ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 خرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، روابط عمومی موزه سینمای ایران از تعطیلی تالارهای موزه سینمای ایران در تهران به مدت یک ماه خبر داد و دلیل آن را تعمیرات اعلام کرد.

قرار است در این مکان تاریخی که گنجینه‌ای ارزشمند از سینمای ایران به شمار می رود، پس از ۱۷ سال تعمیراتی صورت گیرد و به همین دلیل درِ تالارهای موزه از شنبه پنجم خردادماه ۱۳۹۷ به روی بازدیدکنندگان بسته خواهد شد. پیش بینی شده است که عملیات بازسازی تالارهای موزه سینمای ایران یک ماه به طول بینجامد. بعد از اتمام کار، موزه فعالیت خود را از سر خواهد گرفت و مخاطبان می‌توانند از این مجموعه تاریخی و جذاب بازدید کنند. شایان ذکر است که این تعمیرات تالارهای موزه سینما را در بر می‌گیرد و نمایش فیلم‌های روز سینما در سالن‌های نمایش سینماتوگراف و فردوس همچنان پابرجاست.

موزه سینمای ایران یکی از موزه‌های استان تهران است که در مکانی به نام باغ فردوس قرار دارد. در این موزه عکس‌ها، اسناد و وسایل و تجهیزات قدیمی سینما، تصاویر و وسایل و جوایزی از شخصیت‌های سینمایی نظیر دوبلورها و فیلم‌سازان و ... به همراه پوسترها و دیگر چیزهای وابسته به سینما به نمایش گذاشته شده است. چند سالن با عنوان‌های دفاع مقدس، کودک و نوجوان، دوبله و موسیقی و ... در این موزه قرار دارد که هر یک به صورت تخصصی به موضوعی خاص می پردازند.

جذابیت موزه و فضای متفاوت باغ فردوس افراد زیادی را به این مکان می کشاند. علاوه بر این، مجموعه دارای دو سالن سینما با ظرفیت‌های ۲۰۵ و ۱۲۱ نفر نیز هست که از علاقه مندان به تماشای فیلم میزبانی می کنند.

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET