karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در گذشته ها همواره انسان هایی زندگی می کردند که در برهه ای از زمان حوادث و اتفاقات بزرگی را رقم زدند. ذهنیت و طرز تفکر این انسان ها از گذشته تا به امروز زندگی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده و آثار رفتار و گفتارشان هنوز هم به چشم می خورد. یکی از اشخاصی که در این زمینه همواره نامش می درخشد، آدولف هیتلر است که در طول زندگی پر فراز و نشیبش، دستور قتل مردمان زیادی را صادر کرده است. طرز تفکر هیتلر بسیار منحصر به فرد بود و با تکیه بر همین تفکر توانست قانون اساسی آلمان را در زمان حکمرانی اش که تا سال 1945 به طول انجامید، به طور کل تغییر دهد.

هیتلر به عنوان یک سرباز نشان دار جنگ جهانی اول، به حزب نازی پیوست و در سال ۱۹۲۱ ریاست آن را عهده دار شد.حزب نازی در آلمان زمانی قدرت گرفت که این کشور در جنگ جهانی اول، بخش های زیادی از شهرها و خاک خود را از دست داد و شکست سنگین و جبران ناپذیری را متحمل شد. این حزب در سال 1920 روی کار آمد و صلیب شکسته ای را به عنوان نماد آلمان اعلام کرد؛ نمادی که کم کم در بازوبندها، مدال ها و حتی پرچم های این کشور جای گرفت. حزب نازی بر قدرت متمرکز در یک دولت و یک حزب واحد تاکید داشت و اصلاح و خلوص نژادی ملت آلمان از اهداف کلی آن به شمار می‌رفت.

به قرن 20 باز می گردیم تا تصاویری از ارتش آمریکایی-آلمانی نازی را ببینیم و با یکی از رهبران آن به نام فریتس جولیوس کوهن آشنا شویم؛ نامی که شاید تا به حال آن را نشنیده باشید. کوهن فردی آلمانی تبار بود که در سال 1934 تابعیت آمریکایی را نیز به دست آورد و پیش از جنگ جهانی دوم موفق شد تا به رهبری ارتش آلمانی- آمریکایی که در ماه مارچ سال 1936 ایجاد شده بود، منصوب شود. 

امروز می خواهیم به تاریخ سفر کنیم و از حکومت نازی بیشتر بدانیم. شاید روزها زمان لازم باشد تا به شناختی کامل از این دوره دست پیدا کنیم اما امروز به گشتی تصویری و کوتاه، بسنده خواهیم کرد. کارناوال می خواهد به گذشته ای بازگردد که تداعی کننده ی احساساتی متفاوت برای بسیاری از انسان هاست؛ برخی در این سفر طعم درد و رنج و وحشت را می چشند و برخی دیگر آن را تنها روایتی تاریخی می دانند.

همراه کارناوال باشید.

حزب نازی ها

1- هزار نفر در رژه | نیوجرسی

این رژه در تاریخ 18 ژوئیه 1937در نیو جرسی (New Jersey) انجام شد و بالغ بر هزار نفر به همراه پرچم نازی ها و آمریکا در آن شرکت کردند.

آلمان

2- جوانان آلمانی در کمپ | نیوجرسی

نازی

Bettmann Archive

3- گردهمایی نازی های آمریکایی | نیویورک

نازی

Bettmann Archive

4- خیابان آدولف هیتلر | نیویورک

این خیابان در کمپ تابستانی زیگفرید (Siegfried) در جزیره لانگ (Long) قرار گرفته بود.

نازی

Bettmann Archive

5- محافظانی از نژاد آمریکایی-آلمانی | کالیفرنیا

این محافظان برای جلوگیری از هرج و مرج در زمان سخنرانی فردز کوهن ( Fritz Kuhn) رهبر آمریکایی نازی ها، در تاریخ 30 آوریل 1939، به مکانی در نزدیکی لس آنجلس آمده اند.

نازی آلمان

6- برخی از اعضای جنبش جوانان نازی | نیوجرسی

نازیسم

7- جشن سالگرد اردوگاه نازی ها در سال 1938

ارتش نازی

Bettmann Archive

8- جشن روز آلمان در اردوگاه نازی ها

در این تصویر احترام و سلام آمریکایی ها به ارتش نازی را می بینید.

آلمان نازی

Bettmann Archive

9- افسران ارتش نازی

افسری که صورتش به طور کامل دیده می شود، فریتز کوهن (Fritz Kuhn) نام دارد که پس از رای گیری به عنوان رهبر کلی نازی ها انتخاب شد.

آلمان

10- ادای احترام فریتز کوهن به هیتلر

هیتلر

Bettmann Archive

11- رژه ارتش در خیابان 86 شرقی | نیویورک

آمریکای نازی

12- گردهمایی برای جشن روز آلمان | نیویورک

همانطور که در تصویر می بینید، ارتش آلمانی-آمریکایی سعی در خاتمه دادن به این گرد همایی دارد.

نازی ها

13- بر هم زدن جنبش ضد نازی ها با کمربند!

ضد نازی

14- نمایش اولین فاشیست | نیویورک

در این تصویر اجتماعی 20000 نفره را می بینید که در مدیسن اسکوئر گاردن (Madison Square Garden) صورت گرفته است. در این گردهمایی پرتره ای از جورج واشنگتن (نخستین رئیس جمهور آمریکا) رابه نمایش گذاشته بودند و از وی به عنوان اولین فاشیست نام بردند. آنها مدعی شدند که جورج اولین کسی بود که فهمید دموکراسی فایده ای ندارد.

آلمان

Bettmann Archive

15- تدابیر امنیتی شدید | نیویورک

پلیس شهر نیویورک در برابر جمعیت جمع شده در مقابل محلی با نام مدیسن اسکوئر گاردن صف آرایی کرده تا مانع از برخورد آنها با نیروهای ارتشی شوند که برای اجرای مراسمی خاص آماده می گردند. این اتفاق در روز 20 فوریه 1939 افتاد و پلیس منطقه حدود 1500 نفر را تحت کنترل و محاصره در آورد.

نازیسم

Murray Becker

16- برخورد با تظاهر کنندگان 

آلمان

آلمان

Harry Harris

17- فریتز کوهن در لباس نظامی

در 20 فوریه سال 1939 او در مراسم برگزار شده در محل مدیسن اسکوئر گاردن حاضر شد و بارها و بارها اظهاراتی را علیه یهودیان تکرار کرد.

نازیسم

18-  سخنرانان و افسران آمریکا و آلمان

 این عکس در 25 سپتامبر سال 1939 گرفته شده که افسران و سخنرانان در مقابل پرچم آمریکا شام را میل نمودند و توصیه های بی طرفانه ی رییس جمهور رزولت (President Roosevelt) را محکوم کردند.

نازیسم

19- پایبندی به صلیب شکسته

آلمان نازی

Bettmann Archive

20- فریتز کوهن به زندان رفت!

 در سال 1939 او به جرم اختلاس بازداشت و روانه ی زندان شد. در آن جا حق شهروندی او لغو و به عنوان یک بیگانه به زندان فدرال تگزاس فرستاده شد اما بعد ها در سال 1945 به آلمان منتقل گردید.

فریتز کوهن

سخن آخر

آیا تا به حال در رابطه با نازی ها و فعالیت های آن ها مطالعه کرده اید؟

نظر شما در رابطه با هیتلر و افکارش چیست؟

نظرات و عقیده های خود را با ما درمیان بگذارید.

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

7 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کاربر مهمان

درود بر روح پاک آدولف هیتلر ، جهان باید از شر صهیونیست ها پاک گردد . در آیات مقدس قرآن کریم هم آمده است که بعضی از یهودیان از دسته گناهکاران نیستند ، باید بدانیم که تمام قوم یهود فاسد نیستند اما دسته ای از آنها در میان مردم فساد میکنند. شریف ترین و پاک ترین ایدئولوژی که بشریت در تاریخ خود تجربه کرده است ، در حکومت آدولف هیتلر به مرحله اجرا در آمد اما دشمنان بشریت آن نور تابان آرمانگرایانه انسانی را که در تلالو آسمان خرد می درخشید را به ورطه خاموشی کشاندند .

انتشار:20 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

آرمین

درود بر پیشوا آدولف هیتلر
ای کاش حزب نازی دوباره بتونه قدرت بگیره و دنیا جای بهتری بشه برای زندگی

انتشار:06 بهمن 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

ناشناس

درود بر شرف پیشوا آدولف هیتلر

انتشار:31 مرداد 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.