ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 مرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

ایران عزیزمان، تا به حال میزبان مسافران بسیاری بوده است. برخی از این مسافران، با شنیدن توصیفات زیبا درباره کشورمان، برای آمدن به این سرزمین سراپا شوق شده اند. آن ها داستان هایی درباره تمدن و آثار باستانی به جا مانده از این دیار را شنیده اند؛ تصاویری از شمال کشورمان و جنگل های سرسبز را دیده اند و یا به شوق زیارت آرامگاه حافظ و سعدی و لمس گوشه ای از ادبیات پارسی، ایران را برای سفر برگزیده اند. اما افراد دیگری نیز راه ایران را پیش می گیرند؛ کسانی که فقط از سر کنجکاوی سرزمین مان را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند. این افراد به ایران می آیند تا ببینند اخبار سیاهی که در دنیا راجع به کشورمان می شنوند، تا چه حد صحت دارد. همه این مسافران، با صحنه ای حیرت انگیز مواجه می شوند که شاید هیچ گاه نتوانند آن را از خاطر پاک کنند؛ مردمی مهربان، طبیعتی زیبا و دل انگیز، میراثی از تاریخ در هر گوشه و ... .

یکی از افرادی که در چند وقت گذشته به کشورمان آمده و کوله بارش را با خاطرات خوش و تصاویر زیبا پر کرده است، اولینا (Evelina) نام دارد؛ دختری بیست و پنج ساله، اهل کشور سوئد. این بانوی جوان، در گذشته تنها ماهی یک بار به سفر می رفت اما این برایش کافی نبود؛ پس تحولی عظیم در زندگی اش ایجاد کرد. او تصمیم گرفت که زندگی اش را در سفر ادامه دهد و در دسامبر 2016، به این تصمیمش جامه عمل پوشانید. حال اولینا تجربیات سفرش را با تمام دنیا به اشتراک می گذارد و از این طریق، کسب درآمد می کند. این بانوی سوئدی تاکنون به بیش از 75 کشور از 6 قاره سفر کرده که یکی از مقاصد سفر او، ایران بوده است. او تاکنون دو بار به کشورمان آمده و  خاطرات این دو سفرش را با دنیا به اشتراک گذاشته است تا دیگران را متوجه اشتباه بزرگ شان نسبت به ایران بکند. ایران کشوری زیباست و مردم مهمان نوازی دارد؛ و اولینا هم مانند بیشتر گردشگرانی که به ایران می آیند، می خواهد این نکات دلپذیر درباره کشورمان را به دنیا گوشزد کند.

البته در سفر اولینا به ایران مواردی همچون آلودگی محیط زیست باعث ناراحتی این گردشگر شده اند. اولینا از حجم گسترده زباله ای که در طبیعت چشم نواز کشورمان دیده ابراز تاسف کرده است. به عقیده او، کشوری با این حجم زیاد افراد با سواد، نباید تا این اندازه نسبت به محیط زیست بی توجه باشد. در ادامه می خواهیم تصاویر سفر دوم اولینا به ایران در آوریل امسال (2018) -اوایل بهار 1397- را ببینیم و باری دیگر زیبایی های ایران عزیزمان را مرور کنیم.

کارناوال و اولینا را در این سفر تماشایی همراهی کنید.

Photo by : Unknown

1- ابتدای راه در پایتخت

گشت و گذار اولینا از تهران شروع شد. او با به ثبت رساندن تصویر دشت سرسبز در میانه راه تهران و طالقان چنین اظهار کرده است:

با وجود آن که پایتخت ایران، بسیار شلوغ و آلوده است، اما نیازی نیست که مسافتی طولانی را طی کنید تا با چشم اندازهای سرسبز و زیبا مواجه شوید.

2- جزیره هرمز

این گردشگر سوئدی حین سفرش به استان هرمز، مبهوت کوه های چند رنگ این خطه شده است.

ورود به صفحه معرفی جزیره هرمز

3- محو تماشای چشم انداز زیبای هرمز

Photo by : Unknown

4- جزیره قشم

این دختر سوئدی حین سفرش به جزیره قشم در دره چاهکوه قدم زده و از مناطق تماشایی دیگری نیز بازدید کرده است.

5- کلیسایی در روستای قلات

اولینا این تصویر را حین سفرش به روستای قلات در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شیراز به ثبت رسانده است. منظره ای که می بینید مربوط به یک کلیسای متروکه در این ناحیه است.

Photo by : Unknown

5- جلوه همیشه تماشایی باداب سورت

چشمه باداب سورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد و کمتر گردشگری، حین سفرش به ایران، گشت و گذار در این منطقه را فراموش می کند. این چشمه در سال 1387 به عنوان دومین میراث طبیعی کشورمان پس از کوه دماوند در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

Photo by : Unknown

6- ایران بیابان نیست...

اولینا مانند بسیاری از گردشگرانی که به کشورمان می آیند، از مناطق سرسبز و تماشایی اینجا حیرت زده شده و به ویژه حین گشت و گذارش در استان گلستان، بر سرسبزی ایران تاکید داشته است.

7- سفر به نیمه خود رسید

هنوز 5 هفته از گشت و گذارم در ایران باقی مانده و من، از همین حالا، برای ترک ایران غصه دارم!

این احساس اولینا، حین گشت و گذارش در گرگان بوده است.

Photo by : Unknown

8- گشتی در حوالی شاهرود

سفر جاده ای از گرگان به شاهرود، پیشنهاد جذابی ست که اولینا به همه گردشگران می کند.

9- معدن نمک گرمسار

تصاویر حیرت انگیز پیش روی تان در یکی از معادن نمک گرمسار عکاسی شده اند. در منطقه گرمسار 27 معدن نمک وجود دارد و درجه خلوص نمک این معادن بالای 98 درصد است.

10- تکیه بیگلربیگی کرمانشاه

تصویر زیبای پیش رو در تیکه بیگلر بیگی عکاسی شده است. تکیه ای که در زمان قاجار توسط عبدالله خان ملقب به بیگلربیگی ساخته شد و آیینه کاری های بسیار منحصر به فردی در آن به چشم می خورد.

Photo by : Unknown

11- چشم انداز مسحور کننده ماسوله

چطور می توان به ماسوله قدم گذاشت و محو تماشای طبیعت و معماری بی نظیر این روستای پلکانی نشد؟! اولینا نیز نمی تواند از خانه های زیبای  اینجا چشم بردارد...

ورود به صفحه معرفی ماسوله

Photo by : Unknown

12- روستای عجیب کندوان

فعالیت کوه های آتشفشانی سهند 140 هزار سال قبل به پایان رسید و آنچه از فعالیت های گدازه ای آن باقی ماند، روستای صخره‌ای کندوان را در حوالی شهر تبریز به وجود آورد.

ورود به صفحه معرفی روستای کندوان

 

Photo by : Unknown

سخن آخر

با یکدیگر به تماشای تصاویر اولینا حین سفرش به ایران نشستیم. شهرهایی همچون تهران، گرمسار، شاهرود، گرگان و جزایر قشم و هرمز، مقصد سفر این بانوی سوئدی بودند و ما نیم نگاهی بر چشم انداز زیبای این مناطق داشتیم. 

نظر شما درباره این تصاویر چه بود؟

آیا پیش از این، با اولینا آشنایی داشتید؟

کدامیک از تصاویر این بانوی جوان را بیشتر پسندیدید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
محمود

با سپاس از این مطلب شگفتیهای درون از برون بسیار بیشتره ای کاش میتونستیم از موانع آنان رد شیم اونوقت شگفتیهای بیرون به چشم نمیومد

27 اردیبهشت 1398

مرتضی

سلام  مطلب جالب بود . لطفا آدرس اینستاگرام این خانمو هم درج کنید . ممنونم از مطالب عالی شما . 

نسیم امینی

ممنون از نظر مثبتتون نسبت به کارناوال. آدرس اینستاگرام ایشون: earthwanderess

12 مرداد 1397

07 مرداد 1397

Nima Tavakoli

فکر میکنم که ایشون سوئدی بودن .

نسیم امینی

حق با شماست، مرسی از توجهی که به خرج دادین. تصحیحش کردیم.

13 مرداد 1397

05 مرداد 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET