ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بخش عکاسی در سفر کارناوال در تلاش است تا با انتخاب موضوع های متنوع و جذاب، قسمت متفاوت و مفرحی برای خوانندگان خود ایجاد کند تا از این طریق آنها را با کار بزرگترین و بهترین عکاس های دنیا آشنا سازد، به گوشه و کنار دنیا سرک بکشد و اطلاعات مفید و در عین حال مختصری در اختیارشان بگذارد. هر چند انتخاب عکاسی که بتواند تمام ویژگی های خوب را داشته باشد همیشه کار چندان آسانی نبوده اما موضوع عکاسی امروز، به اندازه ای تماشایی و جالب است که احتیاجی به توضیح اضافه ندارد. 

عکاسی در سفر امروز کارناوال به عکس های خلبانی با ذوق و با استعداد اختصاص دارد که به کشورهای مختلف دنیا سفر کرده و از کابین پروازی اش هزاران عکس زیبا و فوق العاده انداخته است. کریستین ون هیجست (Christiaan van Heijst) سی و پنج ساله، تاکنون توانسته تصاویر تماشایی از شهرهایی که از روی آنها پرواز کرده است، راه شیری و شفق قطبی ثبت کند. این خلبان هواپیمای کارگو (باربری) 747 همیشه در پروازهایش دوربین خود را همراه می برد تا بتواند چشم انداز طبیعی فوق العاده ای که در ارتفاع 30000 فوتی (در حدود 9 کیلومتر) از زمین می بیند را از این طریق جاودانه کند. 

کریستین در مورد تجربه های عکاسی خود می گوید:

بعضی وقت ها سخت است تا به مردم توضیح بدهم چه احساسی دارم هنگامی که شهرها، کشورها، اقیانوس ها و قاره ها زیر بال هواپیما سُر می خوردند و شما در همان زمان از زمین جدا شده اید. 

با ما همراه باشید تا نگاهی به عکس های این خلبان هنرمند بیندازیم.

1- زمانی که صحبت از عکاسی از کابین می شود، نام کریستین ون هیست در بین بهترین ها قرار می گیرد. این عکس از بالای کشور عزیزمان ایران گرفته شده است. 

Photo by : Christiaan van Heijst

2- این تصویر تماشایی، زمانی که کریستین نیمی از اقیانوس اطلس را طی کرده بود گرفته شده است. 

Photo by : Christiaan van Heijst

3- آنچه در این تصویر می بینید انحنای زمین است که با هنرمندی تمام توسط کریستین هنگامی که هواپیما در ارتفاع بسیار بالایی از سیاره خاکی مان قرار داشته، به ثبت رسیده است. 

Photo by : Christiaan van Heijst

4- در این تصویر کریستین نور شفق های شمالی را بر فراز استان آلبرتا، کانادا به شیوه ای منحصر به فرد در قاب دوربین جاودانه کرده است. 

Photo by : Christiaan van Heijst

5- بیشتر اوقات من تنها کسی هستم که می توانم این مناظر را از این چشم انداز ببینم و به همین جهت احساس نیاز کردم تا این زیبایی را جاودانه و آن را با دیگر مردم دنیا قسمت کنم. 

Photo by : Christiaan van Heijst

6- کریستین در ادامه توضیح می دهد که او همیشه در تعجب است که چطور تاریکی و نور در ارتفاعی بسیار بالا از سطح زمین، این گونه با هم در کشمکش هستند. در این تصویر نیز می توانید نور شهر لندن را ببینید که زیر آسمان وسیع می درخشد. 

Photo by : Christiaan van Heijst

7- راهی برای درخشیدن

انتخاب عکس ها در این مطلب بر اساس ثبت تصاویری که در آنها از تکنیک عکاسی با نوردهی طولانی استفاده شده، انجام گرفته است.

کریستین در همین زمینه توضیح می دهد: 

فکر می کنم هر عکسی داستان خود را دارد و همه آنها در کنار هم، مانند یک پازل داستان دیگری را تعریف می کنند. تمام این تصاویر می خواهند این را به ما یادآوری کنند که پرواز در شب در این کره خاکی به چه شکل است. 

همچنین انتخاب تصاویری که با تکنیک عکاسی با نوردهی طولانی و از کابین هواپیما گرفته شده اند به ما نشان می دهد امکان انجام این گونه عکاسی ها در آسمان وجود دارد. میل به ثبت تصویر از چنین چشم اندازهای زیبایی زمانی که نخستین بار کار خلبانی ام را انجام دادم در من به وجود آمد. 

چشم اندازهای مسحورکننده در شب از کابین هواپیما در کنار تمام این نورهای کوچک، شهرهایی که از آنها می گذشتیم، ستاره های بی شمار، راه شیری، شهاب سنگ ها و برخی اوقات شفق های قطبی، چیزی بود که باید به وسیله دوربین به ثبت می رسید. 

Photo by : Christiaan van Heijst

8- کریستین می گوید آسمان هایی که او در آنها پرواز می کند به مانند زمینه ای برای عکاسی های اوست. 

Photo by : Christiaan van Heijst

9- این تصویری از کابین خلبانی هواپیمای 747 کریستین، بر فراز شهر کبک در کاناداست؛ زمانی که به سمت اقیانوس اطلس پرواز می کردند. 

Photo by : Christiaan van Heijst

10- کابین خلبانی کریستین

بیشتر مردم با این حرف موافق هستند که اینجا یکی از خاص ترین دفتر کارهای دنیاست. 

کریستین در ادامه اضافه می کند:

نورها در آسمان رفتاری کاملا متفاوت با آنچه در سطح زمین از آنها می بینیم دارند. این ویژگی با چشم انداز منحصربه فردی که خلبان ها از کابین شان دارند در هم می آمیزد و زمینه ای فوق العاده برای عکاسی های من به وجود می آورد. 

موضوع دیگری که مرا مجبور کرد تا این صحنه ها را به ثبت برسانم این بود که هر دورنما، ابر و منظره ای به طور دائم در حال تغییر است و شما هیچ گاه، هیچ چشم اندازی را دو بار نمی بینید. 

Photo by : Christiaan van Heijst

11- مرد پشت لنز می گوید:

اینجا کریستین را می بینید که برای تنوع رو به روی دوربین ظاهر می شود. 

Photo by : Christiaan van Heijst

12- پرواز در ارتفاع بالا.

کریستین از کابین خلبانی هواپیمای 747 خود در ارتفاع 33000 فوتی (در حدود 10 کیلومتر) به چشم انداز رو به رویش خیره شده است. 

Photo by : Christiaan van Heijst

سخن آخر 

به همراه شما به تماشای عکس هایی خارق العاده از زمین از دید یک خلبان نشستیم. کسی که توانست استعداد و ذوق خود را در هنر عکاسی به زیبایی به نمایش بگذارد و نشان دهد هر انسان می تواند از جنبه های مختلف زندگی خود و محیط اطرافش لذت ببرد. 

نظر شما در مورد تصاویری که دیدیم چیست؟

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که از چشم اندازی که محل کار یا زندگی تان در اختیارتان قرار می دهد برای عکاسی استفاده کنید.

اگر این کار را انجام داده اید یا به فکر انجام دادن آن افتاده اید خوشحال می شویم عکس های تان را اینجا در کارناوال با ما و دیگر دوستان تان به اشتراک بگذارید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.