ویدیو HD

ویدیویی از باغ نارنجستان قوام شیراز

در این مطلب ویدیویی از باغ نارنجستان قوام شیراز را می بینید که یکی از جاذبه‌های معروف شهر بهارنارنج‌هاست. این باغ که یادگاری از دوران قاجار است در بین عامه مردم با عنوان باغ قوام شناخته می‌شود و به واسطه نام بنای درون آن به نارنجستان قوام نیز معروف شده است. بد نیست اشاره کنیم این ویدیو توسط یک گردشگر آلمانی به ثبت رسیده است و این نشان می‌دهد این جاذبه در میان مسافران خارجی هم شهرت دارد و با تاریخچه پربار و معماری و طبیعت زیبایش نظر آن‌ها را نیز به خود جلب کرده است. در ادامه می‌توانید توضیحاتی درباره این باغ و عمارتش بخوانید و در کنار تماشای ویدیو بیشتر این جاذبه زیبا را بشناسید. 

باغ نارنجستان قوام در خیابان لطفعلی‌خان زند شیراز قرار دارد و در کنار دیگر جاذبه‌های شاخص این خیابان، همچون مسجد نصیرالملک شیراز خودنمایی می‌کند. این باغ و عمارتش متعلق به خاندان قوام بوده است که از فرزندان حاج ابراهیم خان کلانتر شیرازی بودند و در محله "بالا کفت" شیراز زندگی می‌کردند. این خاندان از خانواده‌های با نفوذ و مقتدر دوران قاجاریه به شمار می‌رفتند و برای چندین سده حکومت فارس و نواحی اطراف آن را در دست داشتند. به جز نارنجستان قوام، آثار دیگری نیز توسط خاندان قوام ساخته و یا بازسازی شده‌اند که از جمله آنها می‌توان حسینیه قوام، باغ عفیف‌آباد، باغ دلگشا، باغ کلانتر، باغ بیگلر بیگی وخانه زینت‌الملک را نام برد. 

باغ قوام در محدوده‌ای واقع شده که نقطه انتهایی و شرقی بخش قدیمی شهر محسوب می‌شود. در این باغ رد پای هفت هنر ایرانی به چشم می‌خورد و گچ‌بری، نقاشی سنتی، آینه‌کاری، آجرکاری، حجاری، معرق‌کاری و منبت‌کاری در جای جای آن به زیبایی هر چه تمام‌تر جلوه می‌کنند. این اثر از اردیبهشت ماه ۱۳۵۳ با شماره ۱۰۷۳ در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد و میراثی مهم از تاریخ این سرزمین به شمار می‌آید.


:Video Details

Produced By: Willy Kaemena

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

من از تهران میخوام برای انجام کاری به شیراز بیام . حالا که توفیق اجباری شده می خوام بدونم اماکن دیدنی توی این ایام کرونا باز هست برای بازدید ؟؟ از 29 اردیبهشت شیراز هستم تا 5 خرداد .

کارناوال

همراه عزیز کارناوال سلام سپاس از اینکه کارناوال را به عنوان راهنمای سفر خود برگزیده اید. برای آن که صحیح ترین و جامع ترین پاسخ را به شما بدهیم، در حال بررسی هستیم. به زودی اطلاعات مورد نظر خود را به جای این پاسخ موقت مشاهده خواهید نمود. با تشکر | واحد تحریریه کارناوال

27 اردیبهشت 1399

tala

من خودم اجدادم ونیاکانم شیرازی هستند ولی من در کنار دریای خزر شهر بندر کیاشهر(فرحناز) بزرگ شدم. انگلیس جنایتکار وقتی ان گرسنگی بزرگ را بوجود اورد،و8یا9میلیون ایرانی میمیرند.باعث فرار اجداد ما از شیراز به سمت گیلان سرزمین سبزهزارها میشن.چون دامدار بودند.. عاشقانه عاشق شیرازم.به هر بهانه ای در سال سفر به شیراز دارم

08 اردیبهشت 1399

پوریا شادمان

ممنونم که در این غربت ودور از شهر زیبایم شيراز با یاد آوری وطنم شادم کردی .شهر بی زوالیست شیراز پر از شور شعر وترانه با لحجه های صمیمی این روزها تمام تنم گریه میکند حتا خطوط پیرهنم گریه می کند.....

08 اردیبهشت 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.