ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

جاذبه های هزار رنگ ایران عزیزمان قلب بسیاری از انسان ها را در آن سوی مرزها تسخیر و آنها را راهی سفر کرده است. دانیل ریکاردو گونزالز (Daniel Ricardo Gonzalez) یکی از همین افراد است که در سال 2016 به تمام شنیده هایش از ایران پشت پا زده و به کشورمان آمده تا خودش واقعیت را از نزدیک لمس کند. او چشم و گوشش را بر روی تمام تبلیغات منفی و ضد ایران بسته، کوله بارش را جمع کرده و با دوربین عکاسی‌اش راهی این سرزمین کهن شده است.

او سال هاست در سفر به سر می برد و تا کنون بیش از 40 کشور دنیا را دیده است تا با جلوه ها و مردمان آنها آشنا شود و تصاویری تماشایی را به ثبت برساند. وی از ایران به عنوان سرزمینی با مردمان مهمان نواز یاد می کند که بهترین میزبانی را از مهمانان خود به عمل می آورند و به خوبی مراقب‌شان هستند. دنیل تصاویر سفرهایش را در وبسایت خود منتشر می کند تا تجربیاتش را با دیگران به اشتراک بگذارد و آنها را در دیدن زیبایی های زمین سهیم کند. این عکاس آلمانی درباره عکس هایی که از سفر به ایران به ثبت رسانده می گوید:

این تصاویر را ببینید و مسحور زیبایی های کشوری شوید که کلیشه های غربی نمی گذارند به خوبی آن را بشناسیم. این عکس ها به شما می گویند که ایران اصلا شبیه کلیشه هایی که به خورد ما می دهند نیست!

دنیل تصاویر بسیاری را از ایران به ثبت رسانده و تمام عکس های او از کشورمان در یک مطلب نمی گنجد. برای همین این بار تصاویر ایران از مجموعه "گرگ و میش و شب" او را بر گزیده ایم و می خواهیم به شما نشان دهیم که گوشه و کنار این مرز و بوم با فرا رسیدن شب چه چهره ای به خود می گیرد. 

همراه کارناوال باشید و از دیدن این تصاویر تماشایی غرق در لذت شوید...

Photo by : Unknown

1- کاخ عالی قاپو | اصفهان

کاخ عالی قاپو از جمله سازه های دوره صفوی است که در میدان نقش جهان اصفهان قرار دارد. این کاخ با 48 متر ارتفاع و 6 طبقه یکی از دیدنی ترین جاذبه های اصفهان به شمار می رود و گچ بری ها و مینیاتورهای به کار رفته در آن از شهرت خاصی بر خوردار هستند.

Photo by : Unknown

2- ساحل مفنق | جزیره هرمز

هرمز به سبب خاک سرخی که دارد، شهر خاص و عام شده است. ساحل مُفَنِق یکی از زیباترین سواحل این جزیره به شمار می رود که گردشگران بسیاری در آن کمپ برپا می کنند و شبی به یاد ماندنی را در کنار آب های خلیج نیلگون فارس می گذرانند. در اولین تصویر لحظات پایانی روز را در این ساحل می بینید و پس از آن شاهد هنرنمایی آسمان شب هستید.

ورود به صفحه اختصاصی ساحل سرخ هرمز

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- آتشکده زرتشتیان | یزد

آنچه در تصویر می بینید سازه ای مربوط به دوره پهلوی اول است که آتشکده زرتشتیان نام دارد. آتش درون این آتشکده بیش از ۱۵۰۰ سال است که می سوزد و از مکانی دیگر به اینجا منتقل شده است.

Photo by : Unknown

4- مسجد آقابزرگ | کاشان

مسجد آقابزرگ، مجموعه ای متشکل از یک مسجد و مدرسه است که ساخت آن به دوران محمدشاه قاجار باز می گردد. این مسجد از نظر تزیین ها و عناصر به کار رفته در آن یکی از باشکوه ترین سازه های مذهبی ایران به شمار می رود.

Photo by : Unknown

5- سی و سه پل | اصفهان

پل های تاریخی زاینده رود از جمله دیدنی های شهر اصفهان هستند و یکی از معروف ترین آن ها سی و سه پل است. این پل به هنگام شب جلوه ای خاص پیدا می کند و مردم در کنار آن به خوش گذرانی می پردازند.

ورود به صفحه اختصاصی سی و سه پل اصفهان

Photo by : Unknown

6- کویر ابوزیدآباد | آران و بیدگل

ابوزیدآباد در شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان قرار دارد و یکی از دیدنی ترین کویرهای ایران به شمار می رود.

Photo by : Unknown

7- میدان امیر چخماق | یزد

میدان امیر چخماق مهم ترین میدان شهر یزد است که از دیرباز میزبان اجتماعات مردمی بوده و اهمیت بسیاری برای ساکنان یزد دارد.

ورود به صفحه اختصاصی میدان امیرچخماق

Photo by : Unknown

8- خانه عامری ها | کاشان

خانه عامری ها در دوران زندیه بنا شده و یکی از بزرگترین خانه ‌های تاریخی شهر کاشان است. این خانه امروزه به عنوان یک اقامتگاه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

9- مسجد امام | اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان میزبان بناهای متعددی است که یکی از آنها مسجد امام نام دارد و بسیار چشم نواز است. جلوه این مسجد و انعکاس تصویر آن در آب سوژه عکاسی خوبی به شمار می رود.

Photo by : Unknown

10- شب در راه است | جزیره قشم

Photo by : Unknown

سخن آخر

به گوشه و کنار ایران عزیزمان سر زدیم و زیبایی های آن را از لنز دوربین یک عکاس آلمانی دیدیم. 

نظرتان در مورد این تصاویر چیست؟

آیا تا به حال به زیبایی های شب در کشورمان دقت کرده بودید؟

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
سعیدرضا روشن ضمیر

سبک عکاسی کاخ عالی قاپو برام عکسهای

 

Mohammad Reza Domiri Ganji
 رو تداعی کرد

03 دی 1396

امین
سلام خسته نباشید.
ساحل مفنق(Mofanegh)/جزیره هرمز

02 دی 1396

شهرزاد

بسیار زیبا

25 آذر 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET