ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

امروزه انسان ها به کمک تصاویر، می توانند از مکان های بسیاری دیدن کنند و شناخت خوبی نسبت به جای جای جهان به دست بیاورند. هنر عکاسی، بسیاری از غیر ممکن ها را ممکن ساخته و با پیشرفت روز به روز بر جذابیت سفرهای مجازی می افزاید. یکی از تازه ترین و محبوب ترین شاخه های عکاسی میان همگان، تصاویر هوایی هستند؛ چرا که علاوه بر مناظر زیبا و چشم نواز، در یک قاب کوچک، بخش های بیشتری از یک سرزمین را به نمایش می گذارند. به همین دلیل، برای گشت و گذار امروزمان، از این تصاویر بهره می بریم.

می خواهیم به کشور مکزیک سفر کنیم و آن را از زاویه بالا به تماشا بنشینیم. مکزیک، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد و پایتختش شهر مکزیکو سیتی (Mexico City) است. طی سرشماری سال 2016، حدود 127 میلیون نفر در مساحت 1.9 میلیون کیلومتر مربعی این سرزمین زندگی می کنند. مردم این کشور را لاتین می نامند و زبان مرسوم و اداری شان اسپانیایی ست؛ اگرچه این کشور زبان رسمی ندارد و حتی چندین زبان سرخ پوستی هم در زبان های ملی مکزیکی ها به چشم می خورد. مورد جالب دیگر، نحوه انتخاب اسم کشور مکزیک است؛ درابتدا نام این سرزمین «اسپانیای نو» بود و پس از آن که مکزیکو سیتی به عنوان پایتخت این خطه انتخاب شد، نام کشور را به مکزیک تغییر دادند که اتفاق نادری به حساب می آید.
اگرچه مکزیک از منظر اقتصادی، وضعیت خوبی دارد اما از کشورهای پیشرفته دنیا به شمار نمی آید و همان طور که در ادامه می بینیم، بیشتر زمین های این سرزمین صرف کشت و پرورش محصول می شود؛ به قدری که حتی در دهانه آتشفشانی هم زمین های زراعی به چشم می خورد. از طرفی، بیشترین درآمد این کشور از ذخایر گاز و نفتش است که فاصله آن را با کشورهای رو به رشد بیش از پیش می کند.
ساحل های زیبای مکزیک را نیز نباید فراموش کرد؛ مکزیک از یک سو، به اقیانوس آرام وصل شده است و از سوی دیگر پس از خلیج مکزیک، راهش به دریای کارائیب باز می شود و زیباتر از همیشه، جلوه می کند. همراهمان باشید، خیابان های تو در تو و طبیعت چشم نواز این سرزمین انتظارمان را می کشند.

کارناوال را در این سفر هوایی تنها نگذارید.

Photo by : Unknown

1- شاهکار دست بشر

مکزکلتیتن دِ اُریبه (Mexcaltitán de Uribe) یک جزیره مصنوعی ست در ایالت نایاریت (Nayarit)؛ این جزیره کوچک و این ایالت در غرب کشور مکزیک قرار دارند. خوب است بدانید جزیره مکزکلتیتن در نزدیکی ساحل مکزیک با اقیانوس آرام واقع شده است.

Photo by : Unknown

2- بهره برداری انرژی زمین گرمایی

بخشی از نیروگاه زمین گرماییِ سرو پرییِتو (Cerro Prieto) را در ایالت باخا کالیفرنیا (Baja California) می بینید. انرژی زمین گرمایی در دسته انرژی های تجدید پذیر قرار دارد و مانند بهره برداری از زغال سنگ، نفت و ... تمام نمی شود و همیشه می توان از آن استفاده کرد. 

در نیروگاه های انرژی زمین گرمایی، بیشتر اوقات انرژی حرارتی در پوسته زمین را به الکتریسیته تبدیل می کنند.

Photo by : Unknown

3- شالوده نیروگاه زمین گرمایی
در پیش رو، لوله ها، کانال ها و دیگر بخش های زیربنای نیروگاه زمین گرماییِ سرو پرییِتو (Cerro Prieto) را در ایالت باخا کالیفرنیا می بینید.

Photo by : Unknown

4- گشتی در جنوب مکزیک

پیچش رود ریو لاکانتن (Río Lacantún) را در این تصویر مشاهده می کنید؛ این رود در ایالت چیاپاس (Chiapas) قرار دارد. این ایالت جنوبی ترین بخش مکزیک به شمار می آید و ساحلی رو به اقیانوس آرام دارد.

Photo by : Unknown

5- کشتی شکسته در خلیج مگدَلنا (Magdalena Bay)

Photo by : Unknown

6- ویرانی باقی نمی ماند...

درخت های این زمین های گسترده در ایالت میچوآکان (Michoacán) قطع شده اند و حالا دوباره، نونهالانی در این اراضی کاشته اند که چنین منظره زیبا و چشم نوازی را پدید آورده است.

Photo by : Unknown

7- ماهی گیری هدفمند

این طرح های گرد در پهنه اقیانوس، حصارهای ماهی گیری هستند؛ این حصارهای ماهی گیری هدفمندند یعنی، گونه خاصی از ماهی را در تور نگه می دارند و دیگر ماهی ها می توانند به راحتی از داخل تور فرار کنند. با این مدل خاص حصارهای ماهی گیری که در کنار شهر انسنادای (Ensenada) ایالت باخا کالیفرنیا نصب شده اند، تن باله آبی صید می کنند.

Photo by : Unknown

8- نگاهی به پایتخت

 در پایینِ سمت راست تصویر، پارک سیکوتنکتال (Xicotencatl Park) را می بینید و در کنار آن یک کاسه آتشفشانی قرار دارد؛ کاسه آتشفشانی بر اثر فوران آتشفشان و فرو ریختن اطراف دهانه مانند یک دیگ بزرگ شکل می گیرد. این تصویر در شهر مکزیکو سیتی، پایتخت کشور مکزیک عکاسی شده است.

Photo by : Unknown

9- کلیسای آبی

آن چه در تصویر می بینید، کلیسایی ست که در آب های سدی در ایالت اوآخاکا (Oaxaca) قرار گرفته است. 

Photo by : Unknown

10- گوشه ای از تاریخ، بر جای مانده در مکزیک

 اهرام کُمل کَلکو (Comalcalco Pyramids) یادگاری از قوم سرخ پوست مایاها در ایالت تاباسکو (Tabasco) مکزیک هستند.

Photo by : Unknown

11- ایستگاه اتوبوس شرقی، مکزیکو سیتی

Photo by : Unknown

12- شبکه خیابان ها در پایتخت، مکزیکو سیتی

Photo by : Unknown

13- هنرنمایی کشاورزان

زمین های زراعی تپه ای را در ایالت ایدالگو (Hidalgo) محاصره کرده اند. 

Photo by : Unknown

14- نگاهی هم به شلوغی ها در نزدیکی خلیج مکزیک

مریدا (Mérida) بزرگترین و اصلی ترین شهر ایالت یوکاتان (Yucatán) به شمار می آید؛ در تصویر، ناحیه مرکزی این شهر را می بینید. 

Photo by : Unknown

15- خط ساحلی با یکی از معروفترین دریاهای دنیا

تصویری هوایی می بینید از درختان قطع شده برای طرح توسعه، در ساحل کشور مکزیک با دریای کارائیب در ایالت «کینتانا رو» (Quintana Roo).

Photo by : Unknown

16- زمین های زراعی، از همه رنگ

 زمین های زراعی و خانه ها در کمپو منونیتا ( Campo Menonita) در ایالت چی واوا (Chihuahua).

Photo by : Unknown

17- مکانی عجیب برای کاشت محصول

کشاورزان در کاسه آتشفشانی زمین های زراعی ایجاد کرده اند و محصول شان را در چنین مکانی برداشت می کنند. این تصویر در نزدیکی شهر «وال د سنتیاگو» (Valle de Santiago) به ثبت رسیده است.

Photo by : Unknown

18- تصویری هوایی از قبرستان شهر گوادالاخارا (Guadalajara)

Photo by : Unknown

19- یادگار بومی ها در تاریخ

تصویری هوایی از ویرانه های باستانی پکیمه، کساس گراندس (Paquime, Casas Grandes) مشاهده می کنید. این خانه های بزرگ در قرن چهاردهم میلادی بنا شده اند و ساختشان را به مردمان بومی نیو مکزیکو و آریزونا نسبت می دهند. روش و سنت این مردمان را موگولن (Mogollon culture) می نامند.

Photo by : Unknown

20- علاقه مکزیکی ها به هنرنمایی درون آتشفشان ها

داخل آتشفشان سرو پریتو (Cerro Prieto)، یک گرافیتی یا دیوارنگاری جالب انگاشته شده است؛ این آتشفشان در ایالت باخا کالیفرنیا قرار دارد.

Photo by : Unknown

سخن آخر

به کمک تصاویر هوایی، نیم نگاهی به سرزمین مکزیکی ها داشتیم. شبکه های خیابانی، طبیعت، سواحل و ... را در این سرزمین از نظر گذراندیم و با شهرهای مهم این کشور آشنا شدیم.

نظرتان درباره این تصاویر هوایی چه بود؟

گشت و گذارمان را چگونه ارزیابی کردید؟

ما را از دیدگاه های خود بی خبر نگذارید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET