ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 فروردین 1398

به روز رسانی

12 فروردین 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی رحمتی -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل- از کاهش 67 درصدی سفر ایرانیان به جمهوری آذربایجان از طریق مرز زمینی بیله سوار مغان در تعطیلات نوروز امسال خبر داد.

وی در این باره اظهار کرد:

در 15 روز گذشته هفت هزار و 930 مسافر ایرانی از طریق مرز زمینی بیله سوار به جمهوری آذربایجان سفر کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش 65 درصدی را نشان می دهد. 

او همچنین توضیح داد:

در این مدت 6 هزار و 419 نفر ایرانی از طریق این مرز وارد کشورمان شده اند که کاهش 67 درصدی داشته است. 

رحمتی در ادامه از ورود 23 هزار و 303 گردشگر خارجی از مرز بیله سوار مغان به استان اردبیل خبر داد که عمدتا اتباع جمهوری آذربایجان هستند. او در این باره بیان کرد:

این میزان ورود گردشگران خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد داشته است . 

بر اساس صحبت های وی، در این مدت 23 هزار و 665 گردشگری خارجی نیز از طریق مرز بیله سوار مغان از کشورمان خارج شده اند که این میزان، 46 درصد افزایش داشته است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در ادامه افزود:

 کل تردد از پایانه مرزی در ایام تعطیلات نوروزی امسال 61 هزار و 317 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش یافته است. 

بیله سوار مغان در 165 کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و تنها گمرک و پایانه فعال استان اردبیل در این شهرستان واقع شده است.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.