کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از طبیعت زاگرس

در این مطلب می‌توانید ویدیویی از طبیعت زاگرس را تماشا کنید و نگاهی بر چشم‌انداز تماشایی این خطه از کشورمان داشته باشید. طبیعت زاگرس بسیار زیبا و دیدنی‌ست و به ویژه آبشارهای زاگرس که از این رشته کوه سرازیر شده‌اند مورد توجه بسیاری از طبیعت‌گردان قرار دارند؛ در این ویدیو نگاهی به همه این زیبایی‌ها خواهیم داشت. 

رشته کوه زاگرس از غرب تا جنوب غربی کشورمان کشیده شده است؛ آغاز این رشته کوه در کرانه‌های دریاچه وان در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد و پس از گذشتن از استان‌های آذربایجان غربی، لرستان، همدان، مرکزی، اصفهان، فارس، کردستان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان تا استان‌های کرمان، بوشهر و هرمزگان ادامه پیدا می‌کند. باید اشاره کنیم قسمتی از امتداد این رشته‌کوه به شمال عراق نیز می‌رسد. در این رشته کوه، جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد و زیبایی جای دارند و به ویژه آبشارهایی که از این خطه سرازیر شده‌اند، بسیار چشم‌نوازند. در ادامه تعدادی از این دیدنی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. 

آبشار بیشه: این آبشار در استان لرستان و در محدوده شهرستان خرم آباد قرار دارد و با 48 متر بلندی در منطقه‌ای کوهستانی از رشته کوه زاگرس جای خوش کرده است و گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند. این آبشار پس از برخورد به زمین 10 متر مسیر را طی می‌کند تا به رودخانه سزار برسد. آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی ست که در 27 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است. 

آبشار نوژیان: نوژیان، نام آبشاری در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد و بین دو کوه تاف و هشتادپهلو است. ارتفاع این آبشار به 95 متر و عرض آن به 5 متر می‌رسد و حوضچه‌ای عمیق در پای آن دیده می‌شود. نوژیان، بلندترین آبشار لرستان لقب گرفته و به عنوان چهل و ششمین اثر ملی، توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است. آب از چشمه های بالادست آبشار جاری می‌شود و پس از سقوط از آبشار، با رودخانه کوچکی تلفیق شده و به سوی نواحی پایین دست می‌رود. این آب در نهایت وارد رودخانه سزار می‌شود تا پس از ترکیب با رودخانه دز به کارون بریزد.

آبشار پیران: این آبشار که محلی‌ها با عنوان ریژآوو از آن یاد می‌کنند، یکی از جاذبه‌های طبیعی استان کرمانشاه و سرپل ذهاب است. این آبشار سه طبقه دارد؛ دو طبقه بالایی آن در میان صخره‌های دره هونه با صلابت و شکوه هر چه تمام، خودنمایی می‌کنند؛ آبشار طبقه سوم هم پشت درختان پناه گرفته است و از بالا خود را به گردشگران نشان نمی‌دهد. بر اساس اندازه‌گیری‌های مختلفی که از آبشار پیران انجام شده است، ارتفاع این آبشار بین 100 تا 180 متر تخمین زده شده است که آن را در میان بلندترین آبشارهای ایران قرار می‌دهد.


:Video Details

Produecd By: Reza Nazemi

Music: The Mighty mekong By Steven Price

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

محشر بود

27 خرداد 1400

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست