مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

گردشگران و طبیعت گردان همه ساله به کشور های جدید و قاره های متفاوت پا می گذارند و با ذوق و شوقی فراوان گوشه گوشه ی این مکان های ناشناخته را می گردند. در این میان کم نیستند کسانی که فکر و ذکرشان، آرامش سفید رنگ قاره ی جنوبگان است و دوست دارند که قدم به قدم این قاره را کشف کنند. اما با توجه به شرایط آب و هوایی و ویژگی های این قاره، هر کسی توانایی لمس زیبایی ها و شگفتی های آن را ندارد. جنوبگان، قاره ای است که قطب جنوب را در برگرفته و سردترین نقطه کره زمین است.  این قاره توسط اقیانوس اطلس محاصره شده و جالب این که تا قبل از ژانویه ۱۸۲۰ کسی از محل دقیق آن اطلاعی نداشت تا این که توسط کاپیتان جیمز کوک (James Cook) کشف شد.

در تمامی جهان، گردشگران و انسان های بسیاری هستند که با تمام وجود دوست دارند شگفتی ها و جانوران زیبا این قاره را ببینند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، امروز همراه ما باشید تا با گردشی تصویری تا حدودی جنوبگان را کشف کنیم. در ادامه تصاویری خواهید دید که در سایت ایرپانو (AirPano) منتشر شده اند. این سایت عکس ها و ویدیو های 360 درجه ای را از نقاط مختلف دنیا منتشر می کند که حاصل تلاش تیمی از عکاسان روسیه ای است.

با کارناوال همراه باشید...

لازم به ذکر است که این مطلب تنها عکس هایی از قاره ی جنوبگان و قطب جنوب را به نمایش گذاشته است. در آینده با کارناوال همراه باشید تا اطلاعات کاملی از این قاره کسب کنید. 

1- شاخابه ای در قطب جنوب

شاخابه ی نیکو هاربر (Neko Harbor) در اواخر قرن بیستم توسط آدرین د گرلچه (Adrien de Gerlache) کشف شد. 

2-  پنگوئن های بازیگوش

3- جزیره ای با نام هلال ماه در جنوبگان

4- کشتی علمی-تحقیقاتی

آکادمیک سرگئی واویلف (Akademik Sergei Vavilov) نام یک کشتی علمی تحقیقاتی است که حدود 117 متر طول دارد.  

5- جزیره آستولبیل

جزیره آستولبیل (Astrolabe Island) در طی عملیات فرانسوی ها در قطب کشف شد.

6- نورهای جادویی خورشید قطب جنوب 

7- پنگوئن های عاشق جنوبگان

8- استراحت میان روز

تصویری زیبا از دو فُک فیلی ماده که در حال استراحت هستند.

9- منظره ای حیرت انگیز از قطب

10- ماجراجویان و شاید صاحبان جنوبگان

11- منظره ای پر از آرامش

در این تصویر کشتی پولار پایونیر (Polar Pioneer) را می توانید ببینید. این کشتی در سال ۱۹۸۵ به منظور انجام تحقیقات ساخته شد. 

12- تصویری از یک فک فیلی نَر

این جانور به طور متوسط حدود 3000 کیلوگرم وزن دارد. 

13- آرامش سفید رنگ قطب

14- شاتی زیبا و منحصر به فرد

فکی که در تصویر می بینید به طور ناگهانی در قاب دوربین عکاسان ایرپانو قرار گرفته است.

15- بندر لاکوری 

بندر لاکوری که در ساحل شمال غربی جزیره و در مجمع الجزایر پالمر در شبه جزیره قطب جنوب قرار دارد. این بندر در سال 1904 کشف شد و در سال های 1911 تا 1931 برای صید نهنگ از آن استفاده می شد.

16- ساحل دانکو 

ساحل دانکو (Danco Coast) در غرب قطب جنوب قرار دارد. 

سخن آخر

آیا دوست دارید به قطب جنوب سفر کنید؟

در رابطه با این قاره ی سفید رنگ چه می دانید؟

نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.