ویدیو HD
مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در گذشته ها همواره انسان هایی زندگی می کردند که در برهه ای از زمان حوادث و اتفاقات بزرگی را رقم زدند. ذهنیت و طرز تفکر این انسان ها از گذشته تا به امروز زندگی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داده و آثار رفتار و گفتارشان هنوز هم به چشم می خورد. یکی از اشخاصی که در این زمینه همواره نامش می درخشد، آدولف هیتلر است که در طول زندگی پر فراز و نشیبش، دستور قتل مردمان زیادی را صادر کرده است. طرز تفکر هیتلر بسیار منحصر به فرد بود و با تکیه بر همین تفکر توانست قانون اساسی آلمان را در زمان حکمرانی اش که تا سال 1945 به طول انجامید، به طور کل تغییر دهد.

هیتلر به عنوان یک سرباز نشان دار جنگ جهانی اول، به حزب نازی پیوست و در سال ۱۹۲۱ ریاست آن را عهده دار شد.حزب نازی در آلمان زمانی قدرت گرفت که این کشور در جنگ جهانی اول، بخش های زیادی از شهرها و خاک خود را از دست داد و شکست سنگین و جبران ناپذیری را متحمل شد. این حزب در سال 1920 روی کار آمد و صلیب شکسته ای را به عنوان نماد آلمان اعلام کرد؛ نمادی که کم کم در بازوبندها، مدال ها و حتی پرچم های این کشور جای گرفت. حزب نازی بر قدرت متمرکز در یک دولت و یک حزب واحد تاکید داشت و اصلاح و خلوص نژادی ملت آلمان از اهداف کلی آن به شمار می‌رفت.

به قرن 20 باز می گردیم تا تصاویری از ارتش آمریکایی-آلمانی نازی را ببینیم و با یکی از رهبران آن به نام فریتس جولیوس کوهن آشنا شویم؛ نامی که شاید تا به حال آن را نشنیده باشید. کوهن فردی آلمانی تبار بود که در سال 1934 تابعیت آمریکایی را نیز به دست آورد و پیش از جنگ جهانی دوم موفق شد تا به رهبری ارتش آلمانی- آمریکایی که در ماه مارچ سال 1936 ایجاد شده بود، منصوب شود. 

امروز می خواهیم به تاریخ سفر کنیم و از حکومت نازی بیشتر بدانیم. شاید روزها زمان لازم باشد تا به شناختی کامل از این دوره دست پیدا کنیم اما امروز به گشتی تصویری و کوتاه، بسنده خواهیم کرد. کارناوال می خواهد به گذشته ای بازگردد که تداعی کننده ی احساساتی متفاوت برای بسیاری از انسان هاست؛ برخی در این سفر طعم درد و رنج و وحشت را می چشند و برخی دیگر آن را تنها روایتی تاریخی می دانند.

همراه کارناوال باشید.

Photo by : Unknown

1- هزار نفر در رژه | نیوجرسی

این رژه در تاریخ 18 ژوئیه 1937در نیو جرسی (New Jersey) انجام شد و بالغ بر هزار نفر به همراه پرچم نازی ها و آمریکا در آن شرکت کردند.

Photo by : Unknown

2- جوانان آلمانی در کمپ | نیوجرسی

Photo by : Bettmann Archive

3- گردهمایی نازی های آمریکایی | نیویورک

Photo by : Bettmann Archive

4- خیابان آدولف هیتلر | نیویورک

این خیابان در کمپ تابستانی زیگفرید (Siegfried) در جزیره لانگ (Long) قرار گرفته بود.

Photo by : Bettmann Archive

5- محافظانی از نژاد آمریکایی-آلمانی | کالیفرنیا

این محافظان برای جلوگیری از هرج و مرج در زمان سخنرانی فردز کوهن ( Fritz Kuhn) رهبر آمریکایی نازی ها، در تاریخ 30 آوریل 1939، به مکانی در نزدیکی لس آنجلس آمده اند.

Photo by : Unknown

6- برخی از اعضای جنبش جوانان نازی | نیوجرسی

Photo by : Unknown

7- جشن سالگرد اردوگاه نازی ها در سال 1938

Photo by : Bettmann Archive

8- جشن روز آلمان در اردوگاه نازی ها

در این تصویر احترام و سلام آمریکایی ها به ارتش نازی را می بینید.

Photo by : Bettmann Archive

9- افسران ارتش نازی

افسری که صورتش به طور کامل دیده می شود، فریتز کوهن (Fritz Kuhn) نام دارد که پس از رای گیری به عنوان رهبر کلی نازی ها انتخاب شد.

Photo by : Unknown

10- ادای احترام فریتز کوهن به هیتلر

Photo by : Bettmann Archive

11- رژه ارتش در خیابان 86 شرقی | نیویورک

Photo by : Unknown

12- گردهمایی برای جشن روز آلمان | نیویورک

همانطور که در تصویر می بینید، ارتش آلمانی-آمریکایی سعی در خاتمه دادن به این گرد همایی دارد.

Photo by : Unknown

13- بر هم زدن جنبش ضد نازی ها با کمربند!

Photo by : Unknown

14- نمایش اولین فاشیست | نیویورک

در این تصویر اجتماعی 20000 نفره را می بینید که در مدیسن اسکوئر گاردن (Madison Square Garden) صورت گرفته است. در این گردهمایی پرتره ای از جورج واشنگتن (نخستین رئیس جمهور آمریکا) رابه نمایش گذاشته بودند و از وی به عنوان اولین فاشیست نام بردند. آنها مدعی شدند که جورج اولین کسی بود که فهمید دموکراسی فایده ای ندارد.

Photo by : Bettmann Archive

15- تدابیر امنیتی شدید | نیویورک

پلیس شهر نیویورک در برابر جمعیت جمع شده در مقابل محلی با نام مدیسن اسکوئر گاردن صف آرایی کرده تا مانع از برخورد آنها با نیروهای ارتشی شوند که برای اجرای مراسمی خاص آماده می گردند. این اتفاق در روز 20 فوریه 1939 افتاد و پلیس منطقه حدود 1500 نفر را تحت کنترل و محاصره در آورد.

Photo by : Murray Becker

16- برخورد با تظاهر کنندگان 

Photo by : Unknown
Photo by : Harry Harris

17- فریتز کوهن در لباس نظامی

در 20 فوریه سال 1939 او در مراسم برگزار شده در محل مدیسن اسکوئر گاردن حاضر شد و بارها و بارها اظهاراتی را علیه یهودیان تکرار کرد.

Photo by : Unknown

18-  سخنرانان و افسران آمریکا و آلمان

 این عکس در 25 سپتامبر سال 1939 گرفته شده که افسران و سخنرانان در مقابل پرچم آمریکا شام را میل نمودند و توصیه های بی طرفانه ی رییس جمهور رزولت (President Roosevelt) را محکوم کردند.

Photo by : Unknown

19- پایبندی به صلیب شکسته

Photo by : Bettmann Archive

20- فریتز کوهن به زندان رفت!

 در سال 1939 او به جرم اختلاس بازداشت و روانه ی زندان شد. در آن جا حق شهروندی او لغو و به عنوان یک بیگانه به زندان فدرال تگزاس فرستاده شد اما بعد ها در سال 1945 به آلمان منتقل گردید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

آیا تا به حال در رابطه با نازی ها و فعالیت های آن ها مطالعه کرده اید؟

نظر شما در رابطه با هیتلر و افکارش چیست؟

نظرات و عقیده های خود را با ما درمیان بگذارید.

7 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

درود بر روح پاک آدولف هیتلر ، جهان باید از شر صهیونیست ها پاک گردد . در آیات مقدس قرآن کریم هم آمده است که بعضی از یهودیان از دسته گناهکاران نیستند ، باید بدانیم که تمام قوم یهود فاسد نیستند اما دسته ای از آنها در میان مردم فساد میکنند. شریف ترین و پاک ترین ایدئولوژی که بشریت در تاریخ خود تجربه کرده است ، در حکومت آدولف هیتلر به مرحله اجرا در آمد اما دشمنان بشریت آن نور تابان آرمانگرایانه انسانی را که در تلالو آسمان خرد می درخشید را به ورطه خاموشی کشاندند .

20 فروردین 1399

آرمین
درود بر پیشوا آدولف هیتلر
ای کاش حزب نازی دوباره بتونه قدرت بگیره و دنیا جای بهتری بشه برای زندگی

06 بهمن 1397

ناشناس

درود بر شرف پیشوا آدولف هیتلر

31 مرداد 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET