ویدیو HD
مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

دیو و دب (Dave & Deb) را به یاد دارید؟ همان زوج عاشقی که زندگی شان در سفر به دور دنیا خلاصه شده بود و ما هم به گشت و گذار های تصویری همراه با آنها رفته بودیم.

شاید بد نباشد که بار دیگر با این زوج آشنا شویم. دیو و دب زوجی هستند که نزدیک به ۲۰ سال از زندگی مشترک عاشقانه شان می گذرد؛ یک زندگی ساده مثل سایر مردم. تا اینکه حس تکرار و روزمرگی به سراغشان آمد و آنها را خسته و کلافه کرد. پس تصمیم گرفتند برای رفع این احساس ناراحت کننده، سفر به دور دنیا را تجربه کنند. تصمیمی که چالش های زیادی به همراه داشت اما به هر نحوی بود به بار نشست. این زوج از سال ۲۰۰۸ در سفر هستند و می خواهند با این کار زیبایی های دنیا را کشف کنند و از نزدیک ببینند تا بتوانند الهامی برای دیگران باشند و به آنها اعلام کنند که می توان ساده تر و زیبا تر زندگی کرد.

آنها در مورد سفر هایشان می گویند:

نزدیک به ۸ سال است که در سفر هستیم و از زیبایی هایی که در سرتاسر دنیا وجود دارد، لذت می بریم. اراده ی محکم ما و حرکتی که آغاز کردیم باعث شده تا از همین طریق درآمدی را برای ادامه زندگی داشته باشیم؛ با شرکت های مختلف قرار داد می بندیم و در سفرهایمان کارهای تبلیغاتی آن ها را انجام می دهیم و توانسته ایم از همین طریق جوایزی را نیز به دست بیاوریم.

ما یک شعار داریم؛ ” ماجراجویی برای همه “. این شعار به این معنی است که برای سفر و ماجراجویی لازم نیست حتما جوان و یا ورزشکار بود. هر کسی می تواند نوعی از ماجراجویی را تجربه کند. تنها اراده لازم است تا سفر را آغاز کنید….

یکی از سفرهای آن ها در سال ۲۰11 به اردن بود؛ کشوری  واقع در غرب آسیا که در شرق رود اردن قرار دارد. طبیعت و آثار باستانی این کشور، خاطرات خوشی رابرای این زوج رقم زده و دلیلی شده که دیو و دب، این مقصد متفاوت را به دیگران نیز پیشنهاد دهند. ما نیز می خواهیم سفری تصویری به اردن داشته باشیم تا در لذت این سفر با این دو سهیم شویم و به تماشای زیبایی ها و دیدنی های اردن از لنز دوربین آنها بنشینیم.

با کارناوال همراه باشید...

توجه داشته باشید که در این مطلب تنها تصاویری از کشور اردن به نمایش گذاشته شده است و شما در آینده ای نزدیک مطلب کاملی را در این زمینه خواهید خواند.

Photo by : Unknown

1- دره ضانا

دره ی ضانا (Dana valley) یکی از بزرگ ترین مناطق طبیعی کشور اردن است. این محل، میزبان گونه های متفاوت گیاهان و جانوران از سه قاره ی آسیا، اروپا و آفریقا است و همین موضوع جذابیت آن را دوچندان می کند.

Photo by : Unknown

2-  دره ضانا از نگاهی نزدیک تر

Photo by : Unknown

3- مسیری افسونگر به سوی پترا

 پترا در در ۲۶۲ کیلومتری جنوب شهر امان واقع شده است و قدمت آن به سده ی چهارم قبل از میلاد مسیح می رسد. این جاذبه تماشایی به‌ خاطر گِل سرخ‌ش، شهر گل رز لقب گرفته و در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته شده است.

Photo by : Unknown

4- منظره ای رویای از شهر باستانی پترا در شب

آشنایی بیشتر با پترا

Photo by : Unknown

5- شهر باستانی پترا به هنگام روز

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

6- در قلب شهر پترا

تمامی شهر باستانی پترا در دل کوه قرار دارد و به شکل هنرمندانه ای تراشیده شده است.

Photo by : Unknown

7- وادی رم

وادی رم بزرگترین وادی (بیابان) در اردن است و با نام دره ی ماه هم شناخته می شود. این بیابان در جنوب اردن و 60 کیلومتری شهر عقبه واقع شده است. 

Photo by : Unknown

8- ساکنان مقاوم وادی رم

Photo by : Unknown

9- دریای مرده

دریای مرده نام دریاچه ای در غرب اردن است که آب آن حدودا هشت برابر شورتر از آب اقیانوس ها می باشد.

Photo by : Unknown

10- شهر باستانی جرش

 شهر باستانی جرش در استان جرش یکی مراکز گردشگری کشور اردن است و در آن آثار زیاری از دوران تسلط امپراتوری روم بر این منطقه به چشم می خورد.

Photo by : Unknown

11-  شهر باستانی جرش از زاویه ای دیگر

Photo by : Unknown

12- مسجد پادشاه عبدالله اول

 این مسجد در شهر عمان این کشور واقع شده است و با مساحتی حدود هجده هزار متر مربع، ده هزار فرد را در خود جای می دهد. مسجد پادشاه عبدالله اول در بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۹ ساخته شده و اکنون تحت مالکیت دولت اردن می باشد.

Photo by : Unknown

سخن آخر

سفرهای تصویری به شما امکان می دهند تا از هزاران کیلومتر آن طرف تر از جاذبه های دیدنی جهان، به تماشای آنها بنشینید و با گوشه ای از زیبایی های آنها آشنا شوید. از این سفر تصویری به اردن لذت بردید؟

آیا تا به حال به این کشور سفر کرده اید؟

به نظر شما شگفت انگیز ترین جاذبه این کشور، کدام است؟

نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
اکبر

عالی بود - خیلی دوست دارم پترا رو از نزدیک ببینم 

18 مرداد 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.