ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در روزگاران گذشته، مردم با سختی فراوان بار سفر می بستند و راهی سرزمین های دور می شدند تا جلوه های متفاوتی را ببینند و تجربه های تازه ای به دست آورند. مدت ها طول می کشید تا یک نفر از سفر بازگردد و از دیده هایش برای دیگران بگوید تا آنها را در تجربه های تلخ و شیرین سفرش شریک کند. امروزه اوضاع بسیار متفاوت است؛ با وجود هنر عکاسی و افرادی که سرشان برای کشف تازه ها درد می کند، می توان روی مبل راحتی نشست و در عین حال سفری به دورترین نقطه دنیا داشت.

فابیو موسکاتلی (Fabio Moscatelli) یکی از ماجراجویانی‌ست که به نقاط مختلف دنیا سفر می کند و به ثبت تصویر از آنها می پردازد. وی در عین علاقه بی پایانش به ماجراجویی، عکاس خبره ای نیز محسوب می شود و جوایز بسیاری را نیز به دست آورده است. فابیو اهل ایتالیاست و از ۲۵ سالگی در حرفه عکاسی فعالیت می کند. او در ابتدا تنها یک دستیار عکاس در استودیوها و مراسم ها بود اما بعد ها به عکاسی اجتماعی و قومیتی روی آورد و موفق شد در سال ۲۰۱۵ اولین کتاب خود را به چاپ برساند.

وی این بار راهی کشور رومانی شده و در جستجوهایش به منطقه ای به نام مارامورش (Maramureș) رسیده است که شاید تا به حال کمتر کسی نامش را به عنوان یک مقصد ناب شنیده باشد. این عکاس ماجراجو، مارامورش را این گونه توصیف می کند:

به نظر من تنها چند راه برای چشیدن دوباره طعم حقیقی و واقعی زندگی روستایی وجود دارد که یکی از آنها دسترسی به یک ماشین زمان و سفر به صد سال گذشته است و دیگری می تواند تنظیم یک برنامه سفر به منطقه مارامورش در شمال رومانی باشد. در اینجا چهره هایی را می بینید که نور خورشید رنگین شان کرده و دست ها نشانه های کوشش و تلاش بسیار را بر خود دارند. درِ خانه های رنگارنگ روستایی به روی همه باز است و مردم با آغوش باز پذیرای مهمان ها هستند. این سرزمین تا به حال رنگ پیشرفت را به خود ندیده است. اینجا همان جایی‌ست که می توانید در آن شیر تازه دوشیده شده گاو را بخورید یا از تخم مرغ های تازه لذت ببرید. از همه مهم تر فرصت ملاقات با مردمانی ناب را دارید؛ مردمان مارامورش.

کارناوال می خواهد تعدادی از تصاویر این عکاس را با شما به اشتراک بگذارد. با ما باشید و غرق در تماشای این عکس های زیبا شوید...

Photo by : Unknown

1- یک عکس خانوادگی جذاب

Photo by : Unknown

2- آماده شدن برای یک روز تازه

Photo by : Unknown

3- عشقی که پا به پای مان پیر شد

Photo by : Unknown

4- همزیستی مسالمت آمیز

Photo by : Unknown

5- آغوش گرم خانه

Photo by : Unknown

6- دست نوازشگر

Photo by : Unknown

7- سخت مشغول کار

Photo by : Unknown

8- چهره ای سرشار از مهربانی

Photo by : Unknown

9- خطوطی که داستان های زیادی برای گفتن دارند

Photo by : Unknown

10- به دور از شهر و همهمه هایش

Photo by : Unknown

11- چشمانی پر از حرف

Photo by : Unknown

12- آرام قدم بردار...

Photo by : Unknown

سخن آخر

روستاها در کشورهای دیگر نیز جاذبه های خاص خود را دارند و شما را با مردمانی ساده و بی پیرایه آشنا می کنند که زندگی را به شکل متفاوت می شناسند.

از سفر تصویری امروز لذت بردید؟

آیا با این منطقه آشنایی داشتید؟

از سایر جاذبه های رومانی چه می دانید؟

دیدگاه ها و تجربه های خود را با ما با اشتراک بگذارید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET