karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 اسفند 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

فضایی مناسب برای بازی‌های دریایی در سواحل مازندران وجود ندارد.

وی اظهار کرد:

سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری ۲.۵ برابر شغل‌ها در بخش‌های دیگر در ایران است و به ازای هر ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان یک شغل در حوزه گردشگری ایجاد می‌شود، این در حالی است که اگر این عدد در بخش صنعت گنجانده شود؛ عدد آن به ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

او با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال درحوزه گردشگری ۱۰ برابر، ارزان‌تر از دیگر شغل‌هاست و می‌توان آن را از مزیت‌های بخش گردشگری دانست، گفت:

در بخش گردشگری به ازای هر شش تا هشت گردشگر خارجی یک شغل و به ازای هر ۲۵ گردشگر داخلی یک شغل ایجاد می‌شود.

معاون رییس‌ جمهور با بیان اینکه در هر نقطه که دولت در سرمایه‌گذاری دخالت داشته، نتیجه رضایت‌بخش نبوده است، بیان کرد:

در حوزه گردشگری با وجود دارا بودن بودجه، بیشترین اقدامات در بخش‌های غیردولتی و سرمایه‌گذارانی که در این حوزه فعال هستند، صورت گرفته است و مازندران نیز در زمینه سرمایه‌گذاران غیر دولتی فعال است.

مونسان در پاسخ به این سوال که چرا گردشگری دریایی در آب‌های دریای خزر مانند جزیره کیش رونق ندارد، توضیح داد:

کیش جزیره منحصر به فردی است که نگاه ویژه ای به آن وجود دارد؛ این در حالی است که مازندران پذیرای حجم زیادی از گردشگران داخلی و خارجی در فصول مختلف سال است.

به گفته‌ او در مازندران از دریا بهره زیادی برده نشده است و وجود ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در سواحل آن و مهیا نبودن فضایی مناسب برای بازی‌های دریایی از دلایلی هستند که باعث شده اند مازندران از جزیره کیش عقب بماند.

دریای خزر

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.