ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همراه کارناوال بیایید تا سری به یکی از کشورهای مرکز اروپا بزنیم. مجموعه حاضر، عکس های کشور مجارستان را به نمایش گذاشته و کاری از استیون آلوارز (Stephen Alvarez)، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک است. آلوارز در طی سفرش به این کشور، دیدنی های مجارستان را ثبت کرد و با کوله باری از تصاویر شهر بوداپست، ماجراجویی اش را به اتمام رساند. حتما می دانید که پایتخت مجارستان، بوداپست نام دارد و درست در کنار رود دانوب جا خوش کرده است. در ادامه 20 عکس از کشور مجارستان می بینیم که می تواند شما را برای سفر به این کشور ترغیب کنند. 

1- انوار طلایی خورشید خودش را به روی دیوارهای باستیون ماهیگیران (Fisherman's Bastion) در بوداپست می اندازد. بد نیست بدانید باستیون نوعی ساختمان ایوان مانند با کاربری نظامی است که در اطراف شهرها ساخته می شد. باستیون ماهیگیران بوداپست، یکی از مشهورترین جاذبه های پایتخت مجارستان است که محل مناسبی برای تماشای رود دانوب به شمار می رود. این باستیون با معماری نئوگوتیک و نئوکلاسیک بنا شده است. 

Photo by : Stephen Alvarez

2- شبه جزیره تیهانی (Tihany) به سبب مزارع در هم فشرده اسطوخودوس‌ و صومعه‌ زیبایش شهرت دارد. در این عکس نمایی وسیع و پانورامایی از صومعه تیهانی (Tihany Abbey) را می بینید که در سال 1055 میلادی به دستور آندراش یکم (King András I) بنا شده است. این صومعه در قرن هجدهم مورد بازسازی قرار گرفت. 

Photo by : Stephen Alvarez

3- قایقی تنها را می بینید که در دریاچه بالاتون (Lake Balaton)، بزرگترین دریاچه در مرکز اروپا پیش می رود. این دریاچه یکی از مراکز تفریحی مهم برای ساکنان مجارستان محسوب می شود و بسیاری می آیند تا در کنار آن به تفریحات آبی مشغول شوند. 

Photo by : Stephen Alvarez

4- در این تصویر چراغ های صومعه تیهانی را می بینید که در تاریکی هوا، فضا را به زیبایی روشن کرده اند. بد نیست بدانید از دیگر جاذبه های شبه جزیره تیهانی، وجود خصوصیات زمین شناسی آتفششانی در این منطقه است. 

Photo by : Stephen Alvarez

5- شاهد یک قایق ماهیگیری تنها هستید که در انتهای روز و در کناره نی ها به اسکله چوبی و کوچک دریاچه بالاتون بسته شده است. در این منطقه چندین محل ماهیگیری وجود دارد که دریاچه بالاتون به جهت ماهی های سوف (Zander) خوشمزه اش محبوبیت دارد. 

Photo by : Stephen Alvarez

6- شناگر سحرخیزی را می بینید که در حین شنا در دریاچه هیویز (Hévíz)، به قایق سواری بر می خورد. این دریاچه آبگرم که در غرب مجارستان قرار گرفته، خاصیت درمانی دارد.

Photo by : Stephen Alvarez

7- ساختمان با ابهت پارلمان بوداپست، یکی از جاذبه های چشم نواز این کشور به شمار می رود که در هر زمانی از روز دیدنی‌ست. البته اگر این ساختمان را از آن سمت رود دانوب تماشا کنید، متوجه خواهید شد که جلوه این ساختمان در شب ها چیز دیگری‌ست. احداث این ساختمان در سال 1896 میلادی به مناسبت سالگرد هزارسالگی مجارستان آغاز شد و ساخت آن در سال 1904 میلادی به اتمام رسید. 

Photo by : Stephen Alvarez

8- پل زنجیر بوداپست (Széchenyi) یکی از هفت پلی است که در مرکز بوداپست بر روی رود دانوب ساخته شده است. در سمت شرقی این پل، کاخ باشکوه و 4 فصل «گرشام» (Gresham) و آکادمی علمی مجارستان به چشم می خورد و در سمت غربی پل نیز قطار کابلی شهر شما را به قلعه بودا (Buda Castle) می رساند. 

Photo by : Stephen Alvarez

9- در این تصویر، بخش هایی از منطقه مشهور توکاج (Tokaj) را می بینید. این منطقه جزو میراث جهانی یونسکو است و به سبب تاکستان های انگورش شهرت دارد. 

Stephen Alvarez 
Stephen Alvarez 

10- در این تصویر مسیری را می بینید که به منظره ای زیبا از حفاظتگاه طبیعی تنگرسِم (Tengerszem) در منطقه توکاج منتهی می شود. این عکس در معدنی متروکه به ثبت رسیده که در سال 1907 میلادی تعطیل شد و امروزه این گونه با آب باران پر شده است.

Photo by : Stephen Alvarez

11- با برآمدن خورشید، پرچم مجارستان نیز بالای مسیر منتهی به قلعه فوزیر (Füzér) به اهتزار درآمد. در این تصویر همچنین مناظری از کوه های زمپلین (Zemplén) را می بینید. 

Photo by : Stephen Alvarez

12- نمایی هوایی از قلعه فوزیر در کنار غروب خورشید، منظره ای بی بدیل پدید آورده است. فوزیر، قلعه ای قرون وسطایی و مستحکم است که بر بالای تپه ای صخره ای و بر فراز روستایی سوت و کور قرار دارد. 

Photo by : Stephen Alvarez

13- آلوارز می نویسد:

در سفرمان به روستای ماد (Mád)، در شمال مجارستان هم رفتیم و برای شکم گردی سری به رستوران گوستو (Gusteau) زدیم. گبور هوروارث (Gábor Horváth)، سرآشپز حرفه ای این رستوران، با استفاده از محصولات تازه منطقه توکاج، غذایی خوشمزه و منحصر به فرد برای ما آماده کرد. 

Stephen Alvarez 
Stephen Alvarez 

14- سه کایاک سوار را می بینید که در رودخانه بودروگ (Bodrog) در منطقه توکاج پیش می روند. تلاقی رودخانه های بودروگ و تیسا (Tisza) در این منطقه، فضایی سربسز و دلنواز را در اطراف کوه های زمپلین پدید آورده است. 

Photo by : Stephen Alvarez

15- در اطراف روستای ماد نیز تاکستان های بسیاری به چشم می خورد. 

Photo by : Stephen Alvarez

سخن آخر

با هم به کشور مجارستان رفتیم و از دیدنی های مشهور تا روستاهای سرسبزش را از قلم نینداختیم. 

نظر شما درباره این تصاویر چه بود؟ کدام را بیشتر دوست داشتید؟

از جاذبه های کشور مجارستان اطلاعی داشتید؟

دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار برای سفر تصویری به سراغ کدام گوشه کره زمین برویم. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET