karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر مونسان -معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری- در بازدید از بخش‌های مختلف مدرسه عالی شهید مطهری و دیدار با آیت‌الله محمد امامی کاشانی، تولیت این مدرسه و امام‌جمعه موقت تهران بر مرمت و حفاظت از این مدرسه تاریخی تاکید کرد.

مونسان در این نشست با بیان اینکه مدرسه عالی شهید مطهری یکی از بناها و آثار تاریخی ارزشمند در تهران و محل پرورش عالمان و روحانیون بزرگ است، گفت:

باید بیش از پیش این مدرسه مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

مونسان در بازدید از بخش‌های مختلف این مدرسه تاریخی در جریان مراحل مختلف مرمت و سامان‌دهی مدرسه عالی شهید مطهری قرار گرفت و دستورات لازم درخصوص مرمت و صیانت هرچه بهتر از این مدرسه علمیه را صادر کرد.

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه به علاقه‌مندی بازدید‌کنندگان و گردشگران از این مدرسه تاریخی اشاره کرد و افزود:

افراد بسیاری اعم از گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید از این مدرسه تاریخی علاقه‌مند هستند که در روزهای پنجشنبه و جمعه امکان بازدید آن‌ها از این مدرسه وجود دارد و درخواست من این است که این امکان فراهم شود تا گردشگران در طول هفته نیز بتوانند از مدرسه عالی شهید مطهری بازدید کنند.

مونسان در این نشست همچنین از اختصاص اعتباری برای مرمت و حفاظت از این مدرسه تاریخی خبر داد و گفت:

این میزان اعتبار از سوی معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی اختصاص خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم با همکاری و حمایت سازمان برنامه و بودجه برای این مدرسه، ردیف اعتباری مستقل در نظر بگیریم.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی تولیت مدرسه عالی شهید مطهری نیز با اشاره به سابقه تاریخی این مدرسه و مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی مدرسه عالی شهید مطهری بیان کرد:

یکی از ویژگی‌های این مدرسه تاریخی این است که مورد توجه بسیاری از مقامات خارجی است که به ایران نیز سفر می‌کنند و از این مدرسه تاریخی بازدید می‌کنند و از آنجا که این مدرسه در مجاورت مجلس است، مهمانان و مقامات خارجی که به مجلس می‌آیند از این مدرسه نیز بازدید به عمل می‌آورند.

وی ادامه داد:

مدرسه عالی شهید مطهری علاوه بر این که قدمت تاریخی دارد محلی است برای فعالیت‌های دینی و علمی و مرمت و نگهداری از این مدرسه تاریخی ضرورت دارد و درخواست ما از سازمان میراث‌فرهنگی این است که در این خصوص توجه ویژه‌ای داشته باشد.

آیت‌الله امامی کاشانی همچنین به اهمیت حفظ این مدرسه تاریخی اشاره کرد و افزود:

در چند سال پیش تصمیم به تخریب این مدرسه تاریخی گرفته شد که خوشبختانه با ورود سازمان میراث‌فرهنگی به این موضوع، این مدرسه در بافت تاریخی تهران حفظ شد و خدا را شکر می‌کنم که به همت این سازمان از تخریب این مدرسه تاریخی جلوگیری شد.

گفتنی است، مسجد آیت‌الله مطهری که پیش از انقلاب با نام مسجد سپهسالار شناخته می شد، یکی از نخستین و بزرگترین مسجدهای شهر تهران به شمار می رود. این مسجد همراه مدرسه‌ای به همین نام در کنار عمارت بهارستان مجلس شورای ملی در میدان بهارستان تهران جای گرفته و بانی آن میرزا حسین خان سپهسالار قزوینی -صدراعظم دوره ناصرالدین شاه قاجار- بوده است. مدرسه و مسجد سپهسالار پس از مدرسه چهارباغ اصفهان از بزرگ ترین و باشکوه ترین بناهای مذهبی ایران محسوب می شود.

مسجد سپهسالار تهران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.