کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از شهر تاشکند ازبکستان

تاشکند، شهری با جاذبه‌های دیدنی و معماری فوق‌العاده با قدمتی بالغ بر 2200 سال در شمال‌غربی ازبکستان نزدیک به مرز قزاقستان قرار دارد. این شهر علاوه بر اینکه یکی از مراکز مهم تجاری در آسیای میانه است، مقصدی جذاب برای علاقه‌مندان به توریسم و گردشگری نیز محسوب می‌شود. ویدیویی از شهر تاشکند ازبکستان نگاهی کوتاه به دیدنی‌های این شهر است.

در سفری کوتاه به شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان، که در زمان ساسانیان از سرزمین‌های ایران به شمار می‌رفت، زیبایی‌های آن را بیشتر خواهیم شناخت. پیش از ورود اسلام به این شهر، در تاشکند فرهنگ سُغدی (تمدن باستانی ایرانی در فرارود) رواج داشت. پس از ویران شدن شهر به دست چنگیزخان، به دلیل آنکه تاشکند در مسیر جاده ابریشم قرار داشت، به‌سرعت رشد کرد. در زمان تسلط شوروی بر تاشکند، این شهر چهارمین شهر بزرگ اتحاد شوروی، بعد از مسکو، لنین‌گراد و کیف محسوب می‌شد.

کلیپی از شهر تاشکند سفری چند دقیقه‌ای به پایتخت ازبکستان است تا در یک چشم‌برهم‌زدن با این شهر آشنا شوید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام تاشکند در شاهنامه با واژه چرخ یا همان کمان آمده است که نشان از رواج فناوری ساخت کمان در این شهر دارد.

از جاذبه‌های پرطرفدار تاشکند می‌توان به موزه یادبود شهدا، موزه تاریخ تیموریان، میدان امیر تیمور، کتابخانه علیشیر نوایی، مسجد هستی امام، باغ ژاپنی، کاخ شاهزاده رومانوف، اثر یادبود از شجاعت در زلزله و موزه هنرهای کاربردی اشاره کرد.


:Video Details

Produced By: Team Exploropia

 Music By: Cheel

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست