کارناوال - راهنمای سفر

آبشار آب ملخ سمیرم

استان اصفهان، 60 کیلومتری شهر سمیرم، روستای آب ملخ

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با آبشار آب ملخ سمیرم

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

آبشار آب ملخ سمیرم در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

آبشار آب ملخ یکی از دیدنی های طبیعی استان اصفهان است که در شهر سمیرم و در روستای آب ملخ قرار دارد. در اینجا قطعه سنگ بزرگی می بینید که به صورت کاملا طبیعی در این مکان قرار گرفته است و مانند یک پل دوسوی رودخانه را به یکدیگر متصل می کند. آب این آبشار خیال انگیز از چشمه ای در دل کوه بیرون می آید و پس از جاری شدن بر روی پلی سبز به رودخانه ماربر می ریزد.

اهالی روستا می گویند سال ها قبل به هنگام هجوم ملخ ها به مزارع با استفاده از آب این آبشار توانستند آفات را به کلی نابود کنند. همین امر سبب شده چنین نامی را برای آبشار برگزینند. از سوی دیگر مردم روستا معتقدند که این آبشار همچون یک تخت، محلی برای استراحت حضرت سلیمان بوده است و به همین دلیل آبشار را با نام تخت سلیمان نیز می خوانند.

تماشا و صدای سقوط آب در سکوت طبیعت به همراه ماهیگیری، عکاسی و پیک نیک در این طبیعت زیبا، خاطره‌ای دل انگیز را برای شما از سفر به آبشار آب ملخ سمیرم رقم می‌زند. در پشت آبشار یک پرتگاه خطرناک قرار دارد که تا به حال جان تعدادی از گردشگران را گرفته است؛ لطفا بالای این پرتگاه نروید و خطر را چاشنی سفرتان نکنید.

برای رسیدن به این آبشار باید خود را به شهر سمیرم اصفهان برسانید و از آنجا وارد جاده ی سمیرم- یاسوج شوید. با پشت سر گذاشتن روستایی به نام چهار راه، جاده ای خاکی وجود دارد که با ورود به آن به دو، دوراهی برخورد می کنید. هر دو را به سمت چپ بروید تا در نهایت به روستای آب ملخ برسید. از روستای آب ملخ تا آبشار حدود یک ساعت پیاده روی در کنار رودخانه را در پیش دارید که کمی نیاز به آمادگی جسمانی دارد چرا که مسیر کمی ناهموار است.

انتشار

19 خرداد 1398

به روز رسانی

08 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

مسیر دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
حال و هوای خوش?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از آبشار آب ملخ سمیرم را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
کاربر مهمان

اگه میخواین به ابشار برین که حدود ۱ کیلومتر پیاده روی داره که ارزش دیدنشو داره حتما با کفش مخصوص پیادروی یا کوهنوردی برین و اصلا با صندل یا دمپایی این مسیر رو نرین

گ

سفر با خانواده
تجربه سفر کاربر مهمان به آبشار آب ملخ سمیرم

انتشار: 27 مرداد 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.