karnaval.ir

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 بهمن 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش خبرگزاری ایرنا، شمشیر به سرقت رفته نادشاه افشار و ده ها اثر هنری نفیس دیگر که سال گذشته از موزه ای در کشور داغستان دزدیده شده بود، توسط پلیس کشور روسیه کشف شد. کشور داغستان یکی از 22 جمهوری خودمختار فدراسیون روسیه است که تحت حاکمیت این کشور قرار دارد.

ماموران اداره تحقیقات جنایی پلیس روسیه چندی پیش متوجه شدند که گروهی از افراد به دنبال خریداری برای چند شمشیر قدیمی از جمله یک شمشیر دو تیغه تاریخی و گرانبها می گردند. آنها از طریق واسطه ها به عنوان خریدار با سارقان شمشیر وارد مذاکره شدند و توانستند رد این افراد را دنبال کنند و در نهایت آنها را به دام بیندازند. 

این شمشیر به همراه ده ها اثر هنری در روز دهم ژوئن سال 2017 (9 تیرماه 1396) از موزه کوچک آثار هنری یک کارگاه در روستای کوباچی جمهوری داغستان به سرقت رفته بود. این دزدی، یکی از جنجالی ترین جرایم سال 2017 در روسیه به شمار می آمد و کسی فکر نمی کرد که دیگر بتوان این سارقان را دستگیر کرد. 

روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو در مورد این کشف نوشته است: 

سرقت این شمشیر و آثار هنری همراه آن از موزه، موجب شوک بزرگی در داغستان شد و رییس روستای کوباچی در نامه ای سرگشاده برای یافتن این آثار هنری، از مجموعه داران درخواست کمک کرد. آرزوی هر سرمایه داری بود که شمشیر دو تیغه نادر شاه را که بر اساس روایتی زمانی به پیامبر اسلام تعلق داشته است، در مجموعه هنری خود نگهداری کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: 

ماموران امنیتی روسیه توانستند عاملان این جرم را در مدت کوتاهی کشف و شمشیری را که به پادشاه پیشین ایران تعلق داشته است و شهرت جهانی دارد، پیدا کنند.

روزنامه کامسامولسکایا پراودا قبل از کشف این اشیای تاریخی، در مورد این سرقت چنین نوشته بود: 

شمشیر نادر شاه، گرانبهاترین قطعه دزدیده شده از این موزه بود. جام نقره ای با نقش استالین دومین رهبر 

اتحاد جماهیر شوروی و جام های مشابه با نقش چند رهبر دیگر و کاخ کرملین نیز از جمله اشیای دزدیده شده از موزه کوباچین بود.

شمشیر نادرشاه افشار

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خاطرات خوبم از زندگی بین سبزی جنگل و کوه، آبی دریا، سپیدی عطر بهارنارنج، قرمزی تمشک‌های وحشی، نارنجی پرتقالها، بارانهای گاه و بی‌گاه و تاب خوردن بر درخت گردوی مهربان حیاط خانه‌مان در رامسر زیبا چرخ می خورد و روحم را سیراب می کند. تمام

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.