ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، احمد مسجد جامعی -عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران- از گشوده شدن درهای باغ ملی و امکان بازدید از این فضا به صورت 24ساعته برای مردم خبر داد.

وی در مورد آخرین وضعیت سردر باغ ملی و میدان مشق که توسط شهرداری در دوره مدیریت پیشین با صرف مبالغ میلیاردی بهسازی شد، بیان کرد:

پیش از این اعلام کرده بودم که شهرداری تهران برای بازسازی این فضاها بیش از 20 میلیارد تومان هزینه کرده و این فضاها عمومی و برای همه مردم است و فضای خاص برای دستگاه خاصی نیست.

او با اشاره به اینکه میدان مشق و باغ ملی از بناهای شناسنامه‌دار تهران است، ادامه داد:

این فضا با معماری ویژه اواخر دوره قاجار و پهلوی اول از عناصر هویت‌ساز تاریخ شهر تهران به‌حساب می‌آید، اما شاهد بودیم که درهای باغ ملی بعد از اتمام ساعت کاری بسته می‌شود و این در حالیست که بسیاری از مراکز دیدنی و موزه ها در این راستا قرار دارد اما درها بسته می‌شود و مردم پشت درهای بسته می‌مانند.

مسجد جامعی به برنامه شهرداری برای احیای حیات شبانه اشاره کرد و گفت:

باز شدن درهای مجموعه باغ ملی می‌تواند گام موثری در راستای احیای حیات شبانه تهران داشته باشد که خوشبختانه حالا خبرهای خوبی به گوش می رسد و براساس رایزنی‌های انجام شده درهای باغ ملی به صورت 24 ساعته به روی مردم گشوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بارها پیگیر این موضوع بودیم تا این فضا شب ها هم برای مردم در دسترس باشد، اعلام کرد:

خوشبختانه با خبر شدیم که در پی رایزنی‌ها با وزارت خارجه به زودی فضای باغ ملی، شب ها نیز برای مردم در دسترس خواهد بود.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را از کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET