برد که با ارتفاع 2067 متر، در رشته کوهی به همین نام قرار دارد و بلندترین کوه در این رشته کوه است. یلاشنیتسا در نواحی مرکزی کشور و درست در جنوب غربی پایتخت قرار دارد. در ویدیو مقابل، چشم اندازی دیدنی و زیبا از یک آبشار هم به چشم می خورد که باز هم از جاذبه طبیعیِ مهم بوسنی و هرزگوین شمرده می شود. نام این آبشار، کراویچ یا کراویتسه (Kravice) است و ارتفاع کلی ریزشگاه آن را ۲۵ متر اندازه گیری کرده اند. 

با کلیک بر روی لینک سفر به بوسنی و هرزگوین، می توانید ویدیو دیگری از این منطقه را نیز تماشا کنید. 


:Video Details

Produced By: Hamza Mujtaba Films

Music: Azaleh - Forever In My Heart

مطلب مرتبط

  دیدگاه جدید

  جدید ترین دیدگاه
  اپلیکیشن کارناوال

  با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

  هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

  کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

  خانهعکاسخانه

  کنترل سفر دست شماست