karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

شفق قطبی، این نمایش رقص نورها در آسمان، آن قدر رویایی است که تماشای آن از نزدیک و لمس زیبایی هایش، شاید نصیب هر کسی نشود؛ این که در بهترین زمان ممکن در بهترین مکان ممکن باشی و این نمایش آسمانی را ببینی، یک شانس است که نصیب هر کسی نمی شود. اما باز هم کم نیستند افراد خوش شانسی که توانسته اند شفق های قطبی را از نزدیک ببینند. عده ای از این افراد خوش شانس، دست و دلباز هم هستند و با ثبت این پدیده ی زیبا، لذت تماشای آن را با دیگران سهیم می شوند، مثل فردریک برومز (Fredrik Broms) که یک دهه از عمرش را صرف عکاسی از این رقص های آسمانی کرده است. او در جزیره ای به نام  کوالویا (Kvaløya) در کشور نروژ، 300 کیلومتری قطب شمال، لحظه های نابی از آبشار های سبز رنگ و گلوله های رقصان رنگین کمانی شکار کرده است. او عاشق عکاسی و به عنوان عکاس حیات وحش در شرکتی مشغول به کار است.

فردریک  در جزیره کوالویا زندگی می کند، ولی اصالتا اهل سوئد است. او ستاره شناس است و هیچ چیز به جز خیره شدن به ستاره های چشمک زن شب برای او جذاب تر نیست.

او در مورد این که چه چیزی باعث شده تا وی به این نقطه از کره ی زمین بیاید گفته:

تا جایی که به یاد می آورم همیشه زندگی در یک فانوس دریایی که با دریایی بی کران، زمزمه های باد و یخ های فراوان احاطه شده باشد، رویایی بس دست یافتنی برایم بوده است.

بهترین زمان برای دیدن شفق های قطبی بین ماه های اکتبر و مارس (9 مهر تا 11 فروردین) است و در همین زمان توریست های زیادی جهت دیدن این مناظر خیره کننده به میعادگاه این نورهای آسمانی یعنی کشور های فنلاند، لاپلند نروژی، گرینلند، سوالبارد، بخش های شمالی آلاسکا، کانادا ، روسیه و شمال سوئد سفر می کنند.

اگر دوست دارید در مورد این شگفتی های طبیعی بیشتر بدانید به مطالب زیر رجوع کنید:

تصاویری شگفت انگیز از شفق قطبی نروژ | مهمانی نورها در آسمان(1)

بهترین مقاصد برای دیدن شفق قطبی

کشف دلیل صدای شفق های قطبی | راز این پدیده زیبا

این بار کوله بار خود را بردارید و همراه با کارناوال  راهی سرزمین سرد و یخ زده نروژ شوید تا جلوه های زیبای آسمان شب را ببینید... 

شفق قطبی

1- طراحی آسمان شهر با جلوه ای خاص

شفق قطبی

2- آبشاری سبز رنگ در دل آسمان

شفق قطبی

3- انعکاس زیبای شفق قطبی در آب

شفق قطبی

4- رقصیدن رنگ سبز در آسمان

شفق قطبی

5- پنهان شدن شفق ها در پشت ابرها

شفق قطبی

6- بارانی از جنس شفق قطبی بر فراز شهر

شفق قطبی

7- رودخانه ای از شفق قطبی که در آسمان جاری است

شفق قطبی

8- حرکت شفق ها به سوی خانه هایشان

شفق قطبی

9- ایجاد جلوه ای زیبا در پشت ابرها

شفق قطبی

سخن آخر

آیا دوست دارید این پدیدهای خارق العاده را از نزدیک ببینید؟

نظر شما راجب به شفق های قطبی چیست؟

نظرات خود را با کارناوال در میان بگذارید...

 

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.