karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

با ورق زدن تاریخ، گاه به برخی اتفاقات ناگوار برمی خوریم که در مدت زمانی، کل جهان را درگیر کرده و جهانیان را تحت تاثیر قرار داده اند. به واسطه ی وقوع این حوادث، انسان های بسیاری، خانواده و زندگی خود را برای همیشه از دست دادند و ضربات جبران ناپذیری به آنها وارد شده است. مثال بارزی از این حوادث جنگ هایی بودند که به بسیاری از کشورها آسیب رساندند و جان مردم بی گناه زیادی را گرفتند. علاوه بر همه ی این ها، گاه در میان جنگ ها، جنایاتی رخ می داد که سبب می شد قربانیان دیگری هم به تعداد جان باختگان اضافه شوند.

جنگ جهانی اول، یکی از وحشتناک ترین وقایع تاریخ است که لکه ی ننگ آن برای همیشه در تاریخ باقی می ماند. در طول این جنگ مردمان زیادی جان خود را از دست دادند، پدران بسیاری دیگر هیچ گاه کودکان خود را ندیدند و مادران بسیاری مورد آزار و اذیت و تجاوز قرار گرفتند...

در جنگ جهانی اول که بین متحدین امپراطوری آلمان و نیروهای متفقین در گرفت، برای اولین بار، سلاح های شیمیایی مورد استفاده قرار گرفتند و مناطق غیرنظامی بسیاری بمباران هوایی شدند. متحدین شامل کشور های اتریش ،مجارستان، عثمانی و بلغارستان بودند و کشور های جمهوری سوم فرانسه، بریتانیا، روسیه ، صربستان، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا، ژاپن و رومانی هم نیروهای متفقین را تشکیل می دادند.

در این جنگ که از اوت ۱۹۱۴ تا نوامبر ۱۹۱۸ به طول انجامید، مردان به خط مقدم رفتند و تا پای جان جنگیدند. اما در این حین زنان، نیز خانه نشین و ساکت نماندند و تمام توان خود را به کار گرفتند. بسیاری از آنها در کارخانه ها، مزارع و یا حتی سازمان ها مشغول کار شدند و عده ای هم فنون نظامی آموختند تا به خط مقدم اعزام شوند. آنها تمام تلاش خود را کردند تا بتوانند تاثیری مثبت در روند جنگ بگذارند. 

امروز می خواهیم به سال ها پیش سفر کنیم و به جنگ جهانی اول بازگردیم. شاید زمان زیادی لازم باشد تا کمک ها و تلاش های بسیار زنان را در آن دوره دریابیم اما امروز با دیدن این تصاویر میزان سختی و رنج آن ها را درک خواهید کرد. 

همراه کارناوال باشید تا تصاویری از وضعیت زنان را در طول جنگ جهانی اول ببینید.

زنان در جنگ جهانی

1- زنان در حال فرستادن کمک های دولت

زنانی که در این عکس می بینید عضو اتحادیه ملی خدمات زنان هستند که بسته های کمکی دولت را برای جنگ آماده می کنند. در زمان جنگ جهانی اول زن ها به عنوان راننده، راننده آمبولانس، پیام رسان و ... استخدام می شدند.

زنان در حال فرستادن بسته های دولت هستند

2- اعلام حمایت زنان

در 30 مارس 1917، زنان، حمایت خود را از جنگ جهانی اول اعلام کردند.

اعلام حمایت زنان

3- نجار زن در نزدیکی خط مقدم 

در طول جنگ جهانی اول زنان حتی در نزدیکی خط مقدم هم کار می کردند. این عکس متعلق به سال 1915 است. 

نجار زن در نزدیکی خط مقدم

4- پرچم دوزی زنان در خلال جنگ

این عکس متعلق به زنانی است که در سال 1917 در بروکلین شهر نیویورک، به پرچم دوزی مشغول بودند.

پرچم دوزی زنان

5- زنان عکاس در جنگ جهانی اول

فردی که در عکس زیر می بینید هلن جونز کرتلند (Helen Johns Kirtland) نام دارد. او به عنوان یک خبرنگار جنگی از بسیاری از جنگ ها عکس و گزارش تهیه کرده و همه ی آن ها را در نشریه ی هفتگی لزلی (Leslie’s Illustrated Weekly) منتشر کرده است.

عکاس های زن در جنگ

6- کارگران راه آهن 

 این عکس در 14 مه سال 1917به ثبت رسیده است و زنانی را نشان می دهد که در طی جنگ جهانی اول در مرکز راه آهن بالتیمور (Baltimore) و اوهایو (Ohio) مشغول به کار بودند. 

کارگران راه آهن زن

7- رانندگان آمبولانس در جنگ جهانی اول

این عکس در فرانسه و در تاریخ 27 ژوئن سال 1917 به ثبت رسیده است.

رانندگان آمبولانس در جنگ جهانی اول

8- زنان نجار

زنان در طی جنگ جهانی اول شغل هایی مانند نجاری را انتخاب می کردند تا به کشور خود کمک کنند.

زنان نجار در جنگ جهانی اول

9- زنان افسر در جنگ

در این عکس افسران اتحادیه ملی زنان را می بینید که برای اثبات وفاداری خود عهد می بندند. این عکس در هفتاد و یکمین اسلحه خانه در شهر نیویورک و در سال 1917 به ثبت رسیده است.

زنان افسر در جنگ جهانی اول

10- زنان از هیچ کار و تلاشی کوتاهی نمی کردند

زنان در سال های جنگ دست به هر کاری می زدند حتی کشاورزی و شخم زدن زمین ها. این عکس در فرانسه و در سال 1917 به ثبت رسیده است. 

زنان از هیچ کار و تلاشی کوتاهی نمی کردند

11- سپاه سواره زنان، سپاه مواقع اضطراری

این عکس در سال 1917 از سپاه مواقع اضطراری زنان گرفته شده است.

سپاه سواره زنان، سپاه مواقع اضطراری

12- نیروی کمکی زنان

این عکس در 26 آگوست سال 1917 از زنانی گرفته شد که قصد رفتن به فرانسه را داشتند. این زنان در طول جنگ جهانی، در پشت خط مقدم کمک ها و کار های بسیاری انجام داده اند. 

نیروی کمکی زنان

سخن آخر 

مرور تصاویر جنگ، طعم تلخ گزنده ای را به همراه می آورد اما پیام های بسیاری را به ما می رساند. مثل همین تصاویر که پرده از نقش پر رنگ زنان در جنگی دردناک برداشتند.

آیا از نقش زنان در طی جنگ جهانی اول اطلاع داشتید؟

نظر شما در رابطه با این جنگ چیست؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.