ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه با حضور شهردار تهران، معاونان شهردار تهران و سفرای کشورهای مختلف در محل بوستان گفتگوی تهران آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه علی محمد مختاری -مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران- با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت گل و گیاه گفت:

سالانه حجم صادرات گل و گیاه در کشور رقمی معادل ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار است. قطعا باید از صنعت گل و گیاه حمایت کنیم و همزمان بر روی صنعت بسته بندی آن اقدامات موثری را انجام دهیم.

وی افزود:

هفدهمین دوره نمایشگاه گل و گیاه با شرکت ۲۹۰ تولید کننده داخلی و ۱۷ شرکت تولید کننده خارجی از کشورهای آلمان، سوئیس، ترکیه، هلند و … از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد و تا سیزدهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۱ پذیرای علاقمندان به صنعت گل و گیاه خواهد بود. این نمایشگاه در چهار سالن اصلی به مساحت ۷۵۰ متر مربع اجرایی شده است.

او در ادامه توضیح داد:

بسیاری از محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه شده است قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است و امکان تولید صنعتی آنها میسر شده است. بی تردید بخش عمده‌ای از اشتغال کشور از همین صنعت تامین شده است به شکلی که در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار تولید کننده داخلی در سطح کشور در حوزه صنعت گل و گیاه داریم لذا لزوم حمایت از آن بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به وجود تنوع گونه‌های گیاهی در ایران و برخورداری این سرزمین از نعمت چهار فصل گفت:

کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که از نعمت وجود چهار فصل برخوردار باشد لذا ایران اسلامی با داشتن این نعمت، گونه‌های متنوع گیاهی را دارد که می‌تواند عرصه رقابت و ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گل و گیاه را فراهم کند.

وی تاکید کرد:

در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه در تهران کاروانی از گل و گیاه در سطح شهر تردد خواهند داشت تا شهروندان تهرانی از زیبایی‌های گل در فصل بهار بهره‌مند شوند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
ترانه معنوى

هر ساله دم عيد اين نمايشگاه باز ميشد

06 فروردین 1399

آرمان اسلامی

بسیار عالی

10 اردیبهشت 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET