ویدیو HD

ویدیویی از اهرام مصر

همراه کارناوال باشید و ویدیویی از اهرام مصر در شهر جیزه را تماشا کنید؛ در کنار این ویدیو، معرفی کوتاهی هم از مجموعه اهرام جیزه خواهیم داشت که به عنوان شاخص‌ترین مجموعه در اهرام مصر شهرت دارند و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا، برای بازدید از آنها راهی آفریقا و کشور مصر می‌شوند. 

مجموعه اهرام جیزه در زمان دودمان چهارم مصر یعنی دوره طلایی پادشاهی کهن ساخته شده‌اند و در فلات الجیزه و در قاهره بزرگ قرار دارند. این مکان تاریخی و ارزشمند درست در مرز صحرای غربی مصر و در فاصله 9 کیلومتر از غرب رود نیل واقع شده است. از مجموعه اهرام جیزه با عنوان جیزه نکروپولیس (Giza Necropolis) نیز یاد می‌شود و در بعضی نکروپولیس‌ها، معابدی هم به چشم می‌خورد. بد نیست بدانید نکروپولیس در فارسی شهر مردگان معنا می‌دهد و به مکانی گفته می‌شود که آثار، گورها و یادمان‌های سنگی بزرگ در آن وجود دارد؛ با این تعریف باید متوجه شده باشید که اهرام جیزه کاربری گورستان را داشته‌اند و در دوران باستان به عنوان آرامگاه فراعنه و همسران‌شان استفاده می‌شدند. این اهرام از باشکوه‌ترین سازه‌های باستانی جهان به حساب می‌آیند و بر اساس شمارش سال 2008، 138 مورد از این اهرام در مصر وجود دارد.

احتمالا تا به حال نام اهرام ثلاثه نیز به گوش‌تان خورده باشد؛ باید بگوییم این اهرام هم در فلات الجیزه واقع شده‌اند و شامل هرم بزرگ جیزه، هرم خفرع (Khafre) و هرم منقرع (Menkaure) می‌شوند. در کنار این اهرام عظیم و باشکوه، چند هرم کوچکتر هم در فلات جیزه وجود دارد و همینطور، تندیس سنگ آهکی ابوالهول بزرگ جیزه هم در این مکان واقع شده است. این تندیس، شمایل یک ابوالهول افسانه‌ای را با بدن شیر و سر انسان به تصویر می‌کشد. 

برای تماشای دیگر ویدیوهای HD از جاذبه‌های شهرها و کشورها، پیشنهاد می‌کنیم بر روی لینک کلیک کنید.


:Video Details

Produced By: Drone Snap

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ترانه معنوى

اترام مصر قطعا كار انسان نيست و نيروهاى ماوراى و طبيعى اين اشكال عظيم الجثه رو خلق كردن

بهادر مالكى پور

از كجا معلوم اينقدر قطعى ميگيد؟

09 فروردین 1399

06 فروردین 1399

عرفان برقعى

خيره كنندست

03 فروردین 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET